Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kinevelni a kutyábó...

Hogy lehet kinevelni a kutyából a félelmet amit akkor csinál ha bármilyen tárgyat és a kezemet a feje felé emelem és lendítem?

Figyelt kérdés
Gondolom verve volt és azért csinálja, februárba lesz 2 éves kan kutya.
2014. okt. 24. 08:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem, hogy összehúzza magát, reszket, morog és közben nem néz rám.
2014. okt. 24. 08:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Lengeted a kezedet meg tárgyakat, anélkül, hogy ránéznél a kutyára vagy bármilyen más módon foglalkoznál vele. A kétszázadiknál rá fog jönni, hogy nem történik vele semmi, ez nem fenyegetés vagy támadás, hanem egy teljesen közömbös dolog. Vagy az ötszázadiknál. Vagy az ezrediknél. De egyszer rá fog jönni.

Nekem anno fél év volt, mire át tudtam lépni az öreg kutyámat, annyira félt a lábaktól. Meg a mindenféle nyeles szerszámoktól, a kezektől, a hangoktól, a hirtelen mozdulatoktól, a mindentől a többi kutyán kívül. De elmúlt, csak szoktatás kérdése.

2014. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a többi kutyával való viselkedéséről inkább ne is beszéljünk... Morog minden ebzetre kivéve a kölykökre és kitámad. Már a harmadik kutyasuliba vagyok mert az előző kettőben ezt nem tudták megoldani. Itthon séta közben a flakon kaviccsal dolgot akarom kipróbálni.
2014. okt. 24. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ellenkondicionálással próbálkozz (vagy deszenzibilizációval, nem tudom mennyie rossz a helyzet nálatok)! Ahogy akumi írta, azzal kiegészítve, hogy minden félelmetes mozdulat után valami nagyon jó történjen vele, pl. marha finom jutalomfalat.

[link]


Lassan, apró lépésenként kell felépíteni a terápiát.


A más kutyákal szembeni agresszió más tészta. Előbb a kötődést kell kialakítani feléd, aztán a tekintélyedet rendberakni, valószínűleg a kutya önbizalmát is helyre kell pofozni és ennek a végére nagyjából meg is fog oldódni az agressziós probléma. De ez egyedül nem fog menni. Lehet, hogy tovább kellene próbálkoznod a kutyaiskolákkal, hátha találsz egy olyan szakembert, aki valóban tud is segíteni.

A palackkal lehet, hogy tudod gátolni, de az nem oldja meg a problémát, legfeljebb elfedi. És minden egyes gátlás újabb feszültséget tesz a kutyába, tehát ne feledkezz meg a kioldásról se!

2014. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, ha megjutalmazod a félésért, az tutira jó ötlet :)
2014. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Félreértés ne essék, amúgy jól is lehet csinálni a jutifalatos megoldást, de sokkal könnyebb rosszul csinálni. Ha az történik hogy inger->félelem->jutifalat, akkor a félelmet erősíted meg. Jelen esetben én ezt maximum úgy csinálnám, hogy amikor már a kutya kezd közömbös lenni az inger iránt, akkor kezdeném el, hogy egyik kezemet lóbálom, a másikban jutifalattal közelebb csalom, és a közeledésért, a félelem leküzdéséért jár a falat. De inkább úgy se, ennek nem kell pozitív élménynek lennie, nem kell, hogy a kutya ugráljon örömében, ha valaki nyújtózik egyet, pont tökéletes az is, ha simán csak megszokja, hogy ez egy hétköznapi dolog.
2014. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!