Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 8 hetes kiskutyám nagyon...

A 8 hetes kiskutyám nagyon kajla, kis pofonokkal lehet nevelni (lent)?

Figyelt kérdés
Ma pl a riasztó vezetékét rágta én tanítom azért hallgat rám sok mindenben, pl már leül, lefekszik nekem ha kajával motiválom, és gyakran z nélkül is már, legtöbbször elsőre odajön hozzám ha hívom, szóval viszonylag szót fogad, de az előbb a riasztó egyik vezetékét ami egy kicsit kilóg az ablak alatt a teraszajtónál kezdte el rágni és 4 szer rászóltam és odébb löktem de azonnal visszament ,aztán 5.szőrre rám is morgott meg kicsit oda akarat kapni, kapott egy szebbecske pofont és rögtön abba is hagyta tudta hol a helye, ez az oldal böködés meg odébb lököm és hangos NEM, nem mindig működik, ilyenkor van valami humánusabb módszer vagy csak ez segít ilyenkor? Ti hogy szoktatok nevelni?
2014. okt. 24. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Azonnal és gyorsan kutyaiskola/ kutyaovi mert itt komoly falkavezérségi gondok vannak. Tenyésztőként 4 domináns kan kutyát egy szóra le tudok állítani és egyik sem babakutya hanem kifejlett 60 kilós ebzetek. Ha most morog később harapás lesz a vége.
2014. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem működik a kiskutya 8 hetesen? Mióta tanítod neki, hogy mit nem lehet megrágni? Egy napja, egy hete?

Ne lökdösd,pofozgasd, stb, hanem amikor rágni kezd valamit, megfogod és jó távolra elviszed. Ott pedig adsz neki olyasmit, amit rághat. Ha visszamegy, ismételsz. Ezerszer, milliószor.

2014. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
vinni fogom kutya oviba meg suliba, első kutyám nem tehetek róla kan ráadásúl... jó dolga van neki de nevelem tanítom sokat, csak rajtam kívűál van 3 ember még a családban és ők nem értenek anynria se a ktuya neveléshez mnit én, én soakt utánna ovlastam azért de ők nem angyon csak amiket mondok nekik néha betratják néha nem ennyi..
2014. okt. 24. 15:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálgat. Ha működött, akkor jó módszer. Ha legközelebb megmorog legyél sokkal keményebb. (morgással kapcsolatban nem sok tapasztalatom van, az enyém egyszer morgott). A nemnél a Hhagyd (hangsúlyos, kicsit nyújtott H-val) nekem jobban bejött
2014. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha megértik a családban, hogy amit ilyenkor megtanítotok a kiskutyának, az később a nyugodt együttélésnél ezerszer fog vissza jönni. Ha megértik, hogy az alap dolgokat közösen kell a kicsinél kezelni, ahogy nő a kiskutya, lesz is látványos eredménye.
2014. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ha játszunk akkor is szokott morogni meg néha egy nagyon picit erösebbet harapni mert nő a foga és harapdál ezerrel, egyébként olyan nagy gondok nicsnenek vele, mi látjuk a fokozatos fejlődését..:)
2014. okt. 24. 15:26
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Kölyökkutya ösztönösen rág mindent, ami a közelébe kerül, főleg, ha azon a gazdija szagát is érzi (papucs).

Ezért lehetőleg kerülni kell, hogy veszélyes, vagy drága rágni való kerüljön a közelébe (vezeték).

Nevelni is lehet, de nem pofozva, verve, amikor rosszat csinál erélyesen rá kell szólni - fontos a szisztematikusság, ha valami tilos, az mindig tilos, azzal nem lehet célt elérni ha valami egyszer szabad, máskor meg nem.

A morgás mögött lehet most még csak játék van, de ebből később lehetnek komolyabb problémák, erről sürgősen le kellene szoktatni.

Nem veréssel, mert attól félőssé válik, s a félelem később agresszivitásba válthat, vagy félős, gyáva lesz a kutyus, ha megtörik.

Amikor nagyon kezdi magát főnöknek érezni, morog rád, kapd el a grabancát a tarkója mögött, és rázd meg (az anya kutya is így fegyelmezi a kölykeit, ha azok nagyon szemtelenül viselkednek vele)

2014. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Mért ne lehetne? Enyém is harapdál. Néha próbálkozik és akkor kap egy tockost az orrára. De azért vakargatni és simogatni is kell sokat amikor olyan kis aranyos.
2014. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem azt mondta hogy komolyam megveri.
2014. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A játék közbeni morgás csak játék. Az, hogy ebből később gondok, agresszió lehet, ugyan olyan ostoba téveszme, mint a "fajtatiszta kutyának születtek kölykei, ezentúl csak keverék kiskutyái lehetnek?" és a "ha nyers húst adok a kutyának, tényleg vérszomjas lesz?" típusú kérdések. Egyszóval nem, a játék közbeni morgás nem agresszió, hanem egy teljesen természetes viselkedés felnőtt kutyáknál is.

Az, hogy mikor rászólsz és rád morog, esetleg feléd kap már más kérdés, az valóban pofátlanság, azt ne hagyd.

A kérdésre pedig az én válaszom, hogy ilyen fiatal korban még nem sok szabály kell, nem szabad túlzásba vinni a kutya fegyelmezését, de azokat a szabályokat, amik kellenek, minden áron be is kell tartatni, és olyan módszerrel, ami működik. Kezd a leggyengébb rászólással, majd fokozatosan növeld a mértékét, amíg el nem éred a kívánt hatást. Majd idővel rájössz, hogy mikor milyen szintű bünti vagy rászólás kell.

2014. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!