Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom elkapott egy...

Alföldi Krisztina kérdése:

A kutyusom elkapott egy kulancs fertözést aminke aneve babesia hogy kell kezelni? Mert az orvaosunk 2 szurit addot neki meg plusz a lázcsilapitott és ennyi de a kutya nem olyan mint régen

Figyelt kérdés
Forduljak egy másik áll orvoshoz és minden képp kérjem az infuzios kezelést? Mert olvastam netem hogy az muszáj lenne . Várom a válaszokat

2014. okt. 23. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor kapta az oltásokat? Mikor kell (kell?) visszavinned?
2014. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát vasárnap észleltük a betegségett akkor kapott egyet meg kedden de azóta csak alszik lemmenni sem akkar enni eszik
2014. okt. 23. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha időben elkaptátok a fertőzést, akkor nem feltétlenül kell az infúzió. Nekem két kutyám is túlesett rajta, mindketten mindössze 1 imizol injekciót kaptak és fél nap múlva már nyoma se volt a betegségnek. Ha a te kutyád nem javul látványosan, akkor ne habozz, vidd vissza az állatorvoshoz, vagy ha benne nem bízol, akkor egy másikhoz! Ebben az esetben tényleg minden óra számít, nem lehet arra várni, hogy hátha majd holnap után már jobban lesz.
2014. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Korai fázisban nincs szükség infúzióra. De ilyenkorra már jobban kellene lennie a kutyának. Vagy a dokihoz vidd vissza, vagy másik állatorvost keress fel, ha úgy érzed, hogy nem javul a kutya! Egyébként a hőmérséklete normális? Étvágya van? Sokat iszik? A vizelete már nem barna, ugye?
2014. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
étvágya van kunyizik is , lent játszik is amikor le viszem de fent semmi , mleg az ora a nyelve a szája és alszik de nem is jöne elö csak ha éhas és nem játszik itthon ugy ahogy azelött azt sem érdekli hogy ha megérkezünk de lent meg hiperaktiv
2014. okt. 24. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Lázat mérj mindenképp! Az árul el a legtöbbet!
2014. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
most találtam meg benne a kulancsot most szedtük ki /az áll orv azt mondta hogy szuri után ha van benne kijön utána !!)) lehet ezért volt rossz az állapota most várjuk a reakciot aztán megyünk kezelésre ujból ha kell
2014. okt. 26. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!