Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem szobatisztaságra...

Hogy neveljem szobatisztaságra a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szülinapomra kaptam ajándékba egy kiskutyát(csivava). Vagyis egyenlőre csak le van foglalva, még nem lehet elhozni csak pár hét múlva. Nemrég végeztem a suliban, jövő szeptembertől tanulok tovább, de addig tudom a kiskutyát tanítgatni és vele lenni állandóan. Hogyan szoktassam szobatisztaságra? Nem hiszem, hogy jó ötlet a pelenka és a kutyaalom. Szeretném, ha megtanulná, hogy kint kell pisilni és jelezne, ha kell neki. Ebben a pár hónapban bármikor ki tudom őt vinni, figyelni fogom mikor kell neki, gondolom evés, játszás és alvás után, és kiviszem. Nem fog hozzá szokni, hogy ilyen sűrűn viszem ki és nem lesz fura neki, hogy ha már suliba járok? Valószínűleg nappalira fogok járni, ami azt jelenti, hogy valamikor délután érek haza. Ki fogja bírni, ha reggel(kb.5 körül) kiviszem, és amikor hazajövök rögtön meg még este is? Vagy ez nem lenne neki elég és érdemes lenne alapból alomra szoktatni? Az meg azért nem jó, mert ha sétálunk vagy utazok valahova és viszem magammal, akkor nem lesz nálam alom és nem biztos, hogy hajlandó lesz az utcán pisilni, na meg ha vendégségbe megyünk, jobb lenne, ha kint pisilne és nem a lakásba. :) A párom dolgozik, így ő is csak délután ér haza, jelenleg fél 5-kor végez, de talán el tudja majd intézni, hogy 1-2 óra felé haza tudjon jönni, de mi van ha nem engedik majd, szerintem 3-4-ig én sem fogok hazaérni, bár nem tudom előre az órarendemet. Szüleimmel élünk, de anyukám 2 műszakban dolgozik, 12 órázik, hol nappal, hol éjszaka, szóval amikor ő nappalos biztosan nem tudja kivinni napközben. Apukám nyugdíjas, mindig itthon van, de nem hiszem, hogy meg tudja jegyezni, hogy mindennap engedje ki pisilni amikor nem vagyunk itthon, mert beteg és el fogja felejteni, bár mondjuk ha a kutya jelez, akkor nem biztos. :) Ráadásul úgy tudom, hogy a csivavák sűrűbben pisilnek, mint a nagyobb kutyák. Szeretném előre kigondolni és ha már itt lesz mindent jól csinálni. Légyszi, segítsetek, hogy hogy lenne neki a legjobb. Olyan válaszokat nem kérek, hogy minek nekem kutya, ha nem tudom napi 4x5x levinni, természetesen, ha neki erre lesz szüksége felnőtt korában is, akkor levelezőn tanulok tovább és kiviszem 4x5x, az a fontos számomra, hogy ő jól érezze magát. :)



2014. okt. 11. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
LamiNekünk retrieverünk van, és úgy csináltuk, hogy az első napokban- hetekben olyan helyen aludt, ahol nem baj, ha bepisil. De ha mégis megtörténne, akkor abban a pillanatban szidjátok le, kiáltsatok rá, hogy érezze a hangsújból. Az első alkalommal, amikor jelzi, hogy ki kell mennie dicsérd meg és javaslom adjatok neki valami jutalomfalatot és akkor így talán rá tud szokni, hogy jelezze.
2014. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szidjam le? Nem szeretném, ha utána meg félne tőlem. és ha pont rajtakapom és gyorsan kiviszem, hogy ott folytassa, az nem lenne jó? Természetesen, ha kint végzi a dolgát és jelez, megdícsérem. Köszönöm a választ. :)
2014. okt. 11. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nagyon durván leszidni, de nem fog azért utálni mert leszidod. Sőt így jobban meg is érti, hogy te vagy a falkavezér és tiszteln,szeretni fog
2014. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még nagyon ajánlom Csányi Vilmos segítség kutyás lettem és a kutyák szőrös gyerekek c. Könyveket:)

Mindkettő csodás könyv és nagyban tudnak segíteni

2014. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Ez nagy segítség, mivel pont ma gondolkodtam rajta, hogy kéne könyvet olvasni a kutyatartásról, csak még nem találtam jót. Akkor elolvasom ezeket. Mégegyszer köszi. :)
2014. okt. 13. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen:)
2014. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!