Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 hetes sztaffi labrador...

Toni95 kérdése:

A 9 hetes sztaffi labrador keverék kutyusomnak lassan második napja megy a hasa. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Reggelente (délelőtt) normális széklete van, estefelé viszont nagyon megy a hasa.. (fröcsög) iszik napkozben, eszik,játszik,szaladgál. Kicsit meleg a kis teste de nem tűnik letörtnek. Mi lehet a hasmenés oka? Mit tegyek ellene?

2014. júl. 24. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

figyelj, olyat mondok, ami talán kiveri nálad a biztosítékot..

nem tudom, hogy hallottál-e arról az új keletű dolog, hogy állatorvos?

Nem valami boszorkányság, nem égetik meg ott se a gazdát, se a kutyát, de képzeld el, ezekre a kérdésekre választ kapsz...

nem is értem, hogy ha két napja fosik szerencsétlen, miért a netre teszel fel kérdést, és miért nem az orvosi rendelőben ücsörögsz, várva a doki véleményét...

2014. júl. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kedves első! Nekem az állatorvosunk mondta, hogy csak akkor kell hasmenéssel állatorvoshoz fordulni, amennyiben az konzervatív otthoni kezeléssel (széntabletta vagy Bolus, vagy kutyának való hasfogó készítmény - nem humán gyógyszer!-, probiotikum, diéta - főtt natúr csiremell+rizs) NEM rendeződik 2-3 nap alatt, illetve ha a kutyának a hasmenésen kívül más tünete is van pl. bágyadt, levert, lázas stb.

Kérdező, mit adtál a kutyusnak hasfogóként? Ha semmit, akkor széntablettát, kutyának való probiotikumot és a megszokott kajájához egy kis főtt rizs adását javasolnám első sorban. Mióta van nálad a kutyus? Ha még csak most érkezett 8 hetes kora körül, akkor lehet a hasmenés az új környezettel, stresszel is összefüggésben - sok kölyök lesz hasmenéses picit, miután az új gazdijához kerül. Mit eszik? Azt, amit a tenyésztőjénél kapott? Ha nem, akkor a táplálékváltás lehet a fő oka a hasmenésének. Figyelj rá pár napig, hogy mit eszik, ne kapjon potya falatokat sehonnan (egyszer egy kölyökkutyámat a szomszéd etetett titokban, mert "olyan aranyos", nem csoda, hogy folyton ment a hasa és orvoshoz járkáltunk, míg rá nem jöttem).

Ha a kutyus amúgy jókedvű, élénk, szeme, orra tiszta, nem lázas (mérd meg, jó a humán hőmérő is, végbélbe kell picit bedugni és addig a kutyust nyugton tartani), akkor próbáld meg egy-két napig a fenti módon kezelni. Ha nem javul vagy bármi más tünete lenne, akkor viszont állatorvostól kérj segítséget.

Folyadék mindig legyen számára elérhető.

2014. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, de hányni gondolom nem hányik. Ha mégis elkezdené, akkor mindenképpen állatorvos. (előző voltam)
2014. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért te nqgyotmondó, mert 2.ahogy irtam làttad olvastad.. A nap nagy részèben normális voltmind kettő nap. Este 2 széklete volt ilyen hig.. Nyilvàn mert azt hittem mikor napközben üritett h mar elmult?! Tudom h van orvos, járunk is hozzá! De gondoltam meg tudom en is fogni a székletet valami kajával hiszen nem csak az én kutyámnak megy a hasa szerintem. Amugymeg gyakorikérdések az oldal neve..
2014. júl. 25. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy 9 hetes kölyök.

Ebben a korban akár ennyi hasmenésbe is belehalhat...

illetve azon is átsiklottál 2-es, hogy fröcsögőset fosik a kutya....ez minden, csak nem normális..

Megehetett valamit, ami miatt ilyen a széklete, meg ezer baja lehet... tök jó, hogy ad a kutyának széntablettát, csak úgy hasra ütés szerűen, aztán meg meghal a kutya, mert valami más baja volt... igenis slattyogjon el a kérdező az orvoshoz, és ha a doki mondja azt, hogy széntabletta, akkor adja neki... de bírom az ilyen távgyógyászokat, aki elmond mindent, hogy mit tegyen, aztán meg ha meghal a kutya mosod kezeidet...mert nem vagy te orvos, honnan tudjad...

Ha felnőtt kutyáról lenne szó megérteném, hogy széntablettát javasolsz, de most egy baba kutyáról van szó...

kérdező, adj neki sok sok vizet, hogy ne száradjon ki, még akkor se, ha csak este megy a hasa... és menjetek el dokihoz, és ha ő mondja, hogy széntabletta, akkor adjál neki... otthon meg ne kísérletezgess, hogy mitől múlik el... ha komolyabb baja van, akkor a baj okát meg megszüntetni, és nem a tüneteket...

1-es voltam,a nagyokos

2014. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kerülte el a figyelmemet, hogy babakutya, mint ahogy az sem, miszerint a széklete nem folyamatosan híg és nincs semmi más tünete. Írtam, hogy ha más tünet is kialakul vagy pl. lázas, azonnal vigye orvoshoz. Egyébként nem egy kölyköt neveltem fel, és volt hasonló, sőt rosszabb hasmenés is, frissen elhozott kutyusnál. Te meg azt nem tudhatod, hogy nem értek-e hozzá. Képzeld, attól még, hogy nem vagyok történetesen állatorvos, lehet idevágó képzettségem ÉS tapasztalatom is.
2014. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként kutyának való probiotikum beszerzése kapcsán úgyis fog beszélni állatorvossal vagy asszisztenssel..
2014. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nap közben feleszik valamit, amit nem kéne? Valami gyümölcsöt az udvarról, vagy szomszéd eteti?
2014. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Te se tudhatod, hogy én mennyire értek ezekhez a dolgokhoz, de ebbe inkább ne menjünk bele... aki rögtön azzal védekezik, hogy nem tudhatom mennyit ért hozzá, meg mennyi tapasztalata van, annak képzelem, hogy mennyi van...

És igenis még mindig azt mondom, hogy nem normális, ha egy kölyök fosik, még ha csak hébe hóba is, mert ismétlem önmagam, az egy kölyök kutya...

és ahelyett, hogy az otthoni megoldásra ösztönzik itt az emberek egymást, inkább azt kéne tudatosítani mindenkiben, hogy ha baja van a kutyának, akkor nem az internet elé ülök le olvasgatni, meg kérdéseket kiírni, hanem szépen fogom azt a szerencsétlent, és orvoshoz viszem...és ha már az orvos elmondta, hogy mi a helyzet, vagy nem írja ki feleslegesen a kérdést, vagy úgy teszi fel, hogy szerintetek is az lehet-e a baja...

de minden kibebacott esetben orvoshoz kéne menni, mert az ilyen otthoni majd meggyógyul emberek miatt van annyi szerencsétlenül járt halott kutya...

mert ha valamelyik kutyának komoly baja van, ott is a gazda fogja magát, és kiír egy kérdést gyakorira, aztán meg azzal védekezik, hogy de hát ez a gyakorikérdések.hu



de figyelj, nem érdekel, hogy mit csinálsz a kutyáddal, de ha esetleg tényleg más baja van, mint a stressz ( mert a stresszre se lehet fogni, mert ugyan honnan tudhatnánk, hogy mióta van ott a kutya, meg nem valószínű, hogy ha a kutya stresszel, akkor egész nap minden oké, aztán meg este jöhet a hasmenés) Tömjed széntablettával, mert itt egy névtelen valaki azt tanácsolta, és még véletlenül se menjetek dokihoz...ugyan

2014. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Először is te írtad azt, nem vagyok orvos, nem tudhatom. Nos, attól még tudhatom. Te feltételezel mindenféléket rólam, mikor a világon semmit nem tudsz, hogy mi vagy ki vagyok. A lényeg, hogy belém köthess. Másodszor, te vagy az, aki olyat adsz a számba, amit nem mondtam (írtam). Mert ha elkerülte volna a figyelmed, én sehol nem írtam le, hogy ne menjen orvoshoz.

Harmadszor, azzal egyetértek, hogy nem a gyakorin vagy általában az interneten kell "kezelni" egy kutyát, vagy más állatot, vagy embert. De tanácsot kérni és tapasztalatot cserélni lehet.

2014. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!