Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászunknak pár hét...

A németjuhászunknak pár hét múlva fognak megszületni a kiskutyái, az anyuka jól van, már nagyon várjuk a leendő gazdikkal együtt a kicsiket. Ha megszületnek a kicsik, akkor az anyukának kell-e valamilyen speciális táp, vagy étel?

Figyelt kérdés
Nagyszülők tanácsolták, hogy adjunk neki húslevest, de nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. A másik kérdésem, hogy mi a tapasztalat a Pedigree kölyköknek adható eledeleiről? Az apuka a szomszéd németjuhásza, és a gazdi jó előre bevásárolt. A kölykök nálunk lesznek, aztán ha már elválaszthatóak, akkor osztozunk rajtuk. Azért kérdezem az eledelt, hogy okozott-e már gondot másnál ez a márka, vagy teljesen megbízható?

2014. szept. 8. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Tiéd a Nap Szaporitója díj, gratulálok.
2014. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Royal Canin started tápja kell nekik nem tyúkleves.
2014. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az anyakutyára vonatkozott a kérdés, nem kicsikre.
2014. szept. 8. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Húslevest nem adunk kutyának, mert nem bírja a gyomruk a fűszereket, még a sót sem! Nagyszülők talán kutyatenyésztők vagy állatorvosok hogy ennyire kenik a dolgot?

A Pedigree egy agyonreklámozott műanyag-szója-készítmény, ami ha jól emlékszem kb 4-6% húst tartalmaz. Nem véletlenül reklámozzák. Mert anélkül senki sem venné meg ilyen horror áron.

Mivel nem vagyok hozzáértő, nem tudom, mit kell adni az anyának, de abban biztos vagyok, hogy minőségi tápra van szüksége.

Mi a kölykünket Profine Puppy Chicken and Potatoes-szal etettük, majd később Juniorral. Neten megtalálod, 15 kilós csomag kerül kb 14-15 ezer forintba, és prémium minőség.

Nem mindegy, nagyon nem mindegy, mivel eteted a kicsiket az életük legelső szakaszában!

2014. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Az anyakutyának is azt kell már adni. És addig is, amíg szoptat.

Még van időd keresni olyan embert, aki elletett már és nevelt fel almot, lehetőleg minél többet. Úgy vélem, szinte 0 az ismereted ebben a helyzetben.

2014. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Annak is.A szoptatás,sőt a vemhesség időszaka alatt végig.A Pedigree egy nagy rakás trágya olyan gazdiknak,akik beszopják a reklámokat.Csak meg kell nézni az összetételét.Sok gabona,kevés vágóhídi szemét,ezt csúfolják mellékterméknek.Sok színezék,ízesítő,tartósítószer.

Vannak milliószor jobb tápok is.

2014. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha pedigree-t adsz neki akkor majd ilyen kérdések lesznek 3-6 hónap múlva megint a FB-n:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6082616-sos-3..

2014. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7.es vagyok BOCSI. GYK-t akartam írni :)
2014. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Első válaszolónál a pont! ;)

Egyébként ha már szaporítasz... legalább ilyen alap dolgokkal legyél tisztában könyörgöm!

2014. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Royal Caninra vonatkozó tanácsot, beszerzünk az anyukának és a kicsiknek is, amíg elég nagyra nem nőnek. Köszönöm a személyes üzenetekben küldött jó tanácsokat is és a jóindulatot.

Pár dolgot azért szeretnék megjegyezni:

A nagyszülők idős, parasztemberek, akik a saját tapasztalataikról meséltek, gratulálok annak aki ilyen kedvesen reagált. Épp azért kérdeztem rá, hogy másnak milyen tapasztalatai vannak, mert én sosem adok húslevest a kutyának. A szaporítózásotok teljesen hidegen hagy, nem a kutyasznobok életfilozófiájára voltam kíváncsi, csak szerettem volna többet megtudni arról, hogy egy frissen szült kutyusnak milyen ételt érdemes adni, mivel még soha nem volt almunk. Gondoltam hátha szívesen megosztják itt a kutyások a tapasztalataikat.

A németjuhászunkat imádjuk, és szerettünk volna még ilyen kiskutyákat, a szomszéddal egyetemben, akinek egy nagyon szép tk-s exrendőrkutyája van. Mindkét kutyus egészséges, rendszeresen kivizsgált, képzett és kiegyensúlyozott házikedvenc, szinte már családtagok. Ha helyben van két ilyen szép kutya, akkor nem fogunk többszázezret tenyésztőnek fizetni, a törzskönyv engem nem érdekel. A németjuhász mellett van még két keverékünk, akiket legalább annyira imád a család mint a fajtatiszta kislányt.

2014. szept. 8. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!