Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy óriás snacim 4 éves...

Van egy óriás snacim 4 éves és nemrég örököltem egy német dogot. Egyelőre külön zárva tartom őket, de azt szeretném, hogy összeszokjanak. El tudják dönteni egymás között a rangsort?

Figyelt kérdés
Elsősorban dogot és snacit ismerők válaszait várom.

2014. okt. 21. 17:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Te mit tennél? Neked milyen kutyád van es mit oldottàl eddig meg a hozzáértéssel?
2014. okt. 22. 10:14
 12/19 anonim ***** válasza:

Ne azon filózzál, melyik mennyivel erősebb, dominánsabb, mint a másik, stb. Egy határozott fellépésű yorki le tud dominálni egy német dogot, adott esetben, ahogy egy ember is le tud dominálni egy német dogot és egy snacit, akkor is, ha azok egyenként erősebbek nála fizikailag. Fellépés kérdése a dolog, nem fizikai erőé.

Ezért nincs értelme külön tartani őket, mert idővel semmi sem fog változni, ugyan úgy reagálnak majd, mintha első nap összeengedted volna őket. Neked kell tudni tiltani a kutyádat - jó esetben még azelőtt, mielőtt új érkezik a házhoz, hiszen addig is a kutya gondolom kijárt a kertből, járt sétálni, futtatóba, ismerkedett kutyákkal, nem? Ha nem, akkor ez egy nagy lutri, tehetsz rájuk egy-egy szájkosarat és meglátod, mi lesz. A rangsort, illetve azt, hogy azon lehet-e vitázni, te döntöd el és nem ők. Így lehet egy 20 fős falkába harcoltatott pitet beengedni és látni, ahogy beilleszkedik, mert a feltételek adottak. Ha viszont a gazdi nem képes kontrollálni egy kutyát sem, legyen az pincsi vagy snaci, akkor valóban a szerencsén, illetve a kutyákon múlik, hogy mi lesz.

2014. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem kontrollálhatatlannak a kutyám. A masik... az új nekem. Nem az a célom , hogy köztük éljek hanem, hogy nyugodtan együtt hagyhassam őket. Ha én nem vagyok velük akkor se legyen gond. Ha nincs eldöntve a rangsor akkor nincs béke szerintem.
2014. okt. 22. 13:14
 14/19 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá, engedd össze őket, és eldöntik a rangsort. Persze, te akkor ne legyél ott, mert amúgy sem élsz velük.

Az egész meg nem fajtafüggő, hanem egyed függő.

2014. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mire lehet számítani? Olyan írjon akiben van segítő szándék és nem plüsskutyàkhoz hasonlítja őket esne nem csak engem akar cseszegetni.
2014. okt. 22. 14:14
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha az ország legjobb kiképzője megírná neked, hogy bármi lehet, onnan kezdve, hogy fergetegeset játszanak, egészen addig, hogy az egyik belepusztul a sérülésekbe, akkor azzal előrébb vagy?


A rangsor egyébként nem egy fix dolog. Nem úgy megy, hogy ma délután lemeccselik és az örökre úgy marad. Ha csak egy egyik kutya is kicsit próbálkozósabb, fitogtatóbb és nincs hiteles vezetőjük a személyedben, állandóan össze fognk kapni és ez nem fajtafüggő.

2014. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
2 ilyen kutya esetében van esélye a tragikus kimemetelnek?
2014. okt. 22. 15:05
 18/19 anonim ***** válasza:
Még kisebb kutyák között is előfordulhat "tragikus" kimenetel. Attól függ, az adott kutya képes-e ölésig vinni a harcot. Hiába kérdezgetsz. Nincs olyan ember, aki megmondaná mit lépnek a kutyáid.
2014. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Megtörténtét. Köszönöm a válaszokat
2014. okt. 22. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!