Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőben póráz nélkül?

Erdőben póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet a Bükkben délelőtt póráz nélkül kutyát sétltatni? Számít az valamit, hogy két könnyen behívható, szelíd ebről van szó?

2014. okt. 25. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehet. Ráadásul most vadász szezon van, szóval nem igazán veszik jónéven az erdőben kutyázást. Ilyen lakott területek melletti ligetes részen még megoldható, de kimenni az erdőbe nem ajánlatos, ráadásul ha a vadász úgy ítéli meg, akkor ki is lőheti a kutyát mellőled (mert az erdőben is kötelező a póráz).
2014. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Én alapból sehol se sétáltatom pórázzal. Nyáron sokat szoktunk járni és már az utat is tudja. Igaz, mindig 10-20 méterre járkál tőlem, de nem kell őt félteni. 8 éves kutyus, aki néha még magától is kimegy egyet sétálni :D

Amúgy egyszer történt, hogy nagyon közel sétált mellettem, mert szagot fogott. Később medve lábnyomot is láttam, de nélküle nem ment volna.

Szerintem simán mehet póráz nélkül.

2014. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem számít. A könnyen behívható, szelíd ebeknek is vannak ösztöneik.

Nem tudom ismered-e az alábbi történetet, de ajánlom figyelmedbe:

[link]

Nem érdemes erdőben sétáltatni a kutyát, pláne nem póráz nélkül!

2014. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Mivel nemzeti park, még pórázzal sem sétáltathatnád. Mellesleg bosszantja a vadászokat, hogy sz.rsz a szabályokra, szóval lehet direkt rámennek, megjegyzem jogosan, mertha az ember tilosban jár legalább ne legyen pofátlan.
2014. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Engem meg a tetű vadászok bosszantanak, agyatlan, alkoholista népség, mégsem mehetek rájuk. Azt csak nekik lehet, mi?
2014. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KGabi0000 ***** válasza:
Én szoktam erdőben sétáltatni póráz nélkül,de itt nem szoktak vadászni,mert csupán kb 150 m széles az egész erdő,viszont hosszú,itt nincsen vad.A kutyám ráadásul egy kicsi 10 kg-os fekete kutya,úgyhogy még prédának sem nézheti egy vadász sem.De vadászszezonban én nem szivesen sétálnék olyan erdőben,ahol vannak vadászok.Inkább menj ki valamilyen kutyás parkban és ott sétáljatok,az biztonságosabb.
2014. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KGabi0000 ***** válasza:
48%
Azt még hozzáteszem,hogy erdőben sokkal hangulatosabb és kellemesebb kutyával sétálni,mint egy büdös,autókkal teli város közepén.Egyébként akkor viszont a túrázók is zavarhatnák a vadászokat.
2014. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Túraútvonalakon sokan járnak kutyával a Bükkbe. Törvény szerint tilos, de ennyi erővel sehol se lehetne szabadon engedni őket a futtatókon kívül.
2014. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vadászati idényt a főbb bejáratoknál kötelesek kiírni a vadászok, hiszen a sima túrázók, kocogók is veszélybe kerülhetnek ilyenkor.

Közvetlenül mellőled vagy pár méterre tőled pedig nem lőheti ki a kutyát a vadász, mert az már veszélyeztetés. De egyébként is, csak a vadat űző kutyát lőheti ki a vadász.

Ettől függetlenül a szabályok helyes ismerete még nem teszi golyóállóvá a kutyádat - és bizony nehéz is lenne bizonyítani, hogy melletted volt a kilőtt kutya (bár azért azt csak le lehet nyomkövetni, hogy az erdő sűrűjéből húztad ki a túraútvonalra, vagy ott lőtték le).

Ha olyan helyre mész, ahol vannak más túrázók is, és a kutyád az útvonal közvetlen közelében marad, akkor igen kicsi az esélye, hogy kilövi valaki.

Persze valójában tilos erdőben kutyát póráz nélkül sétáltatni, mert védett terület (pórázzal lehet). Ez szintén ki van táblázva a főbb bejáratokon.

2014. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ajánlatos feldíszíteni a kutyát: fényvisszaverő mellény+nyakörv
2014. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!