Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutya?

Miért ugat a kutya?

Figyelt kérdés

A német juhász kiskutyám (6 hónapos) nem ugató típus. Viszont amint belép a kennelébe rögtön ugat,akár ugat a többi kutya,akár nem. Viszont ha kint van az udvaron akár ugat a többi,akár nem ő csöndben van,fekszik,játszik,szaglászik. Miért van ez? A kennelében akár órákig bír ugatni,pár perces szünetekkel. Ez nem azt jelenti,hogy folyton,csak rengetegszer rájön ez,és akkor be nem áll a szája,ugat órákig. Amikor belép a kennelbe,akkor mindig elkezdi ezt,minden egyes alkalomkor. Miért van ez,miért ugat ilyenkor?

Előre is köszönöm a válaszokat, a magam és a szomszédaim nevében :)



2014. okt. 29. 21:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
27%
mert nyávogni nem tud
2014. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
68%
ha már magadtól nem sikerült rájönnöd... ha a kenelben ugat kint meg nem akkor sanszos, hogy nem szeret kenelben lenni
2014. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Társaságra vágyik talán.

Megelőzhető kutyaovival, vagy ha nincs rá pénzed szigorú neveléssel.

1.lépés: Fáraszd le a kutyát. Vidd sétálni utána agyi fárasztás, logikai játékok.

2.lépés: Rakd be a kennelbe, majd ha ugat szidd meg és menj be. Ha újra rákezd kimész szidni alaposan. Ezt annyiszor, ameddig meg nem érti. Ha elhallgat nagyon dicsérd meg. Ehhez érdemes kivenni szabadságot és gyakorolni napokig.

3.lépés: Többször berakod kis időkre, ha ugat az előbb említett gyakorlatot ismétled. Mikor csend lesz egy jó ideje menj ki engedd ki és játssz vele.

Fontos, hogy az ugatás pillanatában szidd, hogy értse mit csinál rosszul és a megfelelő pillanatban eső jutalom, dicséret.

Nálam bevált a módszer, de nem harantálom, remélem sikerül.:-)

2014. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Mert egyedül van.

Mert az udvar és a kennel elég kevés elfoglaltság egy nj-nek.

2014. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kennel egy stresszes hely a számára.Ha alaposan lefárasztanád akár pihenő helye is lehetne.De így csak egy ketrec.
2014. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Húúú,úgy látom nehéz dolgom lesz,és most nem a kutyára gondolok! A tegnapi nap folyamán 4-szer voltunk sétálni,mindegyik min. 1/2-1 órás volt,emellett bicajozni is voltunk egy parkba(ő futott mellettem). Az olyan kommenteket,hogy mert nem tud nyávogni,csipogni kérem hagyjuk. Úgy gondolom egyetlen egy normális válasz jött a kérdésemre,bár az sem sokat segített,mert ezt már mind csináltam. Azt is észrevettem már,hogy nem szereti a kennelt,de meg kell szoknia. Megépítettük neki,a felét kiraktuk térkővel,nem fogjuk ledózerolni csak mert még nagyon nem szerette meg. Imádom a vakarcsot,de vannak szabályok nálunk is,mint mindenkinél. Amikor elmegyek a kennelétől először nyüszít 2-3 másodpercig,majd rohan a másik oldalra ugatni (az a fal az elválasztó a szomszéd kutyáitól)Röviden ennyi amit most gondolok. És a jövőben csak olyan kommenteket szeretnék fogadni,ami értelmes,és látszik benne,hogy az illető aki írta,segíteni próbál,nem pedig hátráltatni. Előre is köszönöm az ilyen válaszokat!!
2014. okt. 30. 09:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Ott vannak mellette a kutyák és te csodálkozol, hogy ugat? A kutya falkaállat . Még szép, hogy a többi kutyához akar menni. Kitartásban pedig a kutyák erősek. Hát ugat. tegyél be hozzá egy méretes marhacupákot. Talán elfoglalja magát vele.
2014. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen,csodálkozom rajta,mert nem szokott ugatni,csak nagyon ritkán!!! Most meg renetegszer
2014. okt. 30. 13:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Fog még csinálni olyan dolgokat is, amit idáig nem tett meg. Kölyök, amelyik fejlődik, alakul.

Nem is értem, miért kell elzárni egymástól a kutyákat?

2014. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs elzárva a többi kutyától. Egyszerűen csak ott van a fal a szomszédom és én köztem. És a szomszédomnak vannak kutyái!!
2014. okt. 31. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!