Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyeken tényleg vannak...

Menhelyeken tényleg vannak fajtatiszta kutyákok is? :D

Figyelt kérdés

Csak azért mert az egyik haveromnak van egy új 5 hónapos családtagja, egy angol bulldog... És kérdeztem, hogy honnan volt rá pénze. Erre mondta, hogy menhelyi kutyi.

Milyen gyakoriak a menhelyeken a fajtatiszta kutyák?


Nem mintha most akarnék egyet, csak úgy érdekel... :)



2014. okt. 6. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ritkák, inkább fajta jellegű keverékek vannak. Nem bántásból de ha nincsen neki törzskönyve az nem fajtatiszta. [link] Tessék. Őt törzskönyvel együtt adták le.
2014. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Cukker! Persze hivatalosan nem az, de attól még az...

És miért is lenne bántás? Az nem baj ha egy kutyuli nem fajtiszta...

2014. okt. 6. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Hogyhogy hivatalosan nem az? Ha van törzskönyve, fajtatiszta, hiszen van rá bizonyíték. Ha nincs neki, akkor fajtajellegű keverék, mert mivel bizonyítod, hogy fajtatiszta?

És minden kutya fajtiszta.

2014. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra amit írtam és amit írtál...
2014. okt. 6. 20:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen dolgoztam, mindig volt bent egy-két fajtatiszta (elitistáknak erősen fajtajellegű keverék) kutya. Olyan is volt, hogy meghalt egy bácsi, akinek magyar agarai voltak, ők is bekerültek. A német juhász mindennapos vendég volt, néha TK-s is akadt, roti lógott a csillárról is, pitek (már amennyire az fajtatiszta lehet), tacsi, komondor, vizsla, szetter, spániel, csivava, pireneusi, pincsi, schnauzer... Így hirtelen több nem jut eszembe, de sok volt.
2014. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! :)
2014. okt. 6. 22:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a sintértelepről hozfam ki egy tk. ett nj. t, és egy tk. ett yorkit. Mindkettő füle tetovált volt. Igaz egyik se volt kölyök de nagyon jó fejek.
2014. okt. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Már nem azért de én mint tenyésztő, ha megtudnám, hogy az almom valamelyike akár ha 13 éves is menhelyen van, első lennék aki kivenné őt onnan. Másodszor pedig lehordanám jó a vevőt ( amennyiben nem értesített arról, hogy a kutya már nem kell neki és csak úgy kidobta)
2014. okt. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akad. Nálunk volt olyan kölyök, amit a törzskönyvvel együtt adtak le... Fajtajellegűekből viszont elég sok van. Aki valamilyen nem kifejezetten ritka fajtához nagyon hasonló kutyát szeretne, az idővel biztosan talál valahol az országban, de olyan népszerű fajták szaporítványai, mint pl. a németjuhász, vizsla, amstaff, beagle, yorki, kis fehér bongyorszőrű, stb szinte minden menhelyen megtalálhatók.
2014. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még tetováltak akkor könnyebben meg lehetett egy kutyáról mondani, hogy fajtatiszta-e vagy sem. És bizony nálunk is volt tetovált puli, amstaff, vizsla...
2014. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!