Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik egyesek, hogy...

Miért hiszik egyesek, hogy felsőbb rendűek a kutyáknál, vagy az állatoknál?

Figyelt kérdés
Milyen tényeket tud felhozni, amitől magadabb rendűnek érzi magát?
2014. okt. 20. 05:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Őőő. mondjuk én parancsolok egészséges esetben, ergó én állok felette.
2014. okt. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember idomítja a kutyát és nem fordítva. Persze akkor ha elbac valamit az ember és neveletlen a kutya, már szalad elaltatni, mert biztos a kutya "bolond", nem gondol bele, hogy ő csinált valamit rosszul. Vannak akik társként/családtagként néznek rá, valakinek meg örökké csak haszonállat lesz (sajnos).
2014. okt. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

24. Azután monda az Isten: Hozzon a föld élő állatokat nemök szerint: barmokat, csúszó-mászó állatokat és szárazföldi vadakat nemök szerint. És úgy lőn.

25. Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó.

26. És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

28. És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

2014. okt. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3 as. Óh te szentfazék. Ezért? Mert az ember képes pusztítani és leigázni az állatokat és a uralkodni rajta? Itt csak az a bibi hogy a saját faját is leigázza pusztítja, és rabszolgává teszi. Pl amikor a négereket állatként kezelte a fehér. Pedig a négerek is ugyanolyan emberből vannak.......

Na most ezen elgondolkodtam. Az ember azért felsőbb rendű mert képes leigázni az állatokat, és a csúszó mászókat. Tehát uralkodik minden felett. Ám én hiába vagyok emberből engem állandóan megtámad az influenza vírus, és hiába próbálok azon uralkodni hogy ne fertőződjek meg, mégis beteg leszek. Akkor a vírus felsőbb rendű lény? Ugyanis teljesen leigáz, és ágynak dönt akár akarom akár nem......

2014. okt. 20. 07:16
 5/15 A kérdező kommentje:
1 es. Vagyis ledominálod. ( én is ezt teszem ) De az alfa hím is ledominálja a gyengébbet, és megrendszabályozza az egész falkát. Akkor az alfa hím is felsőbb rendű, mert képes szabályokat betartatni?
2014. okt. 20. 07:28
 6/15 anonim válasza:
100%
Mivel az ember eteti, tartja fent, ezáltal az ember nélkül nehezen, vagy teljesen képtelen lenne életben maradni nagyrészt. Ezáltal mivel az életben maradáshoz szüksége van az emberre, és az ember idomítja, parancsol neki, az ember természetesen felsőbb rendűbb.
2014. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

fizikailag nem vagyunk azok, az intelligenciánk tesz azzá (már akit... :D ).


olyan irányba fejlődtünk az evolúció során, hogy felegyenesedve járunk, mindent megsütünk, vannak találmányaink és elgondolunk olyasmit, (filozófia, logika stb) amit egy állat nem, alkotunk, kultúrát teremtünk (irodalom, zene stb)


konkrétan a kutyákat, vagy más hasonló intelligens lényeket tisztelek és szerintem nekünk kiváltság, hogyha barátkoznak velünk, mert érzelmileg sok ember jóval sekélyesebb tud lenni, mint némely állat.

2014. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mert az ember idomítja a kutyát és nem fordítva."


Akkor miért van az, hogy én mégis pont a fordítottjával találkozom nap mint nap? :)


Amúgy az nem kérdés, hogy intelligensebbek vagyunk a többi állatnál (mert ugye az is tény, hogy mi is állatok vagyunk), de hogy felsőbbrendűek lennénk, azon már lehetne vitatkozni sokféle nézőpontból megközelítve a témát. Én amondó vagyok, hogy amíg az ember az egytelen faj a Földön, amelyik képes elpusztítani az élőhelyét és nap mint nap módszeresen és egyre inkább pusztítja is, addig szerintem nem ártana kicsit visszavennünk az arcunkból, mert az lesz a vége, hogy egyszercsak kipusztulunk és egy másik faj veszi át a "legintelligensebb" szerepet a Földön!

2014. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Ez a kérdés csak akkor jogos,ha vega vagy,vagy magad vágod le az ãllatot,amit megeszel és csak annyit eszel illetve adsz a családodnak,amire minimálisan szükség van.
2014. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A "felsőbbrendűség" nagyon szubjektív dolog. Mert milyen szempontok alapján nézzük? Ki az intelligensebb? Akkor mindenképpen visszük a prímet. Melyik faj a "hatékonyabb", sikeresebb? Hát jelenleg az ember elég domináns faj a Földön. A legtöbb helyen ma az ember a csúcsragadozó - nem a fizikai adottságai, hanem az intelligenciája és az eszközhasználat folytán.


Ugyanakkor természetesen egy embernek esélye sincs egy kutyával szemben test a test elleni küzdelemben (nem törpespiccre gondolok). A kis busman felsőbbrendű az oroszlánoknál? Nem valószínű.


Az ember egy baromi hatékony faj, természetesen vannak hiányosságai is jócskán, de a legtöbb generalista fajtól eltérően a maga képére formálja a környezetét, hogy még hatékonyabb lehessen. Az intelligenciája miatt viszont jobban átlátja a más fajokkal és a környezettel való kapcsolatait, és pont ezért képes a faj sikeressége ellen szóló ideológiákat is teremteni! Más fajnál elő nem fordulhat, hogy a saját sikeressége, kvázi utódlása kárára más fajból származó egyedeket segít. Egy oroszlán, amint elveri a leopárdot, hogy engedje el a gazellát, vállalva a sérülés kockázatát? Ugyan kérem. Embernél viszont ez igenis előfordul. Természet-, környezet- és állatvédelemnek hívják.


Szóval én nem szeretem ezt a "felsőbbrendű" kifejezést, mert úgy érzem, túl sok benne az ideológia, gondolom, a bibliai gyökerektől kezdve. A kérdésedben is érzem az ideológiát, csak pont kifordítva.

2014. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!