Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáim megölik a betörők...

Ha a kutyáim megölik a betörőket, akkor én azért kapok valamilyen büntetést? És a kutyáim?!

Figyelt kérdés

Ha mondjuk ki volt írva, hogy "Vigyázat! A kutyák haraphatnak" vagy ilyesmi...


A válaszokat előre is köszi!



2014. okt. 30. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ez elég elgondolkodtató, egy normális országban biztos nem kapnál sztem, de a miénk már régóta nem ebbe a kategóriába tartozik.. am ha kirakod a táblát, többet már tényleg nem tehetsz, ezért mégis csodálkoznék, ha járna vmi büntetéssel. Esetleg elaltatják a kutyát.
2014. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz érte semmit!Ki van rakva a tábla, akkor ne menjen be, ennyi!Ha meg olyan hülye a betörő, hogy nem veszi észre, milyen kutya is van az udvarban, akkor vessen magára!
2014. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Nem tudom, hogy az emberölés felülírja-e a betörést... Magyarországon bármi megtörténhet... A Hírekben tuti benne lennél :) De kívánom, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe.
2014. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert most egyedül lakok kertes házban és a múlt hónapban 2x is betörtek, 2 hetes eltéréssel... Feltehetőleg ugyanazok. Első alkalommal 3man jöttek. Átmásztak a kapun, majd felakartak mászni a teraszra, de az egyikük letörte az ereszt és leesett, erre felébredtem, kijöttem, kiabáltam és elfutottak... Amikor kijött a rendőrség nem csináltak semmit, csak jegyzeteltek, pedig voltak a kerítés tetején nagyon jól látható új lenyomatok, meg az esés után maradt egy jó mély lábnyom amit még az eső elől is letakartam, de a rendőrök leszarták... A második alkalommal délelőtt jöhettek amikor nem voltam itthon. Akkor megpróbálták valamilyen tárgyal felfeszíteni az ajtómat, de csak karcolásokat tudtak rajta hagyni. Azóta beszereltettem riasztót, kamerára még nem volt pénzem, de a haverom "kölcsönadta" a német juhászkutyáját akit én is jól ismerek. Csak attól félek, ha Ő rátámad valakire akkor az nagyon súlyosan megsérülhet, vagy akár rosszabb. Minden esetre majd én is szerzek valamilyen nagytestű házőrzőt, amúgy is akartam kutyát. Majd Őt úgy képez(tet)hetem, ahogyan akarom :D
2014. okt. 30. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem kapnál érte semmit, mert ez nem történne meg. Aki kutyás házhoz megy betörni, az ugyanis jó előre lemérgezi a kutyát, és szabad a pálya.
2014. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom most mi a hatályos jogszabály, de régebben úgy volt, hogy ha bementek a portára, az csak bírtokháborítás volt, és nem léphettél fel a behatoló ellen drasztikusan. Még a személyi szabadságát sem korlátozhattad. Magyarán, he el is kaptad, nem foghattad meg, azaz nem kényszeríthetted arra, hogy "helyben maradjon" amíg kijön a rendőr. Asszem, most már több joga van a saját értékeit megvédeni szándékozónak, de az , hogy ez mire - és milyen mértékben terjed ki, azt nem tudom.

Emlékeztek arra a bácsira aki áramot vezettet a keritésbe, mert megunta, hogy a "rejtett erőforrás" mindig bemászott a portára lopni?

Mellesleg, teljesen mindegy - sajnos -, hogy milyen és hány kutyád van, ha be akarnak törni, be is fognak, max a kutya látja a kárát.

2014. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi azt csináljuk, hogy éjszakára bent van a kutya. Hidd el, simán meghallja, h valaki kint kotorászik, mászkál. na akkor kell kiengedni, és nem lesz megmérgezve a kutya, csak egy összefosott gatyájú rosszarcú, akinek talán sikerül meglógnia. Ha meg elkapja, akkor sem nyírja ki, mert ott vagy, de az tuti, nem jön vissza egy seggbeharapás után.
2014. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Találtam egy ilyen cikket ezzel kapcsolatban. Biztos, hogy hír leszel, ha történik valami. De nem valószínű, hogy neked ebből bajod lenne.

2014. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!