Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hete 11 szé? Kutyusnak...

Egy hete 11 szé? Kutyusnak életet adó huskynk tegnap agyonnyomott egy kiskutyáit, éjjel pedig a maradék 10 -én másik helyre költöztette""Félti óvja őket, de folyton ráfekszik egyre. Mit tehetünk érte, hogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 06:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk alapvető, hogy az első két hétben 24 órás felügyelet alatt kell lenniük. Szépen beviszed őket a lakásba az elletőládával együtt, leteszel melléjük egy matracot és ott vagy velük 0-24 óráig, közben kapkodod a kicsiket az anyjukk alól mielőtt megfulladnának, figyelsz, hogy mindegyik egyformán kapjon cicit, stb... És legközelebb ne szaporíts! Így is tele vannak a menhelyek és a tieid nélkül is több husky keverék van, mint amennyinek gazdája lesz!
2014. okt. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok 24 órás felúgyeletet adni a kutyusnak, és nem keverék kutyák születtek. Egyetlen kutyus sem ment még tőlem menhelyre, Az otthon töltött időt a kutyusokra fordítom,. Azért köszönöm a válaszát. Remélem nem történik újabb tragédia, és az új helyük ahová költöztette a kutyus az almot jóval tágasabb.....
2014. okt. 22. 07:18
 3/69 anonim ***** válasza:
66%
Szóval nem ez az első keverék almod. Mégis csak egy szaporító vagy!
2014. okt. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a fiam külföldre utazott és rám ruházta a kutyust,ami egy gyönyörű szürke maszkos fajtiszta husky,és egy jó kiállású kannal lett fedeztetni.Jól táplált csodaszép kiskutyusok születtek, figyelem mindíg ahogy tehetem hogy egyformán fejlődjenek. Nem mondanám magam szaporítónak, de mindent megteszek hogy ne legyen baj,a határaimon belül. Már majdnem minden kutyust szerető gazdik, várnak akik barátaink rokanaink ismerősök stbMi lehet az oka annak hogy elköltöztette a kutyusait?Ez biztos nem normális. Zavarhatom a nyugalmutat? Arra gondoltam hogy már sok volt neki hogy folyton figyeltem mi történik a,, házuk táján"
2014. okt. 22. 07:46
 5/69 anonim ***** válasza:
78%

Már azzal sem vagy tisztában, hogy a kutyája fajtiszta, hiszen minden kutya az, a fajtatisztaság más kérdés.

Ha egy kutyának nincs törzskönyve, egészségügyi szűrései, akkor ez bizony szaporítás, és a kicsik nem fajtatiszták, hanem fajtajellegű keverékek. Tele vannak a menhelyek huskykkal, meg egyéb szánhúzókkal, pont az ilyen hozzáállás miatt.

Attól hogy a kölykök külsőre szépnek, egészségesnek látszanak, nem biztos, hogy azok is.

Ha valaki nem tud 24 órás felügyeletet megoldani egy frissen született alomnál, és nem biztosít a kutyáknak mindent ami kell, mind a fedeztetés előtt, a fedeztetés után, a vemhesség alatt és a vemhesség után, az ivartalanítsa a kutyáját. Ennyire egyszerű.

2014. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, manapság mindenki szaporítónak számít, aki törzskönyv nélkül hoz le almot. Ami tulajdonképpen logikus, hiszen ahhoz, hogy törzskönyvet kapjanak a kölykök a szülőknek (többek közt) rendelkezniük kell szűrésekkel a fajtajellemző betegségekre, csak így lehet megbizonyosodni arról, hogy ezeket nem örökítik tovább. Tehát, az, hogy csodaszép, meg jó kiállású egy kutya még messze nem elég, ha sikerült diszpláziát vagy progresszív retina atrópiát örökítenie (huskynál erre a kettőre kötelező szűrni), akkor egy egész alomnyi kutya életét tettétek nyomorulttá.


Kérdésedre is válaszolva: léteznek olyan elletőládák, amelynek pereme van: a kiskutya befér alá, az anyja viszont nem tudja agyonnyomni. Keress rá, lehet ilyet barkácsolni is.

2014. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2014. okt. 22. 09:07
 8/69 anonim ***** válasza:
97%
ha nem te vagy a kutya eredeti gazdája, akkor jogos a feltételezés, hogy félti a babákat, azért költözteti el őket. Van az elletőn távtartó? Az megakadályozza az anyát, hogy megnyomja a kicsiket. tedd őket a lakás nyugodt sarkába, és ne piszkálja őket senki. Ránézel, kiviszed pisilni, megetetd, kitisztitod a helyüket. ha ráfeküdne egyre is, azt hallani lehet, mert visit a kiskutya.
2014. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
54%
Ivartalanítàs
2014. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
60%
Figyu nem akarok én gonosz lenni, szerintem bőven kaptál eleget az előttem levőktől, de hadd mondjak valamit: aki nem tenyésztő, nem tenyésszemlés, nem törzskönyves kutyákat párosít, illetve nem tud 0-24ben ott lenni a kölykökkel, az a továbbiakban is bízza a dolgot a természtre, ahogy eddig is tette, és hogyha a természet úgy diktálja hogy pár kölyök agyon legyen nyomva, akkor agyon lesz nyomva.
2014. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!