Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért törvényszerű hogy fél...

Miért törvényszerű hogy fél éves korától lehet tanítani a kutyákat? Mi már most is tanítjuk. Két és fél hónapos Jack Russel Terrier.

Figyelt kérdés
A baj az hogy a párom elég türelmetlen. Alig ad a kutyának időt. Bár a kutya már elég ügyes. 80 %-ban az almot használja de bizony megy még a szőnyegre is amit hozzàtennèk hogy ugyanolyan színű mint az álom bár lehet ez nem lényeg. Ami aggasztó hogy a parkba mikor visszük jutalmat meg minden de odafelé szinte végig húzni kell. Majd jól érzi magát szaladgàlnak a párommal hazafelé pedig mintha üldöznèk úgy szalad :-) végig adjuk a jutifalatot ha megèrdemli. Làmpànàl Pl mondjuk ül ,leül és mikor kattog a gyalogos lámpa egyből szedi a lámpát az úton. Tanácsokat szeretnék

2014. szept. 25. 21:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Biztos csak fáradt vagyok már, de mi is a kérdés pontosan? Hogy mennyi idős kortól lehet tanítani egy kutyát, vagy hogy hogyan lehet nevelni egy kölyköt? Vagy valami más?
2014. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
nem törvényszerű, én is első perctől "terelgettem" a kicsikémet. az, hogy alig ad időt, az meg gáz. nem megy minden elsőre, ne is várjátok. a kutya nevelése részben türelemjáték. miért akarjátok alomra szoktatni? ilyenkor még kb. 2 óránként le/ki kell vinni, aztán hosszítani az időt. hogyan hívjátok sétánál? valami rossz élménye volt? ha elindultok jutalomfalattal csalogassátok magatok után, dicsérjétek, ha megy veletek. a sétához is fokozatosan kell szoktatni, nem egyből lenyomni 2 km-t.
2014. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Asszem a kérdező is fáradt... :)
2014. szept. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne tehát hogy káros e ha már most tanítjuk illetve a séta. Mert nehéz vele. Alomra azért szokatjuk mert ha épp nincs fél óránként időnk kivinni akkor ne pisiljen és kakàljon be. Mert sajnos a kakàlàssal baj van mert ha ki is visszük aztán vagy kint kakàl vagy bent a szőnyegre. És ha szabad ilyet mondani nagyon kis pofàtlan :-) :-/ És most az van hogy elhallgatom ha hibázik a kutya :-) jutalomfalat mindig van nálunk. Azzal is hívjuk séta közben. Ha már jön 3 métert jól akkor meg is dîcsèrjük.a park pedig 5 percre van a kutya tempójàban.
2014. szept. 25. 21:42
 5/26 A kérdező kommentje:
Még fent vagyok. A kutya most kelt fel a párom reggel korán kel és vigyáznom kell hogy ne kapros meg ilyenek mert akkor a kutya repül :-) :-/ de nehéz mert a macskával is játszana meg ugràlhatnèk :-)
2014. szept. 25. 21:45
 6/26 anonim ***** válasza:
Kb.annyi idős korára lesz elég érett az idegrendszere,hogy komolyabban lehessen oktatni és szívesen dolgozzon.Ez nem azt jelenti,hogy kicsiként alkalmatlan alap dolgok elsajátítására,de kevesebb ideig tud figyelni,illetve elveszítheti az érdklődését ha túlterhelitek,azaz koránál többet vártok el tőle.
2014. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Türelmetlen ember kutyája előbb utóbb fruszrált és szorongó lesz.
2014. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
a sétához nyugodtan szoktathatjátok. akkor 3 méterenként kell jutalomfalattal motiválni. türelem kell a kicsikhez. :) 2. voltam
2014. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Tanítani az első napoktól lehet, sőt jót is tesz, ha a kutya szellemileg is fárad. És ilyenkor a legfogékonyabb, az alap feladatokat ilyenkor a legérdemesebb megtanítani. De csak pozitív megerősítéssel, csak játékosan és főleg csak addig, amíg a kutya még nagyon lelkes! Az már gond, ha elkezd fáradni, elveszti az érdeklődését.

A sétán felmerülő problémákat is próbáljátok csak pozitív megerősítéssel megoldani amíg még nagyon kölyök. Illetve érdemes lenne kutyaoviba eljárnotok, ott az oktatók megmutatják nektek, hogy a gondokat hogyan is tudjátok hatékonyan megoldani, mert sajnos látatlanul igazán jó tanácsokat lehetetlen adni.

2014. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Oké. Majd odafigyelek erre. És ami még idegesítő ha kakàl az alomba ami nem is az övé mert a macskàè jobban tetszik neki és egy fél percre nem figyelek akkor fogja és MEGESZI. Értem én hogy kutya na de mégis. A royal canin napi 4 szer nem elég ?? :-) Köszönöm a tanácsokat. Itt nem én türelmem a kerdojeles. :-/ rajta vagyok hogy ne legyen stresszes kutya belőle mert annak én is iszom a levét :-) szurkoljatok :-) jó éjt mindenkinek :-)
2014. szept. 25. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!