Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám egygazdás fajta,...

Ha a kutyám egygazdás fajta, akkor mikor fogja majd kiválasztani, hogy ki lesz a gazdája akire nagyon hallgat, illetve ez változhat bármikor, ha egy másik személy a családból jóval többet kezd el vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
8 hetes a kiskutyám, mikor fogja kiválasztani ki lesz a falkavezér a számára, illetve ezt mi alapján választja, ki az egész család sokat foglalkozik vele.
2014. okt. 21. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, a mi két kutyánk mindkettőnkre hallgat, rám is, meg a barátomra is. Az nem lehet, hogy mi mindketten falkavezérek vagyunk? :D
2014. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben mindenki a kutya felett áll a rangsorban. Hogy abszolút vezérnek kit fogad el, leginkább azon múlik, hogy ki a határozottabb, inkább vezéralkat.

A foglalkozás is inkább a kötődés kiépítésében segítség. Sok helyen apuka foglalkozik a legkevesebbet a kutyával, mégis rá hallgat a leginkábba családban a kutya. Határozott, következetes, stb, stb

2014. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a kutyának kell kiválasztani, hanem az embernek kell eldönteni. Ha egy gazdája lesz, akkor ő foglalkozzon vele. Ha az egész családé, akkor a kutya nem csinálhat úgy, hogy csak egyet ismer el.
2014. okt. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól,hogy egygazdás,még hallgatnia kell mindenkire,ez pedig a nevelésen,meg a családtagok hozzáállásán múlik.Attól pedig,hogy választ magának valakit,nem jelenti azt,hogy automatikusan engedelmes lesz vele.Legfeljebb jobban hallgat rá,mint a többiekre,de ha nincs nevelve,u.úgy lekakkantja majd bizonyos helyzetekben.
2014. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem van egy kutyám én viszem sétlni én tanitom és játszom vele naponta és én etetem... van még 5 tesóm és a szüleim... a kutya engem fogadott falkavezérnek... de mindenkit nagyon szeret és engedelmeskedik nekik... csak nekem jobban! :)
2015. aug. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt az embert fogja falkavezérnek választani aki a legtöbbet van vele, eteti, játszik vele, sétáltatja stb...


De őtis csak akkor ha hatrozott jellem ha nem az akk a kutya akar majd az lenni, és itt jönnek a problémák

2015. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!