Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a pórázfegyelmet tanítani?

Figyelt kérdés
12 hetes lesz, jövő héten már ki lehet vinni az utcára sétálni. Illetve ennyi idősen törődjek az utcai pórázfegyelemmel? Nov 8-ától megy kutyaoviba. Várjak addig, vagy a kimenésnél már foglalkozzak vele? Az előző kutyánk kertes házban volt ennyi idős, úgyhogy a kutyanevelési tapasztalat ezen része kimaradt az életünkből.
2014. okt. 24. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem rángatnám a kölyök kutyát a pórázon (ugye a pórázfegyelem arról szól), inkább jutifalattal, labdával, stb. tartanám/vezetném magam mellett bizonyos szakaszokon (ugye egy 12 hetes kölyöktől még nem várható el, hogy az egész sétát láb mellett tegye meg). Viszont ahol kiengedném szimatolni, ott sem engedném, hogy feszüljön a póráz.
2014. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor a laza próázzal igazából még nem is éreztetem vele ennyi idős korban, hogy próázzal viszonyul hozzám, hanem inkábcsak a szabad felfedezését és szaglását kontrollálom, de nem "kötöm magamhoz" érezhetően.
2014. okt. 24. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én nem vagyok híve a szabályos láb mellett haladásnak a sétákon, a lényeg, hogy laza pórázon sétáljon és lehetőleg ne csalingázzon egyik oldalról a másikra. Sokan úgy gondolják, hogyha egy kicsit is megelőz a kutya, akkor már ő a főnök, ő irányít. Ez egy baromság, ez abszolút nem ezen múlik. Ennyi erővel akkor a szánhúzó kutyákat se tudná irányítani a gazdájuk/hajtójuk. Szóval szerintem a lényeg a laza póráz. Az én kutyámnak egyébként egyáltalán nem tett jót a pórázfegyelem, bepörgött tőle, lehetetlen volt irányítani, viszont kajával, labdával, tehát pozitív megerősítéssel sokkal jobban haladtunk/haladunk.
2014. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3 hónapos kutyám már tud szépen jönni rövid pórázon velem, de szereti ha futunk együtt, mert akkor repül mellettem és lobognak a fülei.
2014. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első hetekben még nem kell annyira szigorúnak lenni, engedd neki, hogy felfedezze a világot, szaglásszon, szaladgáljon, hadd nézzen meg mindent ami érdekli.

De ez ne tartson túl sokáig, minél tovább halasztod, annál nehezebb lesz.

Nem kell rángatni a pórázt, csak annyi, hogy ha elszaladna mellőled, elindulsz az ellenkező irányba. Ha jól csinálja, jutalmazod. Ennyi.

2014. okt. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!