Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért ilyen a golden retrievere...

Mért ilyen a golden retrieverem? (folytatás lent)

Figyelt kérdés
Lassan 4 éves kan és amikor először vittük az oktatópályára akkor mindenkire morgott, de egyben nyüszkölt és a farkát is csóválta közben, mit jelent ez? kicsi korában nem volt ilyen, most, hogy kb. 1 éve járunk az oktatópályára javult nem morog a lányokra, de minden fiúnak azt mutogatja, hogy ő a dominánsabb: kihúzza magát és morog egyet)általában erre elszoktak futni előle, de volt már olyan, hogy nem. Állandóan háttal áll be a többihez mintha nem szeretné őket, kerüli a pillantásukat és hátat fordít a többi kutyának ez is javult, de ha már elege van és én még szeretném barátkoztatni a többi kutyával akkor hiába viszem oda nem érdeklődik és hátat fordít nekik, mintha félne tőlük. Tegnap elvittem sétálni és volt egy ajtó amiben meglátta a tükörképét és elkezdett morogni, ha nem húzom el, neki megy az üvegnek,és nagyon fél minden féle zajtól(tapsolás, csattogás, esernyő kinyitása) emberekkel szemben nagyon barátságos, de nem merünk neki társat hozni a házba mert kiszámíthatatlan, néha morog, de közben csóvál, és még a játék közben is néha áttér morgásra, és félünk, hogy bántaná az új kiskutyát. Mit gondoltok egy kölyökkutyára is moroghat? Egyébként önként még nem ment neki senkinek, csak amikor ő morgott és a másik kutya meg felvette a harcot vele. A nőstényekkel mindig jóban van. Gondolkoztunk már ezen és mikor kb. 1 éves volt akkor odaadtuk egy embernek hogy oktassa, egyszer megnéztük csak, hogy hogy megy neki és láttuk, hogy ő éppen ketrecben van amíg a többit oktatják(mert sokat vitt az oktató) és amíg ketrecben van akkor ott van házőrző kiképzés is amikor kiabálna és csattogtatnak. Lehet,hogy ezért fél ennyire a zajoktól, kicsi korában nem volt félős.
2010. jan. 23. 21:56
 1/9 anonim válasza:
Amiket ide leirtál, az általában nagyon nem jellemző a fajtára. A goldik -elméletben- a legstabilabb idegredszerü, ember és állatbarát kutyák közé tartoznak. Nem véletlen ,hogy a vakvezető valamint egyéb mentőkutyák legtöbbje ebből a fajtából való. Persze egyedek között sok különbség lehet. Ha ilyen agresszív, ahogy leirtad, akkor tényleg meggondolandó,hogy kiskutyát vegyetek mellé, bár egy ellenkező nemü kicsit nem bánthat komolyan. Ha igen, akkor nagy a baj, és sikerült kifognod egy fekete bárányt. De rátok ugye nem morog?
2010. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy ránk soha sem morog nagyon szelíd, emberekkel imád labdázni, és minden emberrel kedves. Szerintem szaporítótól vettük, mert nincs törzskönyve. De azt nem értem mért csinálja, hogy hátat fordít a többinek, meg amikor találkozik egy kutyával, morog nyüszít csóvál egyben.És hiper aktív, és állandóan ugat.
2010. jan. 23. 22:22
 3/9 A kérdező kommentje:
De mindenki dicséri, hogy milyen szép példány(én mindig nevetek, hogy mit mondanának, ha megismernék) :) Tényleg szép csak furán viselkedik(és eszi a kakiját) ez ugye nem árt neki?
2010. jan. 23. 22:24
 4/9 RastaMama ***** válasza:
kakit enni nem szabd. lehet, h szar táppal etetsz, vagy nem emészt rendesen, így amit kikakil még mindig kajaszagú, ezért is eheti pl. a leírtak alapján rosszul van szocializálva, és esetleg ideggyenge lehet. mostanában sokszor hallottam ilyen fajtájú, túltenyésztett/szaporított kutyákról, akik agresszívek voltak. lehet rossz helyről való. elvileg kölyöknek nem szabad támadnia, de ha az idegeivel baj van, és rosszul szocializált, akkor bármi lehet. esély van rá, hogy egy szuka társ "megjavítja" valamennyire, de sztem nem sok. viszont láttam már ilyet is.
2010. jan. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen kutyaiskolába jártok, milyen módszerrel oktatnak ott?

Én nagyon furcsállom, hogy 1 éve jártok oda, és még mindig nem sikerült hathatós eredményt elérni.

A csóválás nemcsak barátságosságot jelent a kutya részéről. Fejezhet ki méregetést (verekedés előtti, megfeszült, megmerevedett csóválás), és fejezhet ki idegességet is. A kutyád esetében a morgás, nyüszítés, csóválás idegességet, meg nem értést jelent. Egyszerűen nem tudja, hogy hogyan viszonyuljon a többi kutyához, mit csináljon velük.

Elsőnek ivartalaníttatni kéne.

A feladat, hogy meg kell tanítani a kutyának, hogy a többi kutya nem jelent veszélyt rá (pozitív megerősítéssel).

Ha megláttok egy kutyát, le kell ültetni veled szemben, és jutalomfalatot adni neki (eltereld a figyelmét). Ha jól reagál, jutifali, jutifali, dicséret egészen addig, amíg a másik kutya ki nem kerül a látótérből.

Ha nem tudod elvonni a figyelmét, állítsd fel, és forduljatok meg egy olyan 2-3m sugarú körben (szintén figyelem elterelés), és próbáld újra az ül, jutifali lépéseket. Morgásra, támadásra lehet mondani, hogy nem, nem szabad, stb.

Ha ez megy (mondjuk 1-2 hónap gyakorlás), akkor meg kell kérni egy kutyás ismerőst párhuzamos sétára. Olyan kutya kéne, aki nagyon barátságos, vagy legalábbis közömbös, és nem gurul be, ha egy másik kutya támadólag lép fel vele szemben.

Először viszonylag nagy távolságban, de egymás mellett sétál a két kutya pórázon. Te folyamatosan dicséred, osztod a jutifalit, egészen addig, amíg nem támad. Ha támad, akkor fordulás, újból az egész.

Idővel a távolság szűkülhet, és ha mondjuk fél-1m távolságban működik a dolog, meg lehet próbálni össsze szagoltatni őket.

Ez a Póráz két végén c. műsorban volt, egy Bella nevű német vizslát tanítottak így (félre nevelték + szaporítótól vették, és idegrendszerei problémái is voltak), jó lenne, ha valaki emlékezne a rész címére, és be tudná linkelni, video formájában többet tudna segíteni.

2010. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen megteszek mindent, egyébként azért nem javult jelentősen, mert én még suliba járok(13 vagyok) nincs sok időm rá mert csomó másra kötelező járnom, már egy ideje nem is voltunk kb. 2 hónapja, csak tavaly jártunk rendszeresen, ezért így amikor tudok időt szakítani rá megyünk az oktatópályára, de egy egyébként annyit már javult, hogy nem mindenkivel agresszív, csak tényleg úgy viselkedik, mintha nem tudná mit kéne csinálni a másik kutyával, először amikor egy kutyus játszani akart vele nem tudta mit csináljon, utána egyre inkább vette az adást, de csak annyira, hogy futkározott vele, de közben is néha morcogott és nyüszkölt. Mostanában egyre kevesebb időm van rá mert a társa(Buksi) beteg és sokat kell Buksival foglalkoznom, addig ő(Vakkancs) szomorkodik, és nem érti mért nem vele vagyok, de nem is mer közelebb jönni mert Buksi megmorogja. Légyszíves írjátok le, hogy következőleg, hogy neveljek egy kutyát, hogy ne legyen ilyen! Előre is köszönöm. :) Ja és elfelejtettem mondani, hogy Buksi, Vaki ugyanazt a kaját kapják, Buksi nem eszi, és már Vaki sem eszi a kakiját annyira , leginkább csak Buksiét eszi mostanában,(szerintem azért hogy szagosítson, mert mindig felnyalja Buksi pisiét aztán rá pisil, és megeszi a kakiját.)
2010. jan. 24. 18:25
 7/9 A kérdező kommentje:
bocs hogy ezt így kérdezem, de hogy érted hogy milyen módszerrel, milyen módszerek vannak? :)
2010. jan. 24. 18:25
 8/9 A kérdező kommentje:
mármint az oktatásnál
2010. jan. 24. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutyakiképző mondta, hogy a vadászkutyákat nem lehet leszoktatni a kaki evésről. Nem kell rögtön besz*rni
2010. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!