Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafül ragasztás?

Kutyafül ragasztás?

Figyelt kérdés

Mit tehetnék, hogy újra felálljon a keverék kutyám füle? Attól eltekintve, hogy keverék kutya a füle felfelé kéne, hogy álljon mert egyszer már magától is felállt.De könnyebb, ha képekkel is illusztrálom..

Szóval, mikor hozzám került akkor az első napokban így nézett ki a füle:

[link]

[link]

Az ivartalanítást követően a füle magától kezdett felfelé állni.. először a bal, majd a jobb:

[link]

[link]

Mikor már a gallér is lekerült róla a füle szépen állt:

[link]

[link]

[link]

A varratszedés után újra kinti kutya lett és mivel jó házőrző így gyakran dugta ki a fejét a kerítésen így ugatva a többi kutyát vagy az arra sétálókat.... Sajnos a füle ettől betört és kajla lett...

[link]

Néha valamiért feláll pár másodpercre a füle...Ezt nem is értem mitől lehet..

[link]

Hiába csak egy keverék, de nagyon tetszett mikor nem volt kajla..Természetesen így is nagyon szeretem, de ha lehet inkább felállítanám neki.Már kapott porcerősítőt, (naponta 2 tabletta volt a javasolt adag) és próbáltam ragasztani is a fülét.Először kivágtam egy kemény lapot és azt a füle belsejéhez illesztve ragasztottam a füléhez.

[link]

De sajnos még mindig lekonyult így csak a porcot próbáltam kiegyenesíteni így:

[link] (a kemény lap most csak a porcnál van)

Ezt ma találtam ki.... Természetesen csak a kép kedvéért tettem rá és utána le is szedtem mert előbb rá akarok kérdezni, hogy ezzel segítenék vagy csak többet ártanék a fülnek? [link]

Valakinek valami hasznos ötlet?? Egyébként csirkefejet szoktak kapni és mellé tápot, házi kosztot...



2013. júl. 5. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Mit érezhet szegény kutya, hogy te úgy leragasztod a fülét.

Gondolj bele te lennél az a kutya és lehajlana a füled de a gazdád olyan fület akar neked csinálni amilyen régen volt, vagyis álljon fel a füled. Ezért leragasztja, hogy felfelé álljon de tudod, hogy már nem fog nőni a füled ezért nem sok mindent fog elérni a gazdád evvel a dologgal. Nem tetszel neki így és érzed, hogy olyanon akar változtatni amin nem lehet már és a szeretete is kezd csökkenni ez miatt. Ezért te elkezded magadat hibáztatni, hogy nem szeret a gazdád és szomorú leszel, mert nem tudod megadni azt a gazdádnak amit szeretne, vagyis, hogy felálljon a füled./// Szerintem ne ragasztgasd a fülét, amúgy nekem jobban tetszik ha le van konyulva a füle.

2013. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha jobbal elolvastad volna amit írok (a kritizálás helyett) akkor megtalálod ezt a részt: "Természetesen így is nagyon szeretem," nem tudom miket találtál ki közben miközben ezt írtad.. Mert a kutyával minden nap több órát játszok, néha agilityzek, tanítom trükkökre..A szeretetem nem csökkent.. A kutya nem tudja hibáztatni magát mert fogalma sincs, hogy én mit gondolok róla. A lényeg, hogy érzi mennyire szeretem.Nem hiába mentettem meg az utcáról..

De nem a személyes véleményekre voltam kíváncsi, hanem kérdeztem... és választ nem kaptam..

2013. júl. 5. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:
nagyon szép kutya! így is, úgy is!
2013. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így hiába ragasztod fel, nem fog állni, szerintem ne kínozd ezt a szerencsétlen kutyát(mert rohadt ügyetlenül és hozzá nem értéssel ragasztottad a fülét mindkét alkalommal, egyik sem fog segíteni). Ez már egy felnőtt kutya, ilyenkor már nem lehet alakítani a fülön, olyan ahogy kialakult, a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog felállni. Kalciumot meg lehet próbálni adni(MÉRTÉKKEL), de nem valószínű, hogy segíteni fog.
2013. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kezdeném azzal, hogy szerintem is aranyosabb lekonyult füllel :)

Szerintem az az utolsó megoldást felejtsd el, még nézni is rossz. Valóban kifejlett kutyáról van szó, nem valószínű, hogy már nagyon formálható lenne, főleg hogyha tényleg olyan szinten megtört a porc. Porcerősítő, kalcium, meg talán mellé [link] ez a fajta megoldás, de tényleg elég ügyetlenül van megcsinálva, tehát próbálj keresni egy olyan embert, aki megmutatja hogy hogy kell ezt szakszerűen. De ne reménykedj szerintem nagy változásban, valószínű, hogy vissza fog neki konyulni.

2013. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kutya még nem múlt el egy éves...

Ezen a videón sokkal kényelmetlenebb a kutyának, de mégse kínzás.... https://www.youtube.com/watch?v=e39bE8ctNJc (ez a kutya se teljesen kölyök..)

Miért ügyetlen? csivava tenyésztők honlapjáról néztem az első ragasztási praktikát..és teljesen ugyanúgy csináltam...

2013. júl. 5. 16:38
 7/11 A kérdező kommentje:
16:35 köszönöm a választ!
2013. júl. 5. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Jézusom ki nem szarja le , hogy áll a füle, azért tartod, hogy bámuld és mutogasd vagy mert szereted...Az emberek már tényleg ennyire megbolondulnak, minek beleszólni a természetbe.... nem fáj neki hogy lóg a füle... akkor mi értelme...????????????
2013. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hjajj... >_< nem fáj a kutyának az se, ha felragasztom a fülét.. GyakoriKÉRDÉSEK.hu ....Nem Kritizálj.hu

hagy döntsem már el én, hogy mi legyen a kutyámmal... Egyébként is.. én ragasztom a kutya fülét..ez fájdalommentes és ha nagyon zavarná akkor nem tenném.Még teljesen meg is érteném a felháborodást, ha vágatni szeretném a fülét....

De leírtam.. ha a füle így maradna akkor se fog semmi se változni.... A kérdésem az volt, hogy van-e valakinek hasznos ötlete..de úgy látom itt csak a leszólás megy ^^

2013. júl. 5. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott a gond, hogy "hagy döntsem már én el", nemcsak neked kell eldöntened hanem a kutyának is, mert igazából az ő füléről van szó és nem a tiédről.
2013. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!