Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a hím kutya...

Igaz az, hogy a hím kutya csak 1 éves kora után kezd el emelt lábban pisilni?

Figyelt kérdés
Eddig mindig nőstény kutyám volt, és most is szeretnék egy kutyus, de amit kinéztem az hím.
2010. jan. 23. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, az én kutyám szinte soha nem emelte fel a lábát, csak ha sétálni voltunk, de az udvaron mindig guggolt mint a lányok.
2010. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor először emeli fel a lábát pisiléskor, innentől szokták számolni az ivarérettséget. Ez úgy a 10-15. hónap környékén következik be. De persze itt is lehetnek egyedi eltérések.
2010. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

mert mi most panelban szeretnénk tartani egy kutyust, és egy ismerősünk ezt mondta, hogy nekik egyszer volt egy hím kutyájuk, és minden sarkot össze pisilt a lakásban.

De meg lehet tanítani a kutyát arra, hogy csak akkor pisiljek amikor ki van véve sétálni?

2010. jan. 23. 14:34
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha panelban akarjátok tartani, akkor tényleg minden sarkot összepisil. Habár lehetséges, hogy az ivartalanítás segítene, de a kan kutyák mindent megjelölgetnek.

Unokatesóméknál látnád milyenek a szobák sarkai vagy a szekrényeké...

2010. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Normális, jól nevelt kan kutya nem pisili össze a lakást!

Ha a kutya jelöl a lakásban, akkor ott valami nevelési probléma van.

2010. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem kan kutyám van, esze ágában sincs összepisilni a lakást, ha egyszer szobatisztaságra lett nevelve... arra volt már példa, hogy másnál, ahol bepisiltek a kutyák, oda jelölt, de szerintem ez normálisnak tekinthető...ha vendégségbe vagyunk, ahol nincs kutya, vagy van de szobatiszta, ott nem jelöl. így működik ez a dolog...:)
2010. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem is kan kutyám van és soha nem pisilte le a falat... :)
2010. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is izgatott a kérdés, aztán egyik nap megláttam, hogy felemelt lábbal pisil a 9 hónaposom :-) Olyan büszke voltam... Csak akkor emeli fel, ha jelöl, egyébként guggol. Bent pedig eszébe se jut, pedig alapvetően udvari kutya.
2010. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Panel-kutyám van, amikor betöltötte a 8 hónapot elkezdett felemelt lábbal jelölni, rá egy hétre pedig már csak úgy pisilt. Ennek ellenére egy sarok sincs lepisilve, elsősorban mert szobatiszta, de ha előfordult a vizsgaidőszak miatt, hogy 14 órát is itthon volt, akkor is a korábban jól megszokott helyre pisilt, eszében sem volt a falat jelölgetni.
2010. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 RastaMama ***** válasza:

meg lehet tanítani, ezt hívják szobatisztaságnak ;)

én úgy tudom, hogy fajtától/mérettől függően 7-13 hónapos kor között kezdik el, de inkább 8-9 hó környékén.

attól, hogy felemelt lábbal pisil, még nem törvényszerű, h lepisilje a falat, vagy bármit a lakásban, hiszen addigra egy normális gazdinak illik megtanítani a szobatisztaságra.

2010. jan. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!