Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerezhetnék tekintélyt?

Hogyan szerezhetnék tekintélyt?

Figyelt kérdés

Próbálom következetesen, egyértelmű szabályokkal nevelni a kutyát. A hagyományos falkavezér-szabályokat is betartom, de úgy tűnik ez édeskevés.

Ha pl. az ágyra ugrik, olykor elég egy nézés és már ugrik le. Tehát vannak területek, ahol azért nincs gond.

Többnyire sajnos viszont elmondható, hogy szarik rám. Volt már rá példa, hogy megmorgott, ha a játékát el akartam venni tőle (nyilván játék közben, nincs mindig nála), ezzel szemben a tálját bármikor elvehetem tőle, még hátrébb is lép egyet.

Ha csak valami papírzsepit talál a "kérem"-re azonnal odaadja, ismeri tehát, de ha csontot talál, akkor alapos küzdelem jön.

Grabancrázás és földre nyomás ellen is küzd erősen, még szerencse hogy csak 7 kilós.


A dolgot nehezíti, hogy egyedül én vagyok a komoly nevelés híve, a családnak ő az utyuluputyulu kcsi kutya. Ezért hiába szimpatikus mondjuk a kajás kötődési tréning, esélytelen, másfél napot sem bírnának ki etetés nélkül, hogy csak én etetem ha megérdemli.


2014. okt. 11. 21:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért én a helyedben vigyáznék a bicikli mellett futtatással. Szabálytalan, és veszélyes is.
2014. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
3 kutyát futtatok 4 hónapja, azelőtt kettőt futtattam 2 és fél éve... Egyben vagyok, a kutyák egyben vannak. Az utcára kimenni, az autóba ülni is veszélyes, mégis sokan megteszik..
2014. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Rajta leszek a fárasztáson, és megpróbálom hozzá szoktatni a biciklis futáshoz is. Tetszik az ötlet egyébként, így mindenképp kipróbálom. Vagy görkorival, majd még kiderül.

A labdás tiltást is csinálni fogom, köszönöm a tanácsot. Persze, nem is gondoltam hogy egyből öt dobást végignéz ülve, a fokozatosságot valahogy éreztem. :D


Természetesen mindenkinek ment a zöld kéz, nem én pontoztam le. Hasznos, gyakorlatias tanácsok, köszönöm!

2014. okt. 12. 16:42
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Az előttem szólók már majd' mindent elmondtak! Átérzem a helyzeted, nekünk is 1 éves a kutyamajmunk. A helyzwt annyival jobb, hogy mimdketten következetesek vagyunk.

Amit még javaslok mert nálunk bejött:

Etetés.. reggel és este a táljából úgy, hogy beleteszed az ő kajáját, lefóliázod ráteszel sajtot, szalámit valamit ami brutálfinom kedvence. Leülsz a földre tv-zel, olvasol és nyugodtan a táljából eszel. Oda akar menni! A hangoddal kell távol tartani! Ha kell üvölts, morogj! Tiszteletbe kell tartani hogy most te eszel! Ha végeztél vedd le a fóliát, de még ne engedd oda csak pár perc múlva!

Menet 2.: otthagyod a kaját DE nem ehet belőle mert az a tiéd nem végeztél! Nálunk az erőteljes ENYÉM felkiáltás megy.

Labda..szintén a lényeg nem azon van, hogy ne menjem utána mert valami megakadályozza (póráz) hanem mert te azt mondtad neki! Persze előbb meg kell tanulnia a marad parancsszót!!

Javaslom Korom Gábor-Neked ugatok c. könyvét!! Illetve a tükör kutyaiskola vodeoit!!

Sok sikert várom a fejleményeket!!

2014. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a japán vacsorán is gondolkodtam már (azt hiszem így hívják). Ki fogom próbálni. Erről konkrétan videót is láttam, Korom Gábor Egyik kutya másik eb című műsorának egyik részében. Megpróbálom. :)
2014. okt. 12. 17:23
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Kispalikee, hallottad a szabálytalan részt??? Megbüntetnek érte a rendőrök, mert a KRESZ tiltja, hogy állatot vezess jármű mellett!!!!!

Pont úgy, ahogy a zebrán sem biciklizhetsz át; ha mégis megteszed, és épp nem büntetnek meg és nem üt el az autó, akkor mázlid volt; attól még az nem lesz szabályos!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy ha lehetőség van, kihalt földúton menjen. Mi is ott szoktunk, de oda a rendőrség mellett vezez az út. Még sosem szóltak, sőt sokszor vigyorogtak. Benne van a pakliban, hogy megbünTetnek, ugyanúgy mint mikor az ember pórázról elengedi a kutyát, de elég kicsi azesélye.
2014. okt. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma Magyarországon a kutya igényeit kielégíteni szabálytalan. Nem engedheted el pórázról, se parkban, se erdőben, se mezőn, úsztatni végképp tilos, bringázni szintén tilos vele, mindent tilos, ami jó és szükséges a kutyának. Szóval választhatsz, vagy bevállalsz egy kis kockázatot a boldog kutyádért, vagy ha korrekt akarsz lenni, akkor inkább nem tartasz városban kutyát.
2014. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Mindenkinek a lelkiismeretére van bízva hogy mit tesz a kutyájával. Ha valaki ismeri a kutyáját, tudja, mennyire fegyelmezett, hadd döntse már el, hogy leveszi-e a pórázt, vagy futnak-e bringával. Nem véletlen, hogy ha 10 kutyást megkérdezel, talán 1 sem hallott még olyanról, hogy valakit megbüntettek volna akár a bringás futásért, akár a pórázlecsatolásért.
2014. okt. 13. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!