Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie kintivagy...

A border collie kintivagy benti kutya?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 22:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
az én Borderom kinti és benti is egyaránt,de jórészt kint van,ha kiállítási kutyáról van szó akkor kint kell tartani mert nem lesz jó a szőre,ha hobbi akkor mindegy.De ne azt nézd mit írnak hanem hogy a kutyának mi jó hol szeret lenni,nem szabad erőltetni kint bent létet,figyelni kell a kutya igényeit!Egy rendkívül intelligens fajtáról beszélünk aki tudja hogy milyen mértékben kell neki az emberi közelség(kutyája válogatja).Elöttem szólónak viszont igazat adok panelba nem való a Border,akár hány órát is van vele foglalkozva.
2014. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A border collie hihetetlen gazda centrikus kutya, aki csak akkor érzi jól magát, ha az ember mellett lehet. Egyszóval benti vagy kinti-benti tartás az ideális! De úgy is látod a kutyán, hogy hol érzi jól magát, ahhoz igazodj.

Az egyik hozzászóláshoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy a pásztorkutyák is igénylik azt, hogy a lakásban lehessenek, ha már családi kutyának tartják őket! Nekik is a gazda a mindenük. Szükségük lenne a nagy területre, alapból kinti tartásra születtek, de arra még nagyobb szükségük van, hogy a gazdájuk mellett lehessenek minél többet.

2014. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
lehet kinti és benti is. ha minden nap le van fárasztva (agyilag is) akkor lakásban is jól érzi magát:) nekem egy lassan 4 hónapos kan borderem van, már most rengeteg energiával rendelkezik :D
2014. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!