Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek keverék kutylija...

Van valakinek keverék kutylija? Golden retriver-labrador keverék mésélj rola kérlek

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ideiglenesben volt nalam egy par hetig. Az elozo gazdai lemondtak rola, mert nem birtak vele, pedig csak egy kis hatarozottsagra es tobb mozgasra lett volna szuksege. Nagyon aranyos volt, bar igazsag szerint nem ereztem ugy, hogy meg lett volna kozottunk a kemia. Ennek ellenere amikor az uj gazdai elvittek, egy hetig depis volt.
2014. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik mentett kutyám valami ilyesmi keverék. A kontúros szeme és a fekete krumpli orra szerint lehet benne egy kis kuvasz is. Eleinte problémás volt. Nagyon barátságos és mindenhova követ, de a kajáért morog. De ez lehet a rossz előélete miatt is. Nagyon akar, és nagyon tanul a másiktól, irtóra kepeszt a szeretetért.
2014. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szomszédomnak volt ilyen keveréke. Egy igazi agyonszaporított kutya volt, minden kijött rajta ami erre a két fajtára NEM jellemző. Még pénzt is adott érte a hülye, 50-60 ezer körülit, pedig tudta, hogy keverék! Na mindegy nem ez a lényeg, az emberek hülyesége tényleg határtalan. A kutya 8 éves kora előtt meghalt, mert daganata volt. (Általában a szaporítós kutyáknál ez az átlag). Igazából nem törődtek vele soha, csak kib-szták a kertbe. Szerencsétlen állat szerintem soha nem volt kint a réten, az utcán stb... Lehet hogy többgenerációs keverék volt, vagy csak simán ideggyenge szaporítvány, de nagyon agresszív volt. Semmi olyan tulajdonságot nem mutatott ami erre a két csodálatos fatára jellemző. Állandóan ugatott (ez lehet a foglalkozáshiány miatt is), ami nem jellemző egyik fajtára sem. Mindenkit szét akart tépni aki elment a házuk előtt.. A Labi és a Golden is nagyon csendes kutya, semmi ilyen tulajdonsága nincsen. Nagyon domináns is volt, teljesen a fejükre nőtt, egyértelműen nem tudták kezelni csak kerti dísz volt szerencsétlen... Ezt csak azért írtam le, hogy nehogy pénzt adj érte! Mert kitudja mi keveredik benne... Vagy hogy honann van.

Ha sima Labi-Golden keveréked lesz akit tudsz kezelni egy aktív, de nem hiperaktív, kedves, óriási tudásszomjú, könnyen tanuló, aranyos, okos, értelmes tekintetű, gyönyörű kutyád lesz. A hízásra hajlamos lesz, és nem is tudni mi dominál benne majd a Labi vagy Golden. A két fajta szinte ugyanaz, csak kinézetükben (szőrükben inkább) térnek el. Ha tk-s kutyák keveréke, akkor nagyon jóra számíthatsz. :) De fontos hogy 4-5 óra foglalkozás minden nap, séták, játék, tanulás és gyakorlás legyen sok! Különben úgy jársz mint a szomszéd...Vagy legalábbis hasonlóan.

2014. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém teljesen labradornak néz ki (üzenetben küldök képet, ha szeretnél) de amúgy az örökbefogadási lapjára vizsla van írva, mert viszonylag sovány (=egészséges, nem dagadt, mint az átlagos labradorok).

3 hónaposan került hozzám, az elején tipikus viháncolós kölyök volt, aztán lenyugodott, türelmes lett. (Most lesz két éves.)

Sokat szoktam vele futni, nagyon szereti, viszont pl. a vizet utálja (megesik a keverékeknél..)

Nagyon jó családi kutya, mindenkit szeret, idegen kisgyerekeket sem rohanja le.

De ez igazából nem jelent semmit, én szerencsés voltam, lehet, hogy valamelyik testvére rosszabb géneket örökölt, ki tudja, milyenek voltak a szülei. A keverék kutyák eléggé zsákbamacskák, de nekem négyből négyszer nem okoztak csalódást :)

2014. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!