Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kiskutyámat...

Hogyan kell a kiskutyámat szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, és nem kertes házban. 2 napja kaptam meg a kiskutyát, és sehogy se tudom vele megértetni, hogy a lakásba nem szabad piszkítani. Ha hazaérek a suliból, egyből vinném le sétálni, de mindig akkor pisil be. Ahogy belépek az ajtón, már szalad is elém nagy vidáman, csóválja a farkát, és odapisil. Nem értem, miért? Ha addig kibírta, akkor azt az 1 percet, amíg leérnék vele már miért nem bírja kivárni?


Le tudná írni nekem valaki lépésről lépére, hogy pontosan hogyan kell a kutyust szobatisztaságra nevelni?

Ha lent vagyunk vele, és ott intézi a dolgát, mindig nagyon megdicsérem érte, de a lakásba attól még ugyanúgy bepiszkít, és jó lenne erről leszoktatni, mert anyu már nagyon haragszik érte, hogy folyton takarítani kell utána... :(


Előre is köszönöm, aki segít!



2012. júl. 31. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt, mennyi idős a kutya? Van, amelyik fél éves koráig sem lesz szobatiszta, ez egy ilyen dolog, időigényes. A kiskutya piszkos dolog, pisis, kakis, nyálas, szőrös - ha ezt nem tudjátok elfogadni, sürgősen kezdjetek neki gazdát keresni.

Másrészt meg használd a google-t, ezer és egy helyen le van írva a szobatisztaságra szoktatás folyamata, bár ahogy elnézem, teljesen jó úton haladsz. Minél sűrűbben vidd le, mindig dicsérd meg lent, fent meg ne szidd le, semmi értelme, max. legközelebb majd elvonul a kanapé mögé, vagy megeszi a kakáját, csak hogy ne legyél mérges.

A hazaérkezéskori pisi pedig örömpisi, segíthetsz neki leszokni róla azzal, ha levegőnek nézed pár percig, miután hazaérsz, de alapvetően ezt is meg kell várni, amíg elmúlik.

2012. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2 hónapos, kislány kutyus, egy barátnőm kutyájának lettek kölykei, és tőlük hoztam el. Én nem bánom, ha véletlenül bepiszkít, mert tudom, hogy ez ilyen, és előbb-utóbb meg fogja tanulni, meg olvastam is, hogy ehhez az időszakhoz sok türelem kell, és inkább dicsérni, amikor jól csinálja, nem pedig szidni, csak hát anyu haragszik érte, és mondja, hogy jó lenne már erről leszoktatni... pedig én szoktam általában összetakarítani utána, hogy ne anyunak kelljen, de még igy is sokszor morcos érte anya.

Most nyáron is járok suliba (nyelviskola), mert augusztusban mennék nyelvvizsgázni, de azért elég sok időm jut a kutyusra és sokat is foglalkozom vele, csak attól félek, hogy őszig nem tanulja meg, és akkor nem leszek itthon vele ennyit, és ha akkor is még bekakil és bepisil, akkor anyu azt fogja mondani, hogy ajándékozzuk el inkább, és ezt nem szeretném, mert nagyon régóta szerettem volna már egy kiskutyát. Jó lenne, ha maradhatna velem. Ezért szeretném őt gyorsan megtanítani.

Olvastam már a neten is egy csomó cikket, az alapján próbáltam eddig csinálni, hogy sokszor leviszem és mindig megdicsérem, ha kint kakil, bent pedig nem szidom meg, de anyu néha igen, és ezért félek, hogy szegény kutyus emiatt össze fog zavarodni, és nem fogja tudni időben megtanulni.

2012. júl. 31. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

A leggyorsabb, ha minden etetés után azonnal leviszed. Amikor tele a poci, hamar ürít, akkor megdicséred.

Ha a lakásba pisil, odaviszed, megszagoltatod vele, és a fenekére csapsz, majd leviszed. Amikor kinn van, megvárod, míg teljesít, megdicséred, és így tovább.

Hát, eltart egy darabig... :-)


Vagy szerezz be homokládát, abba piszkítson.

2012. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az első kutyusom nekünk is panelben nevelkedett egy darabig. 2 hónaposan vettem. Egy nagy tálcára homokot tettem. Persze nem tudhatta ő hogy ez WC-nek van kinevezve, így mikor megvolt az első pisi valahol, felitattam újságpapírral, és ráraktam a homokra csalinak. Persze nem szidtam meg. A következő pisiléskor figyeltem a jeleket (szaglászás, forgolódás) és fogtam és vittem is a papírra. Boldogan szimatolta az ismerős szagokat és megpróbált odapisilni. Nem egyből rá, de mellé. Hatalmas dícséret. Párszor lepisilte a tálca szélét, aztán egyszer csak látom a szobából hogy ott trónol a homok közepén az én okos kutyám:) Nem kellett neki ebből több hónap, már csak lent intézte a dolgát. Szóval nálunk így volt.
2012. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A megszagoltatod vele és a fenekére csapsz módszer sehová sem vezet, nem érti mi baj.
2012. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádat, hogy téged is a vécére ültetett-e pár hónaposan, csak mert megunta a pelenkacserét... :)
2012. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia. Ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te.. suli végén kaptam egy csivava kisfiút, és nagyon sokat(3évet) könyörögtem érte.. De most itt van. Amíg az oltások miatt nem lehetett levinni hagytuk ha végezze a szobámban a dolgát, de volt pelusa, így azért a fele oda sikerült. De most hogy már le lehet vinni, anyáék nagyon mérgesek ha bepiszkít a lakásban ugyanis a nappali szőnyege a kedvence. Ma reggel is például levittem és fél óráig vártam hátha sikerül a dolog lent. De nem jött össze így feljöttem vele és gondoltam majd egy óra múlva próbálkozunk megint. Ahogy letettem a földre, elkezdett játszani és amikor elmentem megmosni a kezemet, beszaladt a nappaliba és oda pisilt :S Anya látta az esetet és nagyon ideges lett az egész reggel ezzel telt, hogy engem szidott amiért nem tudom megnevelni. Én szeptemberig kaptam haladékot, hogy megtanulja a szobatisztaságot 100%-ig. Ha nem sikerül akkor el kell adnom. Különben semmi baj nincsen vele mert nagyon okosan viselkedik. Ez az egyetlen problémánk. Én is minden nap nézem az oldalakat, hogy hátha találok valami trükköt vagy praktikát a dologhoz. Így találtam meg hogy te is ezzel a problémával küszködsz. Örülök hogy rád találtam, mert azt hittem hogy csak én szenvedek ettől a helyzettő, és csak az én szüleim nem hajlandóak elviselni, egy kölyök kutya bakijait.

Ha szeretnél beszélgetni majd a kutyusokról vagy arról hogy halad nálunk a dolog, akkor megadhatom az emailom, de facebookon is megtalálsz :)

2012. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!