Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításnál meg kell...

Ivartalanításnál meg kell várni az első tüzelését a kutyámnak? Vagy a végleges felnőtt méretét? (német dog) Most 3 hónapos.

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik orvosnál kívánod elvégeztetni az ivartalanítást, azzal beszélj. nem egyöntetű a vélemény a korai ivartalanításnál még az orvosok körében sem.
2014. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megvárnám, amíg kifejlődik és beérik a kutya.
2014. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosa válogatja. Van, aki szerint jobb ivarérés előtt, van, aki szerint jobb várni. Személy szerint én is megvárnám, míg kifejlődik rendesen!
2014. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos kezd elterjedni az ivarérés előtti ivartalanítás, de szerencsére még nem minden orvos gondolja ezt jónak! Szóval, én megvárnám amíg teljesen kifejlődik és majd olyan 2 éves korában ivartalaníttatnám.
2014. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! magam is így gondolom, megvárom a kifejlett méretet.
2014. okt. 28. 13:46
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Ismered azt a könyvet, hogy Egészségügyi Abc? Abban le van írva az ivarérés előtti ivartalanítás minden hátránya. A fejlődésbeli változások, a csontrendszer elváltozásai, stb stb.

Bár nem kutyákról írták, hanem emberekről, de emlős-emlős. Nincs különbség.


Ivarérés után ivartalanítsd. Jobbat teszel neki vele. És a jelleme sem marad kölykös.

2014. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2014. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es hozzászóló: köszi a linket, korábban én is olvastam ezt a cikket és meggyőzött, ami benne van.


Mi is 6 hónaposan ivartalanítottuk a kutyát, főleg saját kényelmi szempontjaink miatt (kutyát lehessen sétáltatni, ne gányolja össze magát vérrel, illetve mindkét szomszédban vannak nem túl barátságos kan kutyák, akiket nem szeretnénk, ha átmászták volna a kétméteres kerítést).


Mindemellett a kutyánk is egy izgágább, más kutyákkal szemben agresszívabb típus, nem szerettem volna, hogy a tüzelés újabb okot adjon a konfliktusokra (járunk kutyaiskolába, és nem vészes az agresszivitás, csak azt szeretném, ha egyáltalán nem húzna és morogna egyes kutyák felé, vagy a kicsiket nem nézné zsákmánynak, stb mindegy, a lényeg, hogy ezt kezeljük).


De nem a dominancia letörésének eszközeként alkalmaztuk az ivartalanítást, hanem azért, mert kiskutyát nem szerettünk volna, és akkor már jobb túlesni hamarabb, mint később. Idős kutyát mindig kellemetlenebb műteni, a fiatalok pedig könnyedebben átvészelik - és ha már mihamarabb, akkor igyekeztem megcsináltatni az első tüzelés előtt.


A cikk amit a 7-es linkelt, olvasd végig, teljesen egyet tudok érteni az abban leírtakkal, de természetesen a döntés a tiéd, mert az orvos szerintem megcsinálja, ha megkéred és kifizeted.

2014. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Ezt anno én is elolvastam és bedőltem neki, csak épp az ivarérés előtti ivartalanítás hátrányairól nem írnak.
2014. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, elolvastam és nagyon sok pozitívumot sorakoztat fel, megis bizonytalan vagyok egyenlőre, ahogy utolso írja a hátrányról semmi infót nem kapunk. Ha esetleg rosszul sül el, mert tul korai akkor nem tudom visszacsinálni ... Hétfőn találkozom az állatorvossal, megkérdezem a véleményét. Most arra hajol, hogy 1.5-2 évesen ivartalanítsuk.
2014. okt. 30. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!