Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállításon fiatal...

Kutyakiállításon fiatal felvezető? Lehet bármilyen kutyával nevezni? Vagy csak fajtatisztával? Vagy csak olyannal, amely egyébként is be van nevezve a kiállításra?

Figyelt kérdés
Lesz egy kiskutyánk, nem gondolom, hogy járnánk vele kiállításokra, de a lányomnak nagyon tetszik.
2014. máj. 22. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az igazi kiállításokon csak tk-val rendelkező kutyával ldhet nevezni. Ha komolyan szeretnétek csinálni, akkor biztosabb egy profi handler, ha csak mókának, akkor mindegy (bár szerintem kissé drága móka).
2014. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
MKSZ kiállitásra lehet keverék kutyával is nevezni, és ugytudom akkor a Junior handlerbe be is viheti a kislány.
2014. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel 6 éves a leányzó, nem lehet tudni, hogy egy hirtelen fellángolás-e. Fel tudom készíteni őt is, meg a kutyát is. Itt inkább a lányom akar szerepelni a kutyával, fenét se érdekli az eredmény:)
2014. máj. 22. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, fel tudod késziteni, de előtte érdemes lenne kilátogatni egy kiállitásra, hogyan is zajlik, ne legyen kudarc a kislánynak. Május 31.-én a Népligetben pont lesz egy MKSZ CAC
2014. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
100%
A JH versenyben a kiállításra nevezett kutyával lehet indulni.
2014. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2014. máj. 22. 18:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Be kell lennie nevezve az adott kiállításra a kutyának. Ezek a versenyek a kutyák bírálatai után kezdődnek, általában délután két óra körül, és nem elsősorban az adott ebet nézik, hanem hogy a fiatal felvezető milyen ügyesen tudja felvezetni, beállítani a kutyust, a munkájával kiemelni az egyed jó-, és kissé tompítani a nem kívánatos tulajdonságait. Például van olyan kutya, aminek szebb a mozgása, ha kicsit tempósabban vezetik ügetésben, vagy épp fordítva. Vagy milyen hangra figyel oda jobban (általában magas, kissé éneklő hangon szokták őket biztatni). Meg kell találni azt a jutalomfalatot is, amire a kutya nagyon figyel, de nem őrül meg teljesen a lelkesedéstől. Ezeket ki kell tapasztalni, a tenyésztő tud ebben segíteni, illetve sok kutyasuliban van ringdresszúra tanfolyam is. Az öltözék is jó, ha harmonizál a bunda színével, de ne legyen túl kontrasztos (pl. fekete kutyához a piros jó választás, a fehér túl erős ellentét).


Ha érdekli a kislányodat a felvezetés, és elbír a kutyával, akkor ez egy nagyon jó hobbi, de mint minden ilyen, sajnos erre is kell pénzt és energiát áldozni. De ha marad a lelkesedés és jól össze tud hangolódni a kutyával, akkor nagyon jó szórakozás és egyben önbizalom-növelő is. Én például gyerekkorom óta kutyamániás vagyok, és sajnálom, hogy nem volt lehetőségem rá korábban kipróbálni a kiállításozást, mert az enyhe asztmám miatt sportban nem voltam eredményes, a kézügyességem is csak egy bizonyos szintig volt jó. A fiatal felvezetésben biztos örömömet leltem volna. Sok tenyésztő, kiállításozó is szívesen rábízza a kutyáját a verseny idejére a gyerekre, az én kis mudimat például felvezette már egy litván kislány a versenyen.

2014. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 23. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!