Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám azért agresszív mert fél?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 2 éves a kiskutyám, foxi keverék

Az utcán találtuk pár hónaposan és befogadtuk... Azóta többször előfordul hogy megakart kapni embereket, a biciklisek nadrágját megkapta.



2014. okt. 17. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli, de sürgősen !!!
2014. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyasuliba, vagy kérdezd meg az ismerőseid, hogy ők mit tapasztaltak/ajánlanak, esetleg próbáld megtanítani arra (jutalomfalattal, hogy ne legyen annyira agtesszív, többet foglalkozz vele, vagy kérdezz szakembert! Biztosan vannak oldalak, wikipédiák, ahol ilyen esetekre vannak tanácsok! Nem tudom, hogy a korával jár e ilyen, de még az is lehet, hogy mielőtt megtaláltátok, az utcán volt ilyen agresszív.
2014. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cerberos Kutyaiskola,rehabilitáció-szocializáció foglalkozás.Nem is kerül sokba és az országban sok helyen van már.Pont az ilyen esetekre szakosodtak.
2014. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Más is létezik kutyasulin kívül -___-


Ha a kutyád fél a biciklisektől és ezért csinálja, akkor elég egyszerűen kezelhető a dolog, több megoldás is van:

1. Amint jön egy biciklis, távolabb sétálsz, hogy ne ingerelje majd annyira a kutyát. Minden elhaladó biciklisnél kapjon a kutya valami finomat, de csak miután meglátta a biciklist. Húzd el az orra előtt ha csak úgy figyel fel rá, de cuppoghatsz is. A távolságot folyamatosan lehet csökkenteni.


2. Jobb oldalon közeledik egy biciklis. A kutyát a bal oldaladra veszed, így te állsz a biciklis és a kutya között. Az se árt ha odébb mész és nagyobb a hely köztetek és a biciklista között. A legnagyobb nyugalommal mész előre, ha ki akar ugrani mellőled, határozott mozdulattal visszarántod és szóban tiltod. Ha kezd morogni, fészkelődni, akkor mondhatod, hogy 'Csss!'.

Ha normálisan viselkedett utána megdicséred.



Lényeg hogy még a kis akciója legelején megakadályozd a kirohanásában! Lehet, hogy elég lesz a szóbeli tiltás, de lehet, hogy a cuppogás+jutalomfalat kombó lesz a hatásosabb.


Sose idegeskedj, ne kiabálj vele, ne rángasd folyamatosan, maradj nyugodt. Ha látja, hogy te lesz.rod a biciklist és nincs vészesen közel, akkor ő is sokkal nyugodtabb lesz, meg kell mutatni neki, hogy nincs mitől félnie.



DE!!! Ha mégsem félelemből támad, hanem csak szimplán ilyen kötekedős (Más szituációban nem lép fel agresszíven?), akkor határozott rántás és szidás egy kis grabancrángatással megfűszerezve.


Nem fog egyik napról a másikra megjavulni, de ha ügyes vagy (és sok a biciklis a környéken) akkor egy hét alatt is rengeteget fejlődhet :)

2014. okt. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, a jutalomfalatos megoldás lényege a figyelemelterelés :)
2014. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha félelemből támad, akkor a félelmet kell kezelni (lásd fent), de a biciklit gyakran tekintik zsákmánynak, akkor tiltani kell. Én nem (csak) kutyasulit, hanem házhoz hívott oktatót (is) javaslok. Az ilyen eseteket az adott szituációban kell kezelni, kutyasuliban viszonylag ritka a kerékpáros gyakorlat
2014. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mivel nem írtad, hogy mennyit foglalkozol a kutyával, játék-tanítás, így nem marad más javaslatom mint a kutyasuli. ott látja is az oktató a kutyát, illetve személyesen több információhoz jut, mint itt mi.
2014. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkozok a kutyusommal, naponta sétálok vele -> a gáton. A legnagyobb baj az h ha ott vagyok mellette kisaggyal de ha nem ... akkor már bajok vannak.

Egyébként szeghalmon lakom, nem tudom h itt van-e kutyasuli.

Próbáltam utána nézni, a neten de nem jutottam előrébb.

És mielőtt feltettem volna a kérdést "kutakodtam" az interneten.

2014. okt. 18. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!