Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyusom! Mit tegyek?...

Bolhás a kutyusom! Mit tegyek?! Veszélyes az emberre? Pánikolok!

Figyelt kérdés

7 éves máltai selyem kutyusom van.

2 napja vettem észre hogy nagyon sűrűn és erősen vakarja magát.

Ma hajnalban megnéztem és találtam benne bolhát.

Eddig még sosem volt így nem tudom mitévő legyek!

Én is folyamatosan viszkedek (a hátam, nyakam, fejem, karjaim), de nem annyira vészesen.

Reggel 7:30kor nyit a patika és addig nem tudom, hogy mit csináljak!

A picimet ki tettem a szobából, eddig még 1 éjszakát sem töltött nélkülem. Ki szeretnék menni hozzá, de ahogy megláttam a bogarat undorodom és viszkedek! :(



2014. okt. 13. 03:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél a kutyusnak frontline cseppeket a hátára kell végigcsepegtetni. az hatásos a bolhák ellen. esetleg bobi bolhairtó kutyasampon is segít.
2014. okt. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Fürdesd meg (langyos vízben), tedd bele a kádba vagy valamibe, ahol ellepi a víz. Ha az egész bundája átvizesedett, akkor a bolhák elkezdenek fuldokolni és kimásznak a szőr közül, feljönnek a fürdetővíz felszínére. Ott aztán akár le is fújhatod őket rovarirtóval, vagy szétnyomod őket két körmöd között.
2014. okt. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya bolhája nem marad az emberben. Nem lesz tőle semmi bajotok. Állatpatikában adnak cseppentős irtót és elmondják, hogyan kell használni. Te nem a kutyus bolháitól viszketsz tuti.
2014. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem marad az emberben, csak mielőtt elhagyja, jól összecsípi. :D


Ne parázzál, még senki nem halt bele pár csípésbe (neked valószínűleg nincs is, csak annyira irtózol tőlük, hogy már a gondolattól viszketsz). Vegyél spot-ont a kutyára, meg mondjuk két ampulla neostomosant, azt oldd fel vízben és spricceld szét azokon a helyeken, ahol a kutya megfordul (ágya, szőnyeg, stb).

2014. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bolhanyakörv is jó, a fekvőhelyét meg mosd ki 75 fokon.
2014. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Spoton a kutyára és legalább háromszor heti egy lakás átfújás bolhaírtó szerrel.
2014. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Vettunk a picimnek Spot On cseppet + bolhairto permetet.

Delutan racsepegtettuk es azota kicsit jobban van, nem vakarja magat olyan surun. Allitolag 24 ora alatt hat teljesen a szer. A permettel lefujtunk mindent ahol a kutyus jart.

Viszont a csipesek valosak, eloszor en is azt hittem csak be beszelem magamnak, de az egesz hatam tele van.

A tobbi viszont mar lehet tenyleg csak para, mert meg most is erzem azt hogy viszked minden egyes testreszem. :)))


Nagyon szepen koszonom a segitseget!

2014. okt. 13. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy spoton nem tart évekig.Amíg nincs hideg, hó, védekezni kell a bolhák ellen folyamatosan.
2014. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom hogy régi a kérdés, de azért leírom.

Nekünk állatorvos ajánlotta a Bravecto-t. Ez egy kis tabletta, ami 3 hónapig védi a kutyát a bolháktól és a kullancsoktól. Beadod neki mint más tablettát, és a gyógyszer olyan anyagot visz a kutya vérébe, amitől a bolhák elpusztulnak, és azokat is kiirtja idővel amik a fekhelye környékén lehetnek, vagy még ki sem keltek. Októberben kapta a z elsőt, pár hete a másodikat, és használ. Egyetlen hátránya, hogy nem olcsó, a 8 kilós kutyának 7-8 ezer körül van. Viszont hatásos.

2015. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!