Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről az elektromos nyakörvről...

Erről az elektromos nyakörvről mik a tapasztalatok? Tudtok esetleg ajánlani valamit 30 ezerig max?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan nyakörvet keresek, ami legalább 100 m távban hat, és nagyon magas ösztönszinten is használható.

Ha van is rajta standby funkció, az max. 2 másodperc alatt feloldható legyen.


Ellenzők, "állatvédők", hozzá nem értők, túl élénk fantáziájúak és nagyképűek kíméljenek.



2014. okt. 16. 13:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azért kell a nyakörv, mert szép szóra és jutalomfalatra nem működik"

Én alapvetően nem tartom ördögtől valónak az elektromost (viszont nem is értek hozzá, úgyhogy bocsánat, de érdemi választ én se fogok tudni adni), ezt az érvelést viszont elég gyérnek érzem. Mintha semmi nem lenne a jutalomfalat meg az elektromos között, pedig én az elmúlt éveket mással se töltöttem, mint ezek tanulmányozásával, szóval teljesen biztosan állítom, hogy millió lépést hagysz ki, ha jutiról rögtön áramra váltasz. És az a millió dolog véletlenül természetesebb is, és javítja a kutya-gazda kapcsolatot. Csak mondjuk lehet, hogy kiképzőnek kell fizetni értük, nem boltnak, és melósabb is, mint az elektromos, ez tény :) De ha tényleg jó kapcsolatot akarsz a kutyáddal, akkor ezt megtartod összeomlós végső megoldásnak, a harmadik kutyasuli és magánkiképző utánra, mert valójában nem használ annyit, mint amennyit a leírásod alapján vársz tőle.

2014. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 sippara ***** válasza:
82%
Csak tippelni tudom a problémádat, viszont ilyen esetben nem százezreket kell mindenféle sulikra meg oktatókra költeni, hanem max pár tízezret EGYRE, aki jó :) Nekem (ha jól tippelek) hasonló gondom van, falatra csak kis távolságból működik a kutya most tudatosan tekintélyt építünk strukturált sétával, szigorúbb szabályokkal, mondhatni "életmódprogrammal", haladunk - most ott tartunk, hogy zárt területen már elengedhető több régebben "prédának" minősülő kutya között problémamentesen (bár ahogy látom, nálatok konkrét prédával van gond, de a kutya szempontjából nem olyan hatalmas a különbség). Az elektromosig én nem akarok eljutni, túl okos hozzá a kutya, az elektromost pedig érezni, hozzányomódik a két pöcök a nyakához, épp addig működne vele, amíg érzi a pöcköket. Akumit meg érdemes a falat és az elektromos közötti skáláról meghallgatni, mi is nagyrészt miatta tartunk ott, ahol :)
2014. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem fog segíteni a gondjaidon az elektromos. Ráadásul aki használja, annak ismernie kell a hatásmechanizmusát, az adott kutya visszajelzéseit a használatkor.
2014. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A 6. válaszolóra reflektáltam a jutalomfalatos dologgal, természetesen már egy csomó lépcsőt megjártunk (lehet, hogy nem tűnök egy észlénynek, de csak jutalomfalatadagolással nem töltenék el éveket eredménytelenül).


Azért költöttem ilyen sokat kiképzőre vagy iskolára, mert több helyen jártunk, és egyik se volt megfelelő. Egyébként nem tettem volna, nem dúskálok a lében. Persze a tükör iskola akasztotta le a legnagyobbat ebből az összegből... de mindegy most már.


Még van egy kiképző, aki szimpatikus, és van egy módszer, és itt bizony vége a sornak.

2014. okt. 16. 15:09
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt nyakörv elég gyenge és a használata sem igazán kézreálló.

A te gondjaidra szerintem a Cerberos féle iskola tudna igazán megoldást találni.

2014. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Használtam ezt a fajtát. Maga a termék kiváló.

2014. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért írok, mert hasonló cipőben voltam, mint te. A huskym szökött, nem kellett semmi inger hozzá, csak fogta magát, aztán séta közben meglépett, de órákra, úgy kellett őt keresni. A kapun is kiment. Ez ment úgy egy évig, miután hozzám került, néha jobb volt, néha rosszabb, a tükrös hülyeséggel mi is befürödtünk, persze macska, madár, nyúl teljesen letilthatatlan dolognak számított. Szóval én is gondolkoztam az elektromoson, de hasonló okokból vetettem el, mint sippara. Az ok, hogy ha rajta van, engedelmeskedni fog, de ha lekerül róla, nem érzi a súlyt, egyszer bepróbálja megint, hogy tudom-e még tiltani, de az elektromos már nincs rajta, így nem. Helyette kőkemény mozgatásba kezdtünk, és az összes létező szabály újradefiniálásába. Minden másnap megyünk bringázni, ez már kevés neki, így húzóhámot fog kapni, amivel súlyt húzhat futás közben, tudatosan figyeltem, hogy csak olyan parancsot mondjak ki, amit végre tudok hajtatni, ha kisasszony úgy dönt, hogy megszegi a szabályt. Újra előkerült a hosszú póráz, behíváskor nem volt egyetlen olyan alkalom sem, hogy nem jön, mindent korrigáltam. Nőtt a tekintélyem, a kutya folyton fárasztva volt, így oda eljutottunk a korábban macskákat gyilkoló kutyával, hogy bringa mellett póráz nélkül futtatom, macskákra nem megy el, kb. 10 m-es körben tiltható macskákról.

Most másfél hétig nem tudtam vinni egy betegség miatt futtatni, holnap kezdjük újra, ez idő alatt nem is engedtem el pórázról, mert tudtam, hogy tele van energiával, nem tudnám megfelelően kontrollálni. Majd úgy egy hét aktív mozgatás és jópofizás megvonás után mehet megint. Remélem, valamennyit tudtam segíteni.

2014. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

Azért csak fenntartom, hogy az elektromos nem arra való, amit te szeretnél. Mert te egy kiegyensúlyozott kapcsolatot akarsz a kutyáddal, ha jól látom, az elektromossal meg tiltani tudsz, és pont. Azt is csak akkor, ha rajta van a kutyán, és a kezedben van a távirányító, minden más esetben pont ugyanúgy csak magadra támaszkodhatsz, mint ha nem lenne elektromosod.

Ettől nem javul meg a kapcsolata más kutyákkal, csak letiltani tudod az agresszióról, de a szándék, az ideg benne marad. Ettől nem fog rád figyelni a mezőn meg emberek között, max. nem mer elszaladni. Nem lesz jobb kutya, te pedig nem leszel a szemében semmivel se több, mint eddig.


Sajnálom, hogy a sok balf*** miatt meguntad a próbálkozást, de igazából megértem. Csak tudd, hogy nem megoldhatatatlan a helyzet, csak még nem találkoztál tényleg hozzáértő emberrel :) Szóval ha nem jön be az elektromos, ne add fel.

2014. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ocsemnek pont olyan elektromos nyakorve van, mint amit a kerdezo linkelt.

Teljesen jol mukodik, bar ehez kell az is, hogy ne az legyen a elvaras, hogy "magas osztonszintel is mukodik".

Ha olyan kell, ami tenyleg megallitja a kutyat, akkor akar futtaban agyon is loheted - pont annyira ertelmes az olyan nyakorv, ami siman a padlora sokkolja.

Hogy is fogalmazzak. Mielott kiprobalod, azert probald ki magadon is.


De elkalandoztam.

Ahogy az ocsem tanitotta a kutyajat: arra kondicionalta, hogy ha a sipjelzese a nyakorvon megszolal, akkor azonnal fekudjon a foldre - akarmit is csinalt elotte. Ha nem, akkor jott az aramutes. Nem olyan persze, hogy a kutya maga ala vizeljen tole (olyan nyakorv is van..."magas osztonszinten is hasznalhato..." ), de elegge eros ahoz, hogy megerezze.

Ezt a "sipolasra fekudj"-t (Azert fekves, es nem ules, mert a feves lenyegesen alacsonyabb energiaju mint a ules"), "mert ha nem, akkor jon a harapas" addig gyakorolta, amig tenylegesen osztonszinten bele nem vesodott a kutyaba.

Es nem csak egy szituacioban gyakorolta, hanem barhol. Egeszen addig, amig osztonose nem valt. Es kesz, itt a tortenet vege.

A kutyaban kialkult egy olyan reflex, hogy a sipolasra a tuzelo szuka mogott lefekszik.

(Aztan mondjuk, fel is kell, es nez butan, hogy "mi a rakot is csinalok most?" De a lenyeg, hogy onkentelenul cselekszik mar. )

2014. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit kihagytam.

Az elektromos nyakorvet nem racsatolta a kutyara, amikor akart tole valamit, hanem folyamatosan rajta tartotta, mint a normal nyakorvet, igy nem alakult ki a kutyaban az, hogy csak akkor kell engedelmeskedni amikor az elektromos rajta van.

2014. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!