Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első éjjel a hányás normális...

Első éjjel a hányás normális a kutyáknál?

Figyelt kérdés
Tegnap a kora esti órában egy menhelyről hazahoztunk egy 2 éves kutyát. Kérdeztem a gondozókat, azt mondták napi egyszer etették, száraz táppal. Nálunk otthon egy darab marhahúsos száraz tápot kapott (éhes nem volt, csak jutifalatnak kapta). Az esti sétából hazaérve öklendezett és úgy nézett ki, hogy hányni is fog, de csak a nyálát engedte ki, viszont hajnal 4 körül hallottam,hogy mocorog és akkor láttam, hogy már hányt egy keveset. Arra gondoltam, hogy ez esetleg lehet normális is és a stressztől van, mivel teljesen új neki minden és majd' 2 órát kocsikázott mire haza jutottunk, illetve még a másik ötletem az volt, hogy a marhahúsos táp nem jött be a gyomrának. Szerintetek melyik a valószínűbb? Etessem meg nyugodtan ma a táppal és figyeljem, hogy ma milyen éjszakája lesz és ne aggódjak túlzottan? Dokihoz legkorábban csak hétfőn tudom vinni...
2014. okt. 3. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
ha iszik, mozog, "tiszta" a szeme, és jókedvű akkor nincs gond. valószínűleg a stressz az oka.
2014. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az a lényeg, hogy a folyadékot elegendőt fogyasszon. Lehet a stressztől vagy csak úgymond "ég a bele". Ilyenkor szoktak füvet enni az állatok, ami pedig meghányatja őket.
2014. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert a séta alatt rágcsált egy kicsit. Víz az van neki folyamatosan kirakva, még néha fel kell hívni rá a figyelmet, hogy meg is találja, de nincs eldugva, megtalálja ha szomjas. Nem látom rajta, hogy bágyadt lenne, amint ránézünk egyből csóválja a farkátés figyeli, hogy hívjuk vagy csak simán járkálunk:)
2014. okt. 3. 09:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a stressz. De az is fontos hogy megfelelő táppal etessétek!
2014. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sétál, csóválja a farkát, kétlem, hogy a strassztől hányna. Láttam már baromi stresszes kutyákat, egyik sem hányt. Szerintem az új táptól van, de az is lehet, hogy a menhelyen is hányt mostanában, csak nem tűnt fel senkinek.
2014. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Nyilván az átszokatás sem úgy megy, mivel a menhelyen össze-vissza etetnek mindenféle táppal és nem eszik állandóa ugyanazt, ráadásul te is mást adsz neki. Az a fontos hogy jó minőségű tápot kapjon ne szemetet (Pedigree, Darling és egyéb szupermarketes "tápok")! Ha gondolod utánaolvashatsz a BARF-nak is, de a lényeg hogy egészségesen éljen szegény kutyus. :) Amúgy szerintem azért a stressz is közrejátszhat.
2014. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nincs semmi baja, csak egyszeri alkalom volt. A táp megfelelő minőségű, bár nem szupermarketes:) álltat takarmányboltból van, olyat kértem ami megfelel a tartása és az aktivitási igényeinek és már jóízűen eszik.
2014. okt. 4. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!