Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Ez patkányméreg?

SOS! Ez patkányméreg?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam ezt a kutyámnál, ugye nem patkányméreg?

[link]


2014. okt. 16. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem mondom hogy az, de már láttam hasonlót.
2014. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De-szerintem valami mereg-a szineböl itelve.
2014. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem làtom, hogy hiànyozna belőle nagyobb darab, maximum nyalogathatta. Ez így mennyire lehet veszélyes rá nézve?
2014. okt. 16. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Itass vele sok tejet,ha furcsan viselkedik vidd allatorvoshoz,es mutasd meg neki is a cuccot.
2014. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy patkányméreg-e, de biztos, hogy valami kutyára ártalmas dolog. Milyen a szaga? Látom van ott valami drót, lehet az igazi szemétség benne van. Ha jó illatú ... de simán lehet mérgező a "csomagolás" is. Nem örülnék, ha ilyesmit találnék a kutyámnál ... :S
2014. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Igen! Sajnos a legnagyobb valószínűséggel az! (Protect Sewer paraffinos patkányírtó korong)


Hatóanyaga: 0,05 g/kg (0,005 %) bromadiolon

Ellenszere: K1-vitamin / Konakion inj./

Telefonálj az állatorvosnak!


Info.: [link]


[link]


[link]

2014. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Szagtalan a korong, de sajnos másra mi sem tudunk gondolni, főleg hogy nem tőlünk van...
2014. okt. 16. 19:53
 8/10 anonim válasza:

Úgy azt lehet tudni, hogy a patkányméreg az véralvadásgátló, külső és belső vérzéseket okoz és ebbe pusztul bele szerencsétlen patkány.


Az LD50 érték patkányok esetében 0,56-0,84 mg/testsúlykg, kutyáknál 8,1 mg/ttkg.


(Az LD50-érték azt mutatja meg, hogy az adott anyagból, vegyületből mekkora mennyiség okozza a kísérleti állatok (általában patkány) 50 %-ának pusztulását 24 órán belül.)


Tehát egy 0,4 kg-os patkány esetében 0,224 mg okoz a popouláció 50 %-ának esetén pusztulást 24 h-án belül.

Amíg egy 8 kg-os drótszőrű foxi esetében 64,8 mg méreg okoz a populáció 50%-ának esetében (50% valószínűséggel egy egyed esetén) puasztulást 24 h-án belül.


De ekkora tömegű méreg mekkora tömegű, az általad talált gombócban van?

azt lehet tudni, hogy 0,005 t%-nál nagyobb nem lehet semmilyen termékben ennek a méregnek a koncentrációja! Ez a megengedett legmagasabb koncentráció a termékekben!


Tehát a patkánynak 4,48 g galacsint kell megennie, hogy 24 h-án belül 50% valószínűséggel elpusztuljon!


Egyanez a foxira 1296 g!!! Tehát 1,296 kg piros galacsint kellene megegyen, hogy 24 h-án belül 50%-os valószínűséggel elpusztuljon!

Könnyen belátható, hogy az általad talált galacsin új, bontatlan állapotában sincs 1 kg tömegű!!!


A foxi egy kicsi kutya a 8 kg-os testtömegével, egy nagyobb tömegű kutyusnak még nagyobb mennyiséget kellene elfogyasztania a 24 h-án belül 50%-os valószínűséggel bekövetkező pusztuláshoz!


De azért, ahogy az állatorvos utasított tartsd megfigyelés alatt! A kutya szervezete nagyon sokmindent kibír, ez az anyag erősen mérgező, de szerencsére könnyen belátható, hogy pár "nyalás" után, még mélyen az LD50 érték alatt marad a szervezetbe kerülő dózis!


Remélem nem írtam túl nagy butaságokat...

2014. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sós vízzel itasd a kutyát az meghánytatja..! (ha találsz máskor vagy vmi)
2014. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem biztos, hogy a hányatás itt célravezető.

Én nem értek hozzá. Te állatorvos vagy?

Maradjunk annyiban, hogy ha csak picic darabot nyel le, ki lehet számítani, hogy símán túl kell élje!

Ha az egészet, vagy a felét megeszi, na az már necces, akkor a fent írt ellenanyag kellhet. De hangsúlyozom, egy 8 kg-os kutyának kb. 1,2 kg piros labdát kell megennie, hogy egy napon belül, 50 %-os valószínűséggel elpusztuljon tőle.

2014. okt. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!