Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek, hogy tetszik jobban a...

Nektek, hogy tetszik jobban a komondor? Nyírtan, vagy szőrével? (+ még 1 kérdés lent)

Figyelt kérdés

Nyírt: [link]


Szőrös: [link]


+ kérdés: Hogyan lehet mondjuk ilyen szőre?


[link]



A válaszokat előre is köszönöm!


2014. okt. 30. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nyírtan. Szőrösen olyan mint egy felmosó :/
2014. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első az ugye ahogy írtad a nyírt.

a második szerintem kiállításra nyírt kutya.

a harmadik meg szerintem az amikor úgy meghagyják a szőrét ahogy nő neki természetesen.

2014. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és még annyi hogy nekem jobban tetszik a hosszabb szőrű:)
2014. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az első képnél azért kicsit hosszabra meghagyva a legjobb (kb.6-7 cm-s re).Vagy esetleg a 3 képnél fele ekkorára meghagyva.
2014. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nekem is úgy tetszene, de jó lenne azért képen látni, viszont én nem igazán találok olyat...
2014. okt. 30. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez leginkabb eletkor es nem kerdese. A komondort evente egyszer nyirjak, akkor teljesen leszedik a rasztait, majd hagyjak visszanoni.
2014. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a szőrt semmi nem übereli :)


https://www.youtube.com/watch?v=mBJXjDdwcYo

2014. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem komondorom van. Személy szerint jobban tetszik a hosszabb szőrű komondor, mert akkor komondoros. A puli sem pulis lenyírva.


De azért szőr és szőr között is van különbség. Nekem pl. a földig érő nem tetszik, ráadásul a kutyának sem jó, mert már a mozgásba is akadályozza. Ilyet kiállítási kutyáknál lehet látni. Volt olyan, amelyiknek olyan hosszú volt a szőre, hogy már rálépett.

Szóval olyan félhosszú, ami még nem akadályozza a mozgásban, szerintem azzal néz ki jól.


És hát ugye a szőr típusa sem mindegy, mert van zsinóros és szalagos-nemezes. Nekem a zsinóros nem tetszik, mert túl vékony, olyan függönyszerű. Ráadásul nagyon nehéz kialakítani és könnyen szakad. A szalagos (2-3 ujjnyi vastag raszta) sokkal jobban tetszik.


Felteszek 2 videót a kutyámról. Az elsőn hosszú szőr (4 éves volt ekkor), ami már nekem sok volt és a kutyának is, érezhetően nehezebben mozgott.

A másodikon nyírás után. 6-8cm hosszú raszták maradtak. Nagyon élvezte, hogy végre könnyedén mozoghat (5-6kg bunda lett így levágva), viszont nekem már nem tetszett annyira így a külleme. Szerencsére gyorsan megnőtt. :)


Ismerek olyat, aki konkrétan 1-2 cm-re nyírja. A dolgozó kutyákat régen 1-2 évente lenyírták olyan 5-10centisre, kivéve egy-két testrészen, ahol hosszabban hagyták (pl. hátsó lábak).


Íme a videók:

Hosszú szőrrel: http://www.youtube.com/watch?v=9IgOD2gQD8k

Rövid szőrrel: http://www.youtube.com/watch?v=MEWN-YhAoXA

2014. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!