Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy nálunk...

Mi lehet az oka, hogy nálunk a kertes házban élő kutyákkal nem foglalkoznak a gazdák?

Figyelt kérdés
Megetetik, aztán ennyi. Szép kertvárosi rész, de elmenni nem lehet a kerítések előtt, úgy őrjöngenek.

2014. szept. 22. 14:22
 1/10 csabika1971 ***** válasza:

Mert olyan környéken élsz ahol nem lennének valók kutyák az embereknek?

Erre a kérdésre nem hiszem létezne logikus magyarázat. Sajnos léteznek gyarló emberek.

2014. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 csabika1971 ***** válasza:
63%

Ja, másrészt, hogy a kutya a kerítés túloldaláról ugat rád, az természetes. Hisz szokásuk, hogy védjék a területüket. Ez közel sem jelezi azt, hogy ne foglalkoznának vele.

Mert szeretem a kutyám sétáltam, játszok vele, gondoskodom róla, de azért tartom, hogy őrizze a házat.

2014. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert igazán nincs szüksėgük kutyára.Csak van,mert valamikor kölyökként cuki volt,de aztán már nincs igényük rá,teher,nem pedig öröm.Pedig elég lenne,ha hetente csak néhány alkalommal vinnék ki sétálni,de sajnálják rá.
2014. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszik, elég neki a kert, mert nincs láncon, sem kennelben, és akkor biztos elég neki annyi amennyit a kertben szaladgálhat.

Az pedig nem természetes dolog, hogy meglátnak az utcán és őrjöngenek. A saját területüket kell védeniük, de az utca az nem saját terület!!

2014. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocs, el kellett mennem, most értem haza:) Még megetettem séta után a kutyámat. Szóval... kezdő kutyatartó vagyok, és kezdő kertes háztulajdonos. Életem álma volt ez így, együtt...kutya a kertes házban, vagy kertes ház és kutya. Az elméletet tudom, rengeteget olvastam, most a gyakorlatban kell alkalmaznom egy tüneményes kutya gazdijaként. Sokat sétálunk, kerestünk kutyatársakat, szocializálódunk. De ehhez vissza kell járnunk a panelházas övezetbe, mert itt nem sétáltatják a kutyákat, mehetünk reggel, délelőtt, délután... mehetünk munkanapokon és ünnepnapokon, a kutyák mindig egyedül , őrjöngenek a kerítés mögött, ha kiskutyám barátkozna, majd leharapják az orrát, így inkább elkocsikázunk a élakótelepre. Azt hittem, egy ilyen kertváros maga a kánaán, de csak azt látom, a kutya teher, háztartozék....megjegyzem gyönyörű kutyaházak vannak az udvarokban, szinte csak fajkutyák, dísznek. Házőrzésre nem kellenek, mivel úgyis van riasztó, de jól mutatnak. Egyre szomorúbb vagyok(:

Ha sétáltatom a kutyámat, úgy néznek rám, mint egy szentségtörőre, mit mondjak.. nem hittem, hogy ennyire kutyaellenes városban élek.

2014. szept. 22. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok, szintén kertváros, csak nálunk még kutyafuttató, park sincs, ahol másokkal találkozhatnánk. :( Így csak kutyasuliban tud játszani a kutyám más kutyákkal, pedig nagyon élvezi.

Felénk van olyan, akit szoktam látni sétálni a kutyájával, de itt is a legtöbb kutya a kerítés mellett őrjöng. Múltkor pont úgy sétáltunk, hogy egyik oldalról foxi, másikról német juhász. Magam mellé hívtam a kutyát, és szorosan mellettem kellett mennie, amíg el nem hagytuk a két kerítést (mert én is attól félek, hogy túl közel megy, és megharapják). Erre hallottam, hogy a kertben lévő foxi gazdái összesúgnak a hátam mögött, valami olyat, hogy nahát, milyen jól nevelt kutya! Pedig egy szeleburdi kölyökről beszélünk, ha nála ezt el lehet érni, akkor bármelyik kutyánál el lehet, csak ahhoz mondjuk törődni is kéne velük, nem csak nézni, ahogy Fifike a kerítésnek veti magát egy kutyát látva...

2014. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet kérdező. :( Pest megye
2014. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-esnél a pont.
2014. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mert a kutyát a kert tartozékának tekintik, nem barátnak és társnak...friss örökbefogadók is azt vallják sokszor, minek séta, ott a nagy kert...

Az őrjöngés független a sétáktól. Kutyám naponta kétszer sétál, sokat rendezvényezik, kirándul, stb...de ha kutyával mennek a kapu előtt, "megőrül" :D főleg pár ismerős kutyánál :D Sétán meg elvannak együtt szépen...mind kanok

2014. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szilvi, lehet, hogy független, de attól még sajnos az a kutya egyáltalán nincs lemozgatva, a gazdák meg néznek, hogy miért nem tud "rendesen" viselkedni... :(
2014. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!