Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker kiállításon? Illetlens...

Klikker kiállításon? Illetlenség, elfogadható, vagy szabad egyáltalán?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiskutyámmal készülünk életünk első kiállítására (CACIB). A klikkerezést is kb két hete kezdtük, azzal együtt már gyönyörűen megy a beállás is, mellettem is nagyon szépen jön, de nem tudom, a ringbe be lehet-e vinni a klikkert? Illetve hogy a felvezetők a jutalomfalatot is hová teszik egyáltalán? Illik az ilyesmi, vagy erre az időre hagyjuk el a klikkert? Ha igen, nem fogja a kutyát bezavarni? Mindenfajta információt, tapasztalatot, tanácsot nagyon megköszönök a témával kapcsolatban.

2014. okt. 7. 21:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Falat, játék stb nélkül kell felvezetned a kutyád, bár lehet, hogy kölyök osztályban még oké, nem tudom.
2014. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem más kutyát bezavarhat a klikker. Csak akkor vinném be a körbe, mikor a tényleges felvezetés előtt gyakorlok egy kicsit. De nem érdemes túlzásba vinni, mert mire a bíró elé kerül, beleun. Hasznos, ha van egy box, ahol megpihenhet. Én kimennék korábban a kiállításra, hogy szokja a légkört, gyakorolnék vele egy kicsit, aztán még a sorra kerülés előtt bezárnám pihenni, hogy frissen menjünk a bíró elé. Nekem nagyon kellemetlen volt, mikor pl. a klubkiállításon az addigra szellemileg lefáradt kutyát (mi értünk elsőnek a helyszínre) szinte végig kellett vonszolni, nem figyelt rendesen, és elterülve bealudt a ringben, amíg a többi kutyát bírálták. Meg is jegyezte a bíró, hogy sokkal élénkebbnek kellene lennie (egy munkakutya fajtáról van szó). Ha nincs box, akkor egy nyugodt sarkot kell keresni, vagy hűvösebb hónapok esetén bezárni a kocsiba (persze beülni mellé). Én szoktam vinni falatkát övtáskában vagy jutalomfalat-tartóban. Jó, ha kissé éhes a kutya, pl. előző este nem adsz neki enni, vagy csak fél adagot.


Amire még figyelj oda, hogy ne engedd oda minden kutyához! Sajnos sok az agresszív kutya, érdemes nagyon odafigyelni. Legfőképp a nagytestű pásztorkutyák, ősi jellegű (farkashoz hasonlító) és bull típusú ebek kerülendők, de persze bármilyen fajtában vannak jól és kevésbé szocializált egyedek. A kölykökhöz általában nyugodtan odaengedheted, persze a gazdi megkérdezésével. Mielőtt a ti fajtátok sorra kerül a bírálatban, vidd el a félreesőbb részekre, és hagyd szimatolni, jó esetben ilyenkor elvégzi a dolgát, és nem a bíró előtt fog leguggolni :)

2014. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Még a profik is használnak falatot a beállításnál általában. A felvezetés az más, ott nem igazán kell alkalmazni ha a kutya rendesen be van tanítva. A klikker szerintem is bezavarna más kutyáknál, enyém gyönyörűen beáll falattal és lassan már anélkül is. :) szerintem inkább jutalomfalatot alkalmazz, hogy ahhoz szokjon a kutyád! És de belehet vinni a ringbe is játékot vagy falatot attól függ mi motiválja a kutyust. :) Nem csak bébi és kölyök osztályban! Sok sikert a továbbiakban! :)
2014. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mehet a klikker. Az hülyeség, hogy megzavar más kutyákat és az is hülyeség, hogy nem szabad a felvezetésnél jutifalatot használni. Ez nem engedelmes vizsga, hogy ne lehessen motivációs eszközt használni, bármi mehet, amitől a kutya megfelelően mutatja magát. Vannak fajták, ahol még a ringen kívülről is hergelik a felvezetett kutyákat a családtagok mindenféle labdákkal és játékokkal, hogy felpörögjenek.
2014. okt. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Jajj de szuper, köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot! :) Igyekszem akkor mérsékelni a klikkert, lehet, zsebből fogok néha, egy-egy óvatlan pillanatban halkan kattintani vele, ,,csak hogy azért mégis". Feltéve, ha lesz zsebem, mert még azt sem tudom, milyen ruhában kell megjelenni - vagyis elképzelésem már van, de attól tartok, ruhásbolt lesz a vége... Felpontoztam mindenkit a sok jó tanácsért, ha ez számít!
2014. okt. 8. 07:34
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A ruha is függ a fajtától (is). Másként kell megjelenni a ringben egy puccos uszkárral, mint egy kaukázusi juhászkutyával.
2014. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az az érzésem, hogy talán inkább a puccos kategória vagyunk. Aussie egyébként.
2014. okt. 8. 08:00
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért akarsz klikkelni, ha a kutya már be tud állni? Ha már be tud állni, beállítod és adsz neki kaját.
2014. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer megszólt a bíró. Ugyan olyan színű volt a nadrágom mint a kutya lába és összezavarta őt. Nem tudta követni a kutya mozgását. Meg kellett kérnem egy kint ácsorgó nőt, hogy fusson vele körbe xD Volt égés.
2014. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
És amúgy azt tudod, hogy a klikker mire való? Mert nem úgy néz ki.
2014. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!