Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsek neki?

Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
A napokban (csütörtökön) kaptam egy 2 éves komondor kan kutyát. Ha nem hzom el, biztos halál várt volna rá, mert megmarta a gazdáját. Elértem nála, hogy kerítésen keresztül megsimizhetem és kaját is tudok neki adni, persze azért egy lapát van nálam, bár egyetlen egyzser sem ütöttem meg, de aki látott már komondort...nos nem egy csöpp jószág. Mit javasoltok nekeem, hogyan nyerjem el a bizalmát? Mit tegyek? Segítsetek, nem szeretném, ha megharapna, de megverni, vagy ne adj isten elaltatni sem szeretném. Valaki, akinek volt már ilyen esete, segítsen nekem! Köszönöm!

2014. okt. 11. 12:32
 1/5 anonim válasza:
szia elöször is próbálj neki enni.inni adni és brobálj ugy közeliteni hogy ne érezze hogy bántani akarod.pl nyujsd oda neki a kezed hogy megszagolja és probáld megsimogatni de ha támadna akkor se bánsd mert akkor még rosszabb lesz.Én is voltam már ilyen melyzetbe csak nem kutyussal hanem vadászgörivel..az utcán találtam hazahoztam nagyon vad volt harapott többször véresre harapta a kezemet de nem adtam fel etettem itattam és rájött hogy nem bántani akarom csak segíteni..azóta is nálam van a göike.:) a lényeg hogy ne bánsd a kutyust mert rosszabb lesz..ha máe "megszelídítetted" akkor kereshetsz neki egy gazdit vagy megtartod ez már rajtad múlik.:) mindenesetre sok sikert a kutyushoz és ne add fel.:) ja és majd vidd el orvoshoz is azért nem árt ha látja egy orvos vagy hívd ki kijön segíteni fog neked.:) 18/L.
2014. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz egyszerű kör.

Veled szemben is agressziót mutat? Félelemből harap? Az előző gazdáját miért harapta meg? Rosszul bántak vele?


Nem tudom, mennyire vagy tapasztalt kutyás, de érdemes lenne szakértő segítséget kérni, mert egy komondor tényleg nem játék. Vannak kiképzők és viselkedésszakértők, akik házhoz mennek. Így látatlanban nehéz általános érvényű tanácsokat mondani.

A verés semmiképp nem megoldás. Nem véletlen mondják, hogy a kuvasz és komondor "megőrülnek" öreg korukra - hát nála kicsit korábban jött elő a rossz bánásmód okozta lázadás.


Le tudnád írni kicsit részletesebben, hogy hogy viselkedik a kutya? Pl. mit csinál, mikor odamész hozzá? Mit csinál, mikor bemész hozzá, milyen a fej- és faroktartása, hozzád hogy viszonyul, hogy reagál a simogatásra, hogy történik pontosan az etetés? Mekkora helyen van? Mit csinál, mikor meglátja a kezedben a lapátot? Van-e olyan, hogy leszegett fejjel megdermed egy pillanatra, mikor pl. hozzáérsz vagy közel mész hozzá? Ezek fontos dolgok.


Pár napig hagyd békén. Ne haverkodj vele, ne próbálj közeledni hozzá. Amikor kaját adsz neki, rá se nézz, csak add be neki és már menj is.

Aztán én a helyedben pár nap múlva időnként odatelepednék a kennel mellé. Még mindig ne haverkodj, csak legyél ott, eleinte akár fordíts hátat neki, beszélgess vele, mutasd, hogy nem félsz tőle.

Aztán ha már rácson át jóban vagytok, elfogadta a jelenlétedet, akkor kezdheted kézből etetni. Az egész kajaadagját kézből adagold neki pár hétig. Ne etesd túl, hadd jöjjön rá, hogy a kaja tőled származik, te osztod be.

Közben figyeld, hogy hogy viselkedik: védi-e az ételét, összerezzen-e a hirtelen mozdulatoktól, befeszít-e, ha valami nem úgy történik, ahogy ő gondolja.... Legyél higgadt, határozott, de gyengéd.

2014. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Legelső körben is nagyon köszönöm a válaszokat!

18 éves vagyok, és nem egy komondor kutyám volt. Mindegyiket magam képeztem ki, van azért tapasztalatom! Persze nem vagyok profi, de volt egy-két razia nálunk, amit sikerült is leküzdenem. Egyetlen okból ütök, ha harap valamelyik, mert a komondor -ahogy írtad is- öreg korára megbolondul, bár inkább a kanokra jellemző, de meg kell neki mutatni, hogy ki a "falkavezér".

Lássuk pontosabban:

A kutya nem akar megharapni, de morog és odakap. Ma történetesen megkapta a kezemet, nem is látszik, de megfogta, mikor a vizes edényét kitakarítottam, utána. Ma megengedte, hogy megsimogassam, de mikor elléptem mellőle, morgott, nem bántott, de csúnyán rámfordult, amire a reakcióm a hang felelmelése és a fabot felemelése volt. Megértett és ugyan nem félt, de abbahagyta a morgást és lefeküdt, úgymond "megadta magát". Amikor etetem, csak kézből, ha aggresszívan lép fel, akkor elveszem előle és morcosan leszidom, míg ha kedvesen, "vigyázva" veszi el, akkor kedves hangot ürök meg és dícsérem. Ez úgy tűnik hatásásos. Az viszont biztos, hogy üthették, mert megverevedik, ha hirtelen teszek valamit. Tegnap megmorgott, mert lehúztam a cipzárt a kabátomon, erre nem számított és puff... Ilyenkor szólok neki, amire általában elhallgat. A lapátra pedig ellenségesen reagál, szó szoros értelmében nekimegy. Tegnap kerítésen kívülről adtam neki az ételt, ma bementem hozzá. Két órát voltam csak vele. Kicsit megnyugodott a végére és csak nézett, de mire kijöttem lefeküdt elém. Erre pedig a jutalma a simogatás és a gyengéd hang volt. Mikor apa közeledett, akkor pedig morogni kezdett és felugrott mellőlem. Ahogy figyelem, szinte száz százalák biztos vagyok benen, hogy bántották, de nem tudom, hogy a lelke mennyire sérült, mennyire lehet visszahozni a bizalmát. Mindig többet vagyok vele, és mindig jobban beleszeretek.

Köszönöm!

2014. okt. 11. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne ehhez szakember segítségét igénybe venni, nem olyanok tanácsait elfogadni, akikről nem is tudod, hogy mennyire tapasztaltak, meg ami fontosabb, hogy nem látják se a kutyát, se téged.
2014. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na mi lett a kutyussal??.:)
2014. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!