Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak shampion nyertes kutyákat...

Csak shampion nyertes kutyákat lehet tenyészteni CAC? CACIB nem elég?

Figyelt kérdés

#tenyésztés #teyésztés
2014. okt. 20. 13:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Kiállítási eredmény kell mert így lássa a leendő vásárló, hogy igenis eredményes a kutya ( főleg ha 10 másik ellen nyer)


Kellenek szűrések

Tenyészszemle

Kellő tudás

Egy nagyon kiváló és hozzá illő kan kutya

Rengeteg pénz az alom felnevelésére

Herpesz elleni oltás

Fedeztetési díj

Kennelnév kiváltása.

2014. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

a pénz nem akadály , semmi nincs befektetés nélkül.

ja és ez nem jelenti azt hogy nem vagyok a fajta szerelmese , és hogy nem elhivatoottsg,

mi számít hozzáillő kannak ?

olyan ami hasonló jegyeket hordoz , vagy pont hogy ellenkezőket és így nem tolódik el az alom egy bizonyos irányba

2014. okt. 20. 18:13
 13/15 anonim ***** válasza:
73%
nem attól lesz egy kutya jó tenyészkutya, mert millió kiállitási cime van. Főleg a mai lemutyizott világban. néha olyan kutyákat hoznak ki győztesnek, aminek komoly anatómiai, vagy wesenproblémája van. kant pedig ugy választasz, hogy tisztában vagy szukád hibáival, és van elképzelésed, mit szeretnél, mit kell javitani stb. De ez azért egy kicsit bonyolultabb:)
2014. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Én csak laikus vagyok, csak sportolok a kutyámmal, a tenyésztéshez annyira értek, amennyire bele látok a kutyám tenyésztőjének a munkásságát.

És én azt látom, és az a logikus is, hogy az lesz a jó kan az esetedben, aki kiegészíti a kutyádat, ellensúlyozza az ő küllemhibáit, temperamentumbeli gondjait, a munkájában a hibákat, esetleg egészségügyi gondjait, stb. Hogy minél nagyobb esélyjel legyen az alom legtökéletes.

2014. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen könnyű is lenne úgy tenyészteni, hogy egy adott szukához kiválasztva az adott kant, amelyik némi hibákat ki tudna javítani, már mehet is a fedeztetés. csakhogy ennyi nem elég. A szuka csak 1, az adott alomból. A kan ismét csak 1 egyed az ő almából. Attól, hogy mindkettő ilyen-olyan, még bőven örökíthetnek olyasmit, ami pl jellemzően megvan az alomtestvérekben. és lehetne sorolni, mi minden számít két egyed párosításánál. Mert olyan nincs, hogy mindketten csak önmagukat örökítik.
2014. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!