Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív, antiszociális...

Agresszív, antiszociális kutyát nem kellene addig megkötni, vagy becsukni, hogy ne szökjön ki, amíg kiállnak kocsival, és nyitva a kapu?

Figyelt kérdés
Mindig a ház előtt megyünk el, idősebbek laknak ott, nem is sétáltatják a kutyát, aki nyilván egész nap ugat. Valami németjuhász keverék. Nekem kistestű kutyusom van, és tegnap is úgy mentünk el a házuk előtt, hogy már nyitva volt a kapu, mire a néni rámkiabál, hogy igyekezzek a kutyámmal, mert az övéké szabadon van. Józan ésszel úgy gondolom, az ő felelőssége, hogy megkösse addig a kutyát, mielőtt baj lesz, nehogy már nekem kelljen mindig előre figyelni, hogy nyitva-e a kapu és azon aggódni, hogy nem fog-e kirontani a kutyámra az övé.

2014. okt. 2. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

Elsőre beszéld ezt meg vele.

Ha nem lehet, akkor az önkormányzat tud intézkedni.

2014. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. Az ő kertje, az ő kutyája, az ő felelőssége!
2014. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Igen, hivatalosan, törvényileg igazad van. De sajnos az önkormányzat kutyafülét se fog csinálni, amíg egyszer tényleg meg nem támad valakit...

Te beszélj a nénivel, hidd el, az többet ér, mint a bürokrácia malmaira bízni az ügyet, főleg ha tisztelettel, normális hangnemben megkéred.

2014. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Én kétszer megpróbálnám nagyon udvariasan (akkor is, ha a válasz anyázás), a 3. alkalommal vinnék magammal néhány nagy darab barátot (az én tapasztalatom szerint minden hatóságnál többet ér), és kimért udvarias stílusban ismét megkérném...
2014. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ez a gazda felelőssége lenne. Én sétáltam már úgy mozgáskorlátozott kutyával, hogy kirontott a hazaérkező gazdi kocsija mellett a meglehetősen vérmes kutyájuk, belém nem harapott szerencsére, én a testemmel védtem a kutyámat, a kedves gazdi meg alig bírta megfogni az övét. Sajnos figyelni kell nekünk is.
2014. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Jobban jársz, ha te figyelsz sajnos...


Nekem mindig egy olyan kerítést kell figyelnem, ahol egy óriás uszkár van. Hihetetlenül agresszív...ha nem látnám, el se hinném.

Eddig már 3x rontott rá a mudi kanomra, és csak az őrült kiabálásom miatt ment vissza az udvarra, mert a gazdái sehol sem voltak.

Én nem szólok nekik, mert nem is ismerem őket, de mindig megnézem, hogy jól behúzta-e a kaput, mielőtt elmegyek előttük.


Ajánlom neked is..A kutyasétáltatás állandó adrenalin, figyelni kell, nézegetni a gyanús kutyákat, hogy hamarabb észrevedd, mint a kutyád. Én mér rengeteg bajt megelőztem így....

2014. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Azóta nagyon figyelek, és próbálom elkapni valamelyik gazdit, hogy beszéljek vele, de még nem sikerült.

Mondjuk biztos nem lesz őket egyszerű meggyőzni, sajnos nagyon furcsa elképzeléseik vannak a kutyanevelésről. Egyszer nekem is beszóltak, hogy szegény kis kutyám egész nap egyedül van, míg dolgozom.... persze mert naponta a több óra séta, játék, klikkerezés az semmi. Ráadásul egy közel 11 éves kutyusról beszélünk, aki ha elmegyek, szinte egyfolytában alszik. :D Náluk meg egy kis kertbe van bezárva egész nap a kutya, soha nem sétáltatják, és elég stresszes szegény, ugat, vonyít egész nap. Tényleg sajnálom már a kutyát is, hogy ilyen ingerszegény környezetben él, nem csoda, hogy megvadul tőle, de az ő felelősségük, hogy másokat ne veszélyeztessen!

2014. okt. 3. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!