Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek tapasztalat...

Volt már valakinek tapasztalata olyan kiképzéssel, ahol ott kellett hagyni a kutyát pár hétre?

Figyelt kérdés

Szerettem volna elvinni a kutyusomat kutyasuliba, de a környéken csak egy kiképzőt találtunk (azt is több mint 30 percnyire autóval) ahol ott kellene hagyni a kutyust. Általános kiképzésről lenne szó. (tanítgattam én is itthon, nagyon hűséges és ragaszkodó, egyedül a legnagyobb gond, hogy séta közben álandóan neki akar ugrani másik kutyáknak "játékból"... kölyökkora óta próbáltam erről leszoktatni, voltunk kutyaoviban is, de semmi eredménye nem volt, ezért gondoltuk hogy szakemberhez fordulunk)

Ma kellene elvinnünk, viszont kicsit aggódom, hogy ha ki is tanítja a kiképző, majd csak neki fog szót fogadni... Érdekelne van e valakinek valami tapasztalata ezen a téren?



2014. okt. 7. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják bentlakásos kiképzésnek. Ebben is vannak jó és kevésbé jó kiképzők. A jó kiképzők amikor kész a kutya, a gazdát is kezelésbe veszik, hogy ők is úgy bánjanak a kutyával, ahogy szükség van rá.
2014. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy a kikepzo tidja kezelni a kutyatokat, nem azt jelenti, hogy nektek is engedelmeskedni fog. Az ikyen bentlakasos kepzes sima penzkidobas. Ismerosok nekem is konyorogtek, hogy kepezzem ki a kutyajukat, hiaba mondtam nekik, hogy ez lesz. Vegul engedtem a konyorgesnek es mondtam, hogy oke. A naluk kezelhetetlen kutyat 3 nap alatt rendberaktam. Viszont amikor visszakerult hozzajuk, ugyanugy ment a cirkusz, hiszen csak annyi tortent, hogy en kivivtam a tiszteletet, ok viszont nem.
2014. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
van ilyen, és ez elég drága is. személy szerint semmi értelmét nem látom. a kutya iskola célja elsősorban az lenne, hogy a gazdát megtanítják "kutyául", vagyis hohy, hogyan viselkedjen-viszonyuljon a kutyához.
2014. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat! Ettől tartok én is. :(
2014. okt. 7. 14:40
 5/10 csabika1971 ***** válasza:
66%

Az volt kutyám ilyen bentlakásos kiképzésen tanult. Igaz már előzőleg ismertem a kiképzőt, és tudtam nála jó helyen lesz. Nem is csalódtam.

Szerintem neked sem kell aggódni, hisz bármi negatívum rontaná a hírnevét. Nyugodtan ad be a kutyád, más részről az ilyen helyre beadott kutya szabadon látogatható, ha ellenőrizni akarnád jóltartják-e, stb.

2014. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azépen a választ!

Nagyon sok jót hallottam erről a kiképzőről, még külföldiek is viszik hozzá a kutyáikat. Remélem eredményes lesz, más megoldást sajnos nem tudok találni. Hétvégenként mindenképp látogatni fogom... még el sem ment, de máris nagyon hiányzik :)

2014. okt. 7. 14:45
 7/10 csabika1971 ***** válasza:

Ha te is megakarsz tanulni "kutyául", miután kiképezték az ebet. Utána hordhatod kiképző telepre, kutyasuliba, hisz ott vannak napijegyes alkalmi foglalkozások. Melyek tökéletesek arra, hogy a kutya frissítse a tanfolyamon tanultakat.

Mellette persze te is megtanulhatod a róla szükséges dolgokat, ha még ezekkel nem vagy tisztában.

2014. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kutyaoviban töviről hegyire kikérdeztem mindenről az oktatót. Nagyon szeretem a kutyákat, később, hobbiból szeretnék velük komolyabban is foglalkozni, ezért is eredetileg kutyasulit kerestem, csak sajnos ahol mi élünk a kutyákkal való foglalkozás nincs annyira elterjedve. :(
2014. okt. 7. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám be, szólnék a kiképzőnek, hogy jöjjön ki házhoz, menjünk el sétálni és mutassa meg, hogy mi a teendőm, amikor probléma előfordul.

Ezt úgyis mindenképp meg kell mutatnia, akkor meg minek adnád be hozzá?

2014. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elmétetileg már mutatták az oviban mit kéne csinálnom de az hosszútávon még az ottani oktatónál sem nagyon működött, nem nálam. (Így utólag már tudom, hogy nem volt valami sok haszon oda vinnem, mivel amit ott "megtanult" azt azóta tanítgattam neki amióta nálam van) Remélem ezzel a kiképzővel nem fogok így járni... mindenesetre folyamatosan figyelemmel fogom kísérni, eredményes e a munkája...

Köszönöm szépen még egyszer a válaszokat! :)

2014. okt. 7. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!