Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye muszáj kibírni, hogy ne...

Ugye muszáj kibírni, hogy ne "segítsek" a kutyámon, ha az állatorvos megtiltotta?

Figyelt kérdés
Reggel voltunk orvosnál (változatos fosós-hányós téma) azt mondja minden normális a gyomrával, de azért kaptunk valami gyógyszert, amit holnaptól kell adni, meg ma ne egyen, ne igyon semmit. Nyomorult most is ott áll a vizestálja helyén és néz rám... az etetést még megértem, de tényleg inni sem adhatok neki? :(
2014. márc. 4. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a víz is kijön belőle,akkor csak a kiszáradást erősíted.Viszont,ha magától is megy a hasa és okádik,akkor meg fontos lenne a folyadékpótlás,hogy ne száradjon ki.


Ha étel,ital nélkül nincs hányás-hasmenés,akkor bírd ki.

2014. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
A víz megvonás okára kíváncsi lennék orvosi szempontból azért... Nem látom a logikát, főleg ha az anyagot is holnaptól kapja. Ilyen folyadék vesztős állapotban bűn nem itatni, de hát valami oka biztos van amiről nem tudunk, vagy csak hülyeség amit a doki mondott.
2014. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valójában az a bajom, hogy ezek hétvégi tünetek, már tegnap és ma is minden rendben volt, csak a biztonság kedvéért ilyenkor mindig elnyargalok vele az orvoshoz. De oké, tudom hogy jobb így neki hosszútávon, csak na.. elég kemény látni a vergődését. :(
2014. márc. 4. 16:31
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, nem a megszokott doki volt, hanem egy helyettes, aki most látta először a kutyámat. Ha magától nem hány, akkor nem adhatnék neki legalább inni? Volt már valaki így?
2014. márc. 4. 16:34
 5/15 anonim ***** válasza:
ha tegnap is már jól volt akkor inni adjál neki mindenképp.
2014. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na jó, ezt vártam, egy kis megerősítést. Főleg hogy külföldön élünk, jó idő van, 13 fok.. megitatom szegényt, aztán remélem nem csinálok nagy bajt. De hát orvos előtt is ivott, mégis minden oké vele, csak nem akarnám felülbírálni egy állatorvos döntését... de kivételesen most mégis, ő sem tévedhetetlen. :/
2014. márc. 4. 16:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, sok kóborkutya meg több napig nem iszik, ha nem talál valami pocsolyát, ez az egy nap semmiség. De ha hány a víztől akkor utána tényleg ne adj neki.
2014. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia, mennyi idős a kutyus?
2014. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ilyen esetben az állatorvos szokott valamilyen port is adni amit a vízbe bele kell keverni. A szokás az, hogy kevés vizet többször, de ha nem vizet akkor levest, vagy teát szokott az orvos javasolni, de azt is többször keveset.
2014. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hát a vízmegvonást még műtétek előtt se mondják (csak közvetlenül előtte, de nem egy napig...)...én megitatnám, lehet nem etetném meg, bár nem teljesen értem ezt a koplaltatás dolgot se...valami lightosat adnék neki pl rizst főtt csirkemellel és egy kis kefírrel...de te tudod:)
2014. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!