Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abban szeretnék segítséget...

Abban szeretnék segítséget kérni, hogyan szoktassam le a nem kölyök kutyámat a durva játékról, illetve a kölyökkorból megmaradt szokásairól?

Figyelt kérdés
A kutyust menhelyről hoztam el, 1 hete van nálam. Németjuhász keverék ez a domináns benne. Koráról nincs konkrét információm, körülbelül 1 éves, 35-40 kg ot nyom. Valószínűleg még nőni fog mivel, lábai aránytalanul hosszúak. Az elmúlt fél évben egy menhelyen volt, ahol sok kutyával szabadon tartották őket, és senki nem szabott határokat/korlátokat nekik. Nagyon domináns, barátkozó, viszont játék közben (amit ő kezdeményez, akár séta közben) nem figyel az emberre. Eldurvul, harap (lábat,kezet,vállat) és felugrik, termete miatt fejmagasságig. Harapása erős, mivel kiskorában csak kutyákkal játszott. Nem tetszését harapdálással/csípkelődéssel fejezi ki. Próbálkoztam figyelemmegvonással, illetve megpróbáltam abba hagyni a játékot, de mérete miatt (vagy, ha harapja a karomat) nehéz "levakarni". Úgy gondolom, ezek kiskori szokások, amiket nem "neveltek ki" belőle. Falkavezérségemet különböző helyzetekben (etetés,üdvözlés,séta) folyamatosan igyekszem építeni. Előre is köszönöm a segítséget!

2014. okt. 28. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hehe, bull tipusú kutyám ugyanez volt, szintén menhelyes...

Megállsz, elfordulsz, de előtte még rákiabálsz ellentmondást nem tűrően, hogy NEM! Aztán otthagyod.


Az enyémnek már elég kimondanom, hogy 'nem' és leállítja magát.

2014. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld kéz. Legközelebb megpróbálok hasonlóan eljárni. Minden további tippet/tanácsot szívesen fogadok. (privátban is nyugodtan)
2014. okt. 28. 15:43
 3/4 coyote01 ***** válasza:

Először a kötödést próbáld kiépíteni, ha az megvan jöhet a fegyelmezés. A játékot Te kezd, és ne ő, és a játékot Te hagyd abba és ne ő. A tiltást, vagyis a Nem-et, akkor kezd tanítani, hamár bízik Benned a kutya. Ehez idő és türelem kell.

Sok sikert.

2014. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok, a tanítást már az elején el lehet kezdeni. Ha még nagyon bizonytalan vagy beszari, akkor nyilván nem kell teli torokból leüvölteni a fejét, de légy határozott. Az nagyon hatásos, ha te tök nyugodtan, de erélyesen rászólsz aztán faképnél hagyod, meg fogja értei, hogy ha túl durva akkor bizony veled nincs játék.


Enyém a második napon szétkapta a konyhai szemetest (előtte kóbor kutya volt, nyilván a kukázás a lételeme volt), akkor rászóltam, hogy nem és elhessegettem onnan. Mikor megint nekiállt volna szétszedni, odaugrottam, rászóltam, elhessegettem. Azóta nem zaklatja a szemetest :D


Első nap elcsent az asztalról egy zacsiba csomagolt péksütit, valamint nővérem táskájából egy csomagolt pogácsát. Rászóltam, aztán elvettem tőle, de nem erőszakkal, hanem elkértem. És tüntetőleg visszatettem oda ahol volt. Ha odament, rászóltam. Azóta nem lop.


Egy "friss" kutyát is lehet nevelni, csak finoman :)


Én azt még megpróbálnám a helyedben hogy mikor abbamarad a játék és otthagytad, utána pár perc múlva játékot kezdeményezel, de nem túl hevesen. Nyújtsd a kezed, stb és ha finoman harap, akkor nagyon dicsérd meg, simogasd, vakargasd. Ne csak tiltsd a rossz viselkedést, mutasd meg neki, hogy mit vársz el helyette.


Én kutyámnak eddig az volt a legnagyobb dobása, hogy séta közben minden átmenet nélkül felpörgött, játszani akart, ugrált, pattogott, ugatott persze ezt egy forgalmas kereszteződésben és felugrott és....Letépte a táskám cipzárának a tolókáját, de úgy hogy javíthatatlan lett...az egész táskám kinyílt... Na el kellett számolnom magamban tízig. :D Néztek rám az emberek, hogy mit fogok csinálni én meg rászóltam valami ilyesmit, hogy "Nézd mit csináltál te pokolfajzat!"..Sok értelme igaz, nem volt XD


Le fog szokni a rossz szokásairól, hidd el, csak következetesség kell és sok-sok türelem. Kikupálódik majd :)

2014. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!