Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek rendszeresen inzultáljá...

Akinek rendszeresen inzultálják a kutyáját, tud valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Egy szakmunkásképzőtől pár méterre lakunk. Az oda járó diákokat nem szeretném minősíteni, de a legtöbbnek a színvonala egy amőbáéval vetekszik. Van egy kis/közepes termetű kutyánk, akit mindig leordítanak, cs.szegetnek. Nemrég egy kosárlabda nagyságú hógolyót akartak hozzávágni a kutyához, de pont láttuk az ablakból és kimentünk szólni,h. ezt talán nem kéne. Erre a válasz: a hülye kutyánk megugatta a barátnőjét és az megijedt. Na bumm...(Utána jött a fenyegetés,h. úgyis kinyírják.) Szerencsétlen kutya sajnos nem tud sem bégetni, sem nyávogni, így marad az ugatás.

Lehet ilyenkor egyáltalán valamit tenni? Félek,h. egyszer tényleg megmérgezik a kutyánkat.


2010. jan. 26. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség ellen sajnos nincs gyógyszer. És az is valós veszély lehet, hogy egyszer megmérgezik szegényt.


Esetleg nincs egy zárható hátsó kert, ahová el lehetne tenni a kutyát, amíg az amőbák hazamennek suli után? Vagy behívni a házba erre az időre.

2010. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj,h. ezek az amőbák :) folyamatosan szállingóznak: van,h. már 8-kor mennek hazafelé egészen délután 2-ig...és nem lehet kiszámítani, mikor jön éppen az iq bajnok-réteg. :(

Bezárni meg lehetetlen, attól sajnos megőrül.

2010. jan. 26. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor nincs más megoldás,mint a zárt kerítés a kérdéses oldalon,vagy legalább sűrű sövény.
2010. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rakj fel nádat, nem túl drága, és rögtön takar.

Hasonló gond volt nálunk is, elég jól bevált. Kutyát sem zavarja annyira a mászkálás.

2010. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha ordítozol velük, vagy elküldöd őket a ..csába , csak azért is meg akarják mutatni.

Ezek szerint szép szóval nem ment. És ez hosszútávú probléma. Esetleg nádszövetet kellene odatenni.

vagy ún. állkamerát. [link]

2010. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ezért nincsenek a kutyák közvetlenűl az utcafronton. Jól látják a kaput, az utat (szóval nincsenek kirekesztve)de hozzájuk senki nem nyúlhat be, vagy dobhat be dolgokat. Ha kint vagyunk felengedjük őket, de felügyelet nélkül nem lehetnek a kerítésnél. Az ok kb ugyanaz: iskola van a közelben sok hülyegyerekkel. Mondjuk az én kutyáim elég nagyok és az egyik meg is védené magát ha kell, de azt nem tűröm hogy a sok barom botokkal vadítsa a kutyám (volt már rá példa sajnos).

Egyszer rajtakaptam egy kölyköt, hogy piszkálódik. Rászólok, erre még neki áll feljebb! Leültettem a kutyát, kitártam a kaput és mondtam hogy most szórakozzon ha mer - egyből elrohant:)

Nekünk szerencsénk volt, mert egy egyszerű kis kerítéssel meg lehetett oldani a problémát. Más ötletem nincsen..

Sajnos mindig lesz egy-két hülye, és ezek a piszkálódások akár egy életre kihathatnak a kutyára:(

2010. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A nádszövet eszembe sem jutott, de nagyon jó ötlet! Lehet kipróbáljuk.
2010. jan. 26. 12:07
 8/10 anonim válasza:
100%
A mi kutyusaink védelme miatt is nád került fel, plussz mikor már pohár darabokat találtam az udvaron, nagyon ideges lettem és leválasztottam a hátsó részt egy álcahálóval is, nehogy a kerítés közelébe menjenek. Így marad a kert és a hátsó udvar része. Igen az amőbák ellen nem tudsz mit tenni, mivel akármit is mondanál nekik, nem értik, süket fülekre találsz csak. Nálunk a szomszéd még azért is szólt, mert a kisfia, aki 25 éves délben már nem tud aludni, ha a kutyáink ugatnak. Na.... erre ugyan mit tudtam volna mondani? Utána semmi más nem járt a fejünkben csak az, hogyan tudjuk védeni őket amíg nem vagyunk otthon.
2010. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben gondolkodtam a nád-as megoldáson és lehet mégse olyan jó ötlet. Kinézem belőlük,h. nekiállnak pirozni vele.
2010. jan. 26. 14:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor tegyél fel pluszba tényleg egy álkamerát is, és mondd meg a kis k@cs@gnek, hogy ha bármi történik, tudod, hogy ő tette, és megtalálod...
2010. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!