Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszökött a kutyusom, hogyan...

Elszökött a kutyusom, hogyan találhatnám meg?

Figyelt kérdés
3 éves labrador szuka, megijedt egy útkarbontartó géptől. Nade nem is ez a léyneg, hanem hogy mit tehetnék, hogy megtaláljam?
2010. jan. 23. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neten hirdesd sok helyen,menhelyeket hívd fel/sintértelepeket,plakátold ki a környéken,állatorvosnál állatkozmetikában tegyél ki plakátokat!,szólj minden ismerősödnek,hátha látja valaki.hirtelen ezek jutottak eszembe,de remélem azért előkerül:)
2010. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
:( Jaj. Indulj el azon az útvonalon, ahol szoktatok sétálni, majd este üljetek kocsiba és a környéken nézzetek alaposan körül.
2010. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Sehogy. Fakereszt.
2010. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

ilyesmi oldalakra tedd fel, az első és a második válasz tejesen korrekt.

2010. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fényképet, adatokat tegyél fel, és szórd szét neten.

Ahonnét elfutott, a környéken tegyél ki plakátokat.

Chip? Biléta? Nyakörv volt rajta?

mert igy nagyobb esélye van, hogy visszakerül...

2010. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is elvesztettem egyszer az egyik kutyusomat, az egyik leghíresebb angol cocker spániel kennelből vásároltam tenyésztésre, 110 ezer Ft-ért, de nem is ez a lényeg.

A kölyök 4 hónapos volt, és ahogy elhoztam rá egy hétre a párom nyitva felejtette a kertkaput.

A kutya kiment rajta.

7 óra hosszát kocsikáztunk a városban (nem nagy város), lb 15000Ft-nyi benzint megevett az autónk.

Azonnal készítettünk plakátokat, a kutya fotójával, fejlécen ezzel a felirattal: MAGAS PÉNZJUTALOM!

Aztán odaírtuk a kutya chip számát, és hazudtunk is egy kicsit: odaírtuk, hogy cukorbeteg, és ha nem kap gyógyszert, elpusztul (hogy senkinek eszébe se jusson megtartani).

Az összes állateledel boltba, állatorvosi rendelőbe, legforgalmasabb helyekre (pl áruházak parkolója, piactér, főtér, hirdetőoszlopok) raktunk ki, bemondattuk rádióba naponta többször is, és rá egy hétre csörög a telefon, hogy valaki egy nagyon ritka színű spánielt talált, és azt kérdezte az állateledel boltostól, hogy szerinte mennyit ér.

Azonnal kocsiba ültünk, és felkerestük a a tulajt (a házunktól 2 utcányira laktak). Iszonyat ellenszenves emberek voltak, lácraverva 8 angol bulldog volt az udvaron, pocsárba feküdve, retkesen, rühesen...

Kiderült, hogy megfogták a kutyát, és 50000Ft-ot kért érte.

Aztán elővettem "jó modoromat", felvilágosítottam, hogy a kutyában microchip van, és a nagybátyám a városi rendőrkapitányságon dolgozik, és ha nem adja át most rögtön, lopásért feljelentem.

Na akkor már volt elnézést meg minden...

Kutya 2 kilót fogyott, elkapta a rüh atkát, és tele volt toklásszal. Gennyes fülgyulladása volt, és néhány toklász a mancsából a térdéig felfúródott.

Azóta már jól van :)


Csak azért írtam le mindezt, hogy lásd, nincs remény :)

2010. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi vidékre ajándékoztunk egy mentett kutyust ahonnan elszökött. 1hét után,mikor már nem bíztunk abban,hogy az új tulaj kellő energiát fordít a keresésre, elkezdtünk iwiwen írni a településen előknek,hogy pillantsanak rá a képtárunkra,hátha látták a kutyust. Aztán sürgetett az idő, így kocsiba ült a család,utaztunk 140km-t,kiraktunk vagy 50 fényképes plakátot és jártuk az utcákat. kb.5óra intenzív séta után kaptuk a telefont egy fiatal pártol,akik látták a plakátot,hogy ők tudják hol van a kutyus. Felvettük őket, megmutatták hol a kutya, mi pedig boldogan adtuk nekik oda a jutalom pénzt. Mindenki jól járt és boldog volt :) remélem elég reményt és ötletet adtam. Emellett van sok kutyas oldal,fórum ahol hirdetheted fényképpel.netboard,bloki,kiskutya,expressz..
2010. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutya neve

neme

kora

ismertetőjele (folt, heg, stb.)

honnan

mikor veszett el

tetoválás/chip/biléta

te neved

telefonszámod

emailcímed


küldd el ide: j.zsuzsa@gmail.com


Elveszett-talált fórumokra fog felkerülni, ha bárki bármit megtud, keresni fognak téged.

Ezenkívül plakátolnod kéne a környéken, forgalmas helyeken, stb. A plakát legyen feltűnő, fényképes.

2010. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is ilyesmi dolgokra gondoltam. És mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek.

Nem fogjátok elhinni (még magam is alig), hogy meglett. Másnap reggel elindultam keresni, és egyszer benéztem egy utcába és ott volt, elkezdtem futni utána, mint az állat, és akkor nagy farkcsóválás közepette odaszaladt hozzám:))

És egyébként egy 120.000-es városban lakom. Szóval mondhatni kicsi az esély. És mégis:))

2010. jan. 25. 18:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak pedig külön köszönet a gesztusért:)
2010. jan. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!