Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ilyen helyzetben?...

Mit tegyek ilyen helyzetben? Befogadjam a kölyköt?

Figyelt kérdés

Szociális gondozóként járok egy nénihez, akinek néhány hónapja szélütés után lebénult a fél oldala. A néninek hosszú évek óta van egy szuka kutyusa, családja nincs, úgyhogy nagyon ragaszkodik hozzá, régebben felajánlottam, hogy kerítek neki egy új gazdát, aki el tudja látni, de a néni azt mondta, ha nem lenne a kutyus, akkor nem lenne kiért élnie. Amíg a néni jól volt, és tudott vigyázni a kutyára, addig sosem volt kölyök, de most a szuka vemhes lett, 1 kiskutya született (már idős, nem tudom, ennek van-e köze hozzá). Ahogy a kölyök nő, egyre több a probléma vele, még csak 6 hetes babakutya, de máris látszik, hogy nincs szocializálva, agresszivitás jeleit látom rajta, a néni nem tud foglalkozni vele, és én sem tudok egész nap ott lenni. Hosszas kérlelés után a néni megengedte, hogy 8 hetesen én legyek a kutyus gazdája, és bár azt nem szeretné, hogy másé legyen, mégis megpróbáltam hozzáértő gazdit találni neki, de nem sikerült, mert (tudom, hogy ezt így nem szabad kimondani, mégis azt hiszem ez a helyzet) a kölyöknek nemcsak rossz a természete, de borzasztó csúnya is. Anyagilag nagyon nem állok jól (aki dolgozott már ilyen munkában, az tudja, hogy nincs jó fizetés, de nem is ezért csináljuk), gyakorlatilag az összes ajánlott oltást sem tudnám beadatni, vagy prémiumtápon nevelni stb.

Menhelyre adni nem akarom, ígyis lelkiismeret furdalásom van, hogy a néni háta mögött próbálok intézkedni, és ha a kutyust végül elaltatnák, azt sosem bocsájtanám meg magamnak. Felvettem már a kapcsolatot néhány közelben tevékenykedő állatvédő szervezettel, de vagy azonnal a címet követelték, hogy mindkét kutyát elkobozzák, a nénit meg feljelentsék, vagy közölték, hogy teltház van náluk, nem tudnak mit tenni, ajándékozzuk el a kölyköt (és nem akarták felfogni, hogy nem az én kutyáim, és nem 10+-os alomról van szó)

Jelen körülmények között fogadjam-e be a kölykök, és lehetőségeimhez képest próbáljak neki mindent megadni? Régen volt már kutyám, és a kölyökkel is elég jól kijövök, amikor ott vagyok, azt hiszem nevelésben boldogulnék vele.



2014. okt. 26. 14:54
 1/3 anonim válasza:
78%
Nagyon kedves vagy hogy mindent megteszel de szerintem és nem muszáj rám hallgatnod de ha már van tapasztalatod akkor lehet hogy neked kéne róla gondoskodni hiszen ez nem csak a kutyának hanem neked is jó lenne. Amúgy egy kutyi nagyon jó hatással lehet rád
2014. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bea2000 válasza:
Esetleg próbáld meg ide kiírni... itt egy nagyon sok kutyagazdiból álló közösség van, hátha valamelyikük bevállalna még egy kutyulit! [link]
2014. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik a stílusod, a leírásod alapján roppant segítőkész és komoly ember lehetsz, jó nagy adag felelősségtudattal....kutya is lennék melletted:)


Végigolvasván az írásod nekem úgy tűnik,hogy magad válaszoltál a kérdésedre az utolsó bekezdésben, tehát gondold végig újra és törődj a kutyával.


Talán szerencsés lenne a néninél tartanod ameddig lehet, hiszen így picit jobban megismered, tanulod, egy kis pénzt is félre tudsz tenni az oltásokra is.


Ami fontos, hogy ne szánalom legyen az elsődleges ok, ha egyáltalán magadhoz veszed.

2014. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!