Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor ki a főnök?

Most akkor ki a főnök?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 9 hónapos labrador-spániel keverék kutyusom. Mindent betartok, hogy én legyek a falkavezér. Lassan két hónapja, hogy sikeresen leszokott az ágyban alvásról is. Panelban lakunk, bent a lakásban már-már kifogástalanul viselkedik (és idegen lakásokban is!), de ahogy kilépünk az utcára elszabadul a pokol. A füle botját se mozdítja, ha hívom, a nevére se kapja fel a fejét, mintha meg se hallaná, kicsit szelektív a hallása, így már nem merem elengedni, de pórázon se jobb a helyzet.

Ki a főnök nálunk? Vagy egyszerűen túl kölyök még?


2010. jan. 23. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez a legnehezebb része. Otthon már elfogadott, de az utcán próbára tesz, mennyire is vagy jó főnök. Ha írnál konkrét szituációkat, tudnánk tippeket adni, de abból, hogy elszabadul a pokol, nem sok derül ki. :S
2010. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pórázon úgy húz, mintha az egész tömböt el akarná vontatni, és sajna lassan mind az 54 kilóm kevés, hogy megtartsam. Fojtónyakörvről hallani sem akarok, se egyéb kínzóeszközökről, úgyhogy küzdök tovább minden séta alkalmával hősiesen.

Parancsra pisil, kakil (erre a szobatisztasággal együtt szokott rá), de mindent fölszed a földről (hiába tanulta meg h nem lehet), mellettem lecövekel, majd nekifut, és a pórázon kapott lendülettel próbál elrántani. Ha elengedem nem jön vissza, tisztes távolból követ ugyan, de hívhatom, szaladgálhatok a másik irányba (éhgyomorra is), jutifalat, semmi nem használ.

Ha másik kutyát vagy embert lát meg, akkor eljátssza, hogy ő kámfor, és pislantani sincs időm, de már az észlelt idegen ojjektum nyakába köt ki....

stb :D

2010. jan. 23. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ilyen az utcán azt hiszik hogy megfojtom mert annyira húz, hogy nem kap levegőt, és hörgős hangokat ad ki. De egyépként ugyanaz van velünk mint veletek otthon, tanítópályán okos, de ha kimegynk azn utcára borzalmasan önfejűn viselkedik, én úgy próbálom, hogy megmutatom neki, hogy az utca olyan mint otthon vagy a tanítópályán, és ott sem szabad máshogy viselkednie, tudod hogy hogy neveltebb meg otthon, úgy kell megnevelni az utcán is, egyébként szerintem is így van, hogy próbára tesz, hogy az utcán szabad-e, és ha engedünk akkor egy idő után nem tudjuk majd a kezünkben tartani az irányítást, ezért kell az utcán ugyanúgy viselkednünk mint máshol. :)
2010. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A pórázhúzás sok türelemmel és gyakorlással tanítható. Vigyél magaddal a sétákra valami extra jutalomfalatot, amit nagyon szeret és nagyon ritkán kap.

http://www.youtube.com/watch?v=sFgtqgiAKoQ

Menj ki egy olyan helyre, ahol nyugodtan elengedheted. Először hagyd, játssza ki magát, ne is hívogasd magadhoz. Ha kitombolta magát, akkor kezdd el gyakorolni a behívást és egyéb feladatokat. Ha már ezzel jól vagytok, próbáld meg, hogy egy kutyás ismerősöddel kimész ugyanoda, hagyjátok a kutyákat, had tombolják ki magukat, majd tanuljatok közösen. Fokozatosan be lehet vezetni, hogy olyan helyre menjetek, ahol több kutya és több ember is van és mindig miután a kutya kitombolta magát, tanítgasd ilyen környezetben is. Ez jó arra, hogy kontrollt gyakorolj fölötte. Én sosem "piszkálom" egyből a kutyáim, mikor lemegyünk, egy darabig hagyom őket tombolni, mert beleestem abba a hibába, hogy túl sokszor hívtam be a kutyáim és nem akartak aztán odajönni. Érezzék szabadságnak a szabadságot, kutyák közé pedig csak úgy vidd, ha amúgy már megtanultál az utcán kontrollt gyakorolni fölötte. Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Ha nagyon rossz a kutyád, akkor pedig vidd el onnan vagy vidd haza, legyen ez a büntetés. De vigyázz, ilyenkor sose behívással hívd magadhoz, hanem te menj oda hozzá, különben a behívással köti össze azt, hogy elmentetek...

2010. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!