Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tettetek volna a...

Ti mit tettetek volna a helyemben? Megütöttem a kutyámat.

Figyelt kérdés

Eddig még soha nem ment ki a kapun, de ma amikor mentem a boltba, kirohant. Elégge megijedtem, mert még kicsi és feltem hogy elszalad, de szerencsére csak kifutott és megállt. Ráparancsoltam hogy menjen be, de semmi. Mikor mentem feléje, átfutott a szomszédba (elhagyatott ház, nyitva volt a kapu) én utána szaladtam. Kicselezett, de mikor ki akart onnan is rohanni akkor elkaptam, és megütöttem. Nagyon ideges voltam. Utána elmentem a boltba, és mikor visszaértem, rá se hederítettem, nem néztem rá, nem szóltam hozzá.

Most nagyon bűntudatom van, mit kelletr volna tennem? És hogyan neveljem, hogy ne mejnen ki a kapun?



2014. okt. 19. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz baja, ennyi kell.
2014. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Először is rágyúrtam volna a kapuszabálya, keményen tudatosítottam volna benne, hogy tilos kimennie. Ha ennek ellenére is bepróbálkozik, akkor hasonlóképpen cselekedtem volna, mint te, csak valószínűleg nem ütöttem volna, hanem a grabancánál megragadom, és nagyon mérgesen rámorgok.
2014. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Remélhetőleg nem izomból ütötted meg szegényt, csak legyintettél rá egyet. Így kell nevelni, de NEM verni kell, csak finoman jelezni neki, hogy nem szabad ilyet. Simogasd meg, és ölelgesd meg egy kicsit, hogy érezze, hogy azért szereted.
2014. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem tettél semmi- és jóvátehetetlen rosszat.

ma reggel pl. az enyémnél volt parancs megtagadás a behívásnál, most kamaszodik. ez első esetnél leszidás, a másodiknál grabancfogás, a harmadiknál már durrant az agyam, de inkább lenyomtam a földre, bár nehéz volt megállnom hogy ne osszak ki egy pofont. van amikor az ember fáradt, gondjai vannak és ilyenkor hamarabb szakad a cérna, amit utána megbánunk.

kispalikee: általában én is "rámorogok" a kutyára ha rosszat tesz, hülyének is vagyok titulálva a kutyások között:)))))

2014. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy el is felejtette, mert mikor mentem ki hozzá, akkor olyan boldogan csóválta a farkát és ugrándozott mintha semmi sem történt volna. ;) Imádom a kutyámat, csak kamaszodik és mostanában egyre rosszabb.
2014. okt. 19. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Végül is a kutyák is a farkas törvényekből értenek, és ilyen az állatvilágban is gyakran előfordul, úgyhogy ezzel így önmagában nincs semmi gond...


...1-2 dologra viszont nem árt odafigyelni.


Indulatból, büntetésből, vagy fájdalom okozásból nem lehet megütni.

Oktató jelleggel, nyugodt lelkiállapotban, és rossz élmény okozása miatt rá lehet legyinteni.

Az ütésnek nem az ereje a lényeg, hanem a komolysága!


Az időzítés nagyon fontos!

Ha éppen kicselezgetett, és még olyan állapotban volt, hogy szökni próbált, akkor igen hatásos egy seggre verés.


Ha már kicsit lenyugodott, és már hallgat rád, (más esetben) akkor totál fölösleges mindenféle ilyen jellegű fegyelmezés.


"És hogyan neveljem, hogy ne mejnen ki a kapun?"


Hát ez mondjuk elég alapvető dolog, kb millió ilyen videó van a neten, keress rá.


Kifelé menet várakoztasd.

Sokan mondják, hogy le kell ültetni, és leülve tényleg nyugodtabb, de nem a testhelyzet a lényeg, hanem hogy türelmesen várjon.

Teljes közönnyel, bármi is legyen az utcán.

Ha izgága, fegyelmezd. Állj mellette nyugodtan, és a testbeszédeddel urald az egész területet.


Ki is kell menni a kapun.

Ennek azért van jelentősége, mert világot kell látnia, új ingerek kell hogy érjék, le kell vezetni az energiáit, amit otthon nem tud.

Rendszeres séta nélkül utópia, és egyébként pofátlanság elvárni, hogy ne szökdössön.


Visszafelé ugyanez a helyzet.

Várakoztatni a beengedés előtt. Ne legyen számára evidencia, hogy otthon lakik. Az a te házad, amit megosztasz vele. Ne börtönként tekintsen rá, hanem kiváltságként, hogy ott lehet.


Itt egy kapus gyakorlat 6:40-től


https://www.youtube.com/watch?v=sTR45zBpHtY


8:40-től láthatod, hogy ha teret adsz a kutyának, az egyből menne. Ezzel kiprovokálható a nem kívánt szökdösés, és remek alkalom a fegyelmezésre.

2014. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, engem is hülyének néznek, de valahogy hitelesebben tudok morogni, mint csúnyán leszúrni őket.
2014. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szepen a valaszt ! Abban a pillanatban csaptam rá, amikor elkaptam, tehat akkor szökni próbált. Minden nap viszem sétálni, ez a dolog is egy séta után volt. Mindig en megyek ki először a kapun, és amikor hazaerkezunk akkor en megyek be először.
2014. okt. 19. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mindig en megyek ki először a kapun, "


De ez a történet nem erről szól.

Nem a sorrend a fontos, hanem hogy teljesen követő pozícióban (követő lelkiállapotban, alárendelt, megadó viselkedéssel) menjen ki vagy be utánad.


Próbáld azt, hogy kimész előre, a kutya követ, azonnal fegyelmezed, és visszatessékeled.

Mind addig, amíg meg nem érti, hogy csak engedélyre lépheti át a küszöböt.


Tehát leülteted a kapun belül, eldobod a pórázt, elindulsz, de a kutyának maradnia kell.

Ha mozdul, visszamész, rászólsz, fegyelmezed, leülteted, megvárod, míg lenyugszik, ismét elindulsz.


Eleinte 1 méterről engeded, hogy utánad mehessen, utána 2, 3 5...


Befelé ugyanígy.

20 másodperc várakozás, 30, 1 perc...


Ha van 1 órád sétára, és 40 percig gyakorolod vele, hogy csakis kifejezetten engedélyre mehet ki utánad, az se baj.

2014. okt. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!