Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet így pároztatni a...

Hogyan lehet így pároztatni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még erről álmodni sem merek, mert nem szeretném, hogy rossz legyen se a két kutyának, se a kölykeinek.

Egyébként január végén lesz 4 éves a kan németjuhászom.

Nem teljesen fajtiszta, az anyja németjuhász volt, az apja is, csak egy nagyon kicsit feketébb, valami másfajta volt benne, de csak a színén látszott, az enyém az pedig teljesen németjuhásznak néz ki, csak annyi, hogy több egy kicsit benne a fekete, de messziről ugyanaz.

Őt is úgy vettük, hogy volt ismerősünk, és neki a kutyájának lettek kölykök, és nem hivatalos tenyésztés, persze az apját is ismerte, és ismerőseinek adta oda a kölyköket. Pár hónaposon került ide. Jól tartjuk, soha nem láttam még szomorúnak, mindig úgy liheg mintha mosolyogna, és nagyon eleven kutya, a farokcsóválást soha nem hagyja abba, nem tudom hogy nem fárad el.


Igazából szeretném majd pároztatni, persze először legyenek egészségesek, meg minden, de csak így itthoni módszerrel, mert azt úgy akarnám, hogy a kiskutyákat elosztani kétfelé, az én részemből egy kan kiskutyát mindenképp megtartani, ha lenne kan köztük, a többit pedig ismerősöknek.

MEG EBBE IS CSAK ÚGY, HOGY ELŐSZÖR LEGYEN NEKIK MINDEN VÉSZESETRE BIZTOS HELY, és egészségesek legyenek a szülők is. Ha megoldható, akkor még valaki tudna valamit ajánlani?


Ha pedig semmiképp sem, akkor írd oda, de ne egy oldalon keresztül szidjál, hogy mit teszek szegény kutyákkal.

Megértem egy szóból is

Pont ezért tettem fel a kérdést, MERT NÉZEM A KUTYA ÉRDEKEIT IS.



2014. okt. 8. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
szia, én nem foglak szídni, de szerintem gondold át sokkal de sokkal jobban. Nekem is németjuhászaim vannak, ráadásul törzskönyvesek. De nem pároztatnám őket, egy hogy rengeteg kiskutya van menhelyen, másik hogy én félnék a komplikációktól is, mert ugye az is benne van a pakliban.Rengeteg németjuhász kutyus van menhelyen, és senkinek nem kellenek, minek még több hozzá :( Mert lehet te uzgy vagy vele hogy jó helyen lesznek, de lehet egy év múlva már 4 a menhelyen köt ki
2014. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy németjuhászod, aki nem fajTAtiszta - fajtisztának az, de nem fajtatiszta -, hanem fajtajelleget hordozó keverék, amikkel tele van a menhely.

Szép álmaid vannak a dologgal kapcsolatban, és bár mindenki hasonlóan gondolkodna, és próbálna mindenre odafigyelni, de tedd fel magadnak a kérdést: miért is akarod pároztatni a kutyádat? A kutyának nem élvezet, egyiknek sem. Ráadásul ahhoz, hogy minden rendben legyen, kell tenyésszemle, és vizsgálatok, de nem jó ötlet keveréket pároztatni.

Egy alom felnevelése ráadásul rengeteg pénzbe kerül, hiszen a szukának kell két herpesz elleni oltás, és minimum két ultrahang, majd a kicsikre kell felügyelni, 2 hetes kortól féreghajtási majd oltási program, ez nem kevés pénz.

Ne pároztasd! Nem csak azért, mert keverék a kutyusod, hanem mert valószínűleg nem fogsz a kölyköknek gazdit találni, a menhelyek és a sintértelepek dugig vannak, sok sintértelepen altatják le a kutyákat, naponta több százat (lehet hogy keveset mondtam). Inkább ivartalaníttasd, hiszen ezzel jót teszel neki, mert megóvod az ivarszervi betegségektől, és nem fog megőrülni a tüzelő szukák közelében sem.

2014. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hát, inkább sehogy se akarj lehozni almot.

még az nj alapszíneivel sem vagy tisztában, akkor hogy lehetnél "jó szemmel vagy orral" megáldva, hogy eltudd dönteni alkalmas e a wesenje, ( versenyek, akár munka, akár küllem, vizsgák ) és stb. nem beszélve a szűrések hiányáról, amit fél-egy- és 2 évesen kellet volna csinálni?

vesd el, ezt az álmot!

2014. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem nézed a kutya érdekeit, mert nekik - az emberekkel ellentétben - egyáltalán nem élvezet és jó a párosodás. Magyarul amit tenni akarsz, az a két felnőtt kutyának mindenképpen rossz, és akkor a leendő kölykökről még nem is beszéltünk.

Egyébként láttam már nem teljesen FAJtiszta kutyát, ott apuka farkas volt, anyuka németjuhász kutya.

A németjuhászokról tényleg nem tudsz túl sokat.

2014. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

SEHOGY!

Nincs elég keverék/korcs az út szélén és a menhelyeken? Felejtsd el ezt a hülyeséget, a többiek már kifejtették előttem, miért.

2014. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem látsz bele a kutyába olyan szinten, mint ahogy a drága szűrésekkel nézik neked az állatorvosok az öröklődő betegségeket, addig nem fogod tudni otthoni módszerrel jól csinálni. Akarsz olyan kölyköket gyártani, akik 3-4 éves korukra járni se tudnak a DP-től? Na ugye. Felejtsd el, menj el a fajtamentőknek segíteni, látod, ennyi kutyájuk vár gazdára, akik szintén csak úgy házilag születtek és majdnem tökre német juhászok:

[link]

És ha nagyon akarsz, kölyköket is találsz náluk is, vagy menhelyen, vagy igazából bármelyik sarkon. Ne erőltesd, mert nem csak felesleges, hanem konkrétan ártalmas is.

2014. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
de azért kíváncsi lennék egy képre!
2014. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Németjuhász keverékből rengeteg van menhelyen. Ha lehozol egy almot, és a kicsiket ismerősöknek adod, akkor gyakorlatilag ezektől a kutyáktól veszed el a lehetőséget. Ha vannak ismerőseid, akik tényleg akarnak nj keveréket, akkor javasold nekik a menhelyet vagy a fajtamentőket.

Nem garantálhatod, hogy a kicsik egészségesek lesznek, ha nem szűreted le a szülőket különböző betegségekre.


Miért akarod pároztatni a kutyádat?

2014. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Mivel keverékek,az alomban lehet akár fekete-fehér foltos vagy akár csíkos is.

Ne kínozd őket feleslegesen,inkább ivartalaníttasd legalább a szukát.Azt írod,meg akarsz tartani egy kant,oké.De olyat,ami küllemben és jellem ben is a szülőkhöz hasonlít,épp annyi esélyed van,mint menhelyen találni.Keverékeket,bármilyen édesek is,szinte esélytelen jó gazdához juttatni.

2014. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem áll szándékomban nekem sem szidni, csak arra kérlek, olvasd el és fogadd meg, amit tanácsolunk. Nincsen szükség több fajtajellegű keverék kiskutyára. Ha egyszer lenne egy bajba jutott kutya, amin te szeretnél segíteni, jó eséllyel a legtöbb menhely azt mondaná, hogy vidd ahova akarod, mert náluk teltház van. A sintértelepeken úgyszintén. Naponta számtalan egészséges, fiatal, kedves kutyát altatnak el ma Magyarországon, az ilyen hozzáállású emberek miatt. Nekem is van két édes, gyönyörű, okos, tényleg álomszép kan kutyám, akik mindketten úgy lettek ivartalanítva, hogy sosem fedeztek, mert én is tudom, hogy nincs rá szükség. Nem vagyok fő-de sajnos még csak mellékállásban sem állatmentő, de pár kutyát juttattam már gazdához ideiglenes befogadóként és soha nem mentem még el segítségre szoruló kutya mellett, épp ezért hidd el, tudom milyen az, amikor az úton az autók közt cikázó kutyával vagy hazamész, vagy ott hagyod, mert nincs több hely a menhelyeken...Értem én, hogy a tegyük fel, hat kölyöknek lenne mindnek gazdája (azért egy német juhászkutya nem éppen kis alomszámú fajta),de mi lesz az azok utódaival? Ha a kanok majd felnőve,alig egy évesen már meglépnek egyszer-kétszer a szomszéd Mari néni szukájához, aztán majd Józsi bácsi fojthatja vízbe a kölyköket, mert sok helyen így megy ez... A szomszédunk annak idején élve elásta a szintén német juhászkutya jellegű újszülött kiskutyákat, a szukájukat az ellés után pedig elvitették a sintérrel. Voltam vagy 10 éves, de igen mély nyomot hagyott bennem, azt hiszem, érthető módon. Nem mindenkinek lesz szüksége kiskutyára, amit majd a kutyád és annak kölykei nemzenek.


Tény és való, hogy mindenkinek a saját kutyája a legszebb. Nekem is, de ez még önmagában borzasztóan kevés ok arra, hogy több érző lény, jelen esetben kutyák életéért felelősséget vállaljunk. Persze, tiéd a kan, neked járna egy kiskutya és részedről a probléma megoldva- a többi gond már a szuka gazdáját terheli, kinek és hova adja oda a kölyköket, mennyire kíséri nyomon az életüket; aztán majd azok a gazdik is így gondolkoznak / egyszerűen csak magasról tesznek arra, ha a kutya néha meglép, ha hívják az ösztönök, és a te kutyádból kiindulva két év alatt máris hatvan kutyával több lett, amelyek nagy része jó eséllyel köt ki menhelyeken, fajtamentésnél vagy éppen az autók alatt-ha egyáltalán hagyják felnőni. Érdemes kicsit utánagondolnod, hogy két kutyából hány utód lesz és igen rövid idő leforgása alatt azoknak hány utóda lesz úgy, hogy ma Mo.-n kb. kétmillió gazdátlan kutya él. Láthatod,a fajtamentés is,a menhelyek is tele vannak német juhászkutyára hajazó kutyákkal, egészen kis kölyökkutyától az idősig minden korban. Egy ismerősöm is hasonlóan felelősen" járt el, a tüzelő nj szukájukat míg nyaralni voltak, egyedül hagyták és mire hazaértek, a kutya már régen vemhes volt...Jelenleg ha jól emlékszem, öt kiskutya keres gazdit,úgyhogy ha nagyon kiskutyázni szeretnél, máris tudlak hová irányítani, nem kell még egy alomnyit csinálni hozzá...

2014. okt. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!