Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindenkinek szót...

A kutyám mindenkinek szót fogad, csak nekem nem. Ezzel mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Itt most nem az ül, fekszik, gyere ide és hasonló parancsokra gondolok, hanem arra, hogy rám felugrál, harapdál, de mással nem meri ezt megtenni. Tudom, hogy keményebben kellene vele bánnom, hogy ezt megtanulja, de bántani nem akarom. Tud valaki segíteni?
2014. okt. 31. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát bánj vele keményebben, de ne bántsd :) Csináld azt, amit a többiek, akiknek működik. Vagy keress fel egy jó kutyasulit vagy házhoz járó kiképzőt, aki segít ebben. Távolról nehéz megmondani, hogy mit hogyan csinálj, mert a kutyától is függ, meg tőled is, meg az sem mindegy, hogy konkrétan miben kellene változtatnod a viselkedéseden.
2014. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ugralasrol ugy tudod leszoktatni, hogy amikor felugrik a harso labara rataposol. Ezt ugy ertem, enyheny taposol ra (annyira ne gyengeden, hogy meg se erezze).

Remelem segitettem:)

2014. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne tul erosen es ne tul gyengeden! 2-es voltam.
2014. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csabika1971 ***** válasza:
18%
Ez azért van mert nincs előtte semmi tiszteleted és egyenrangúnak tart magával.
2014. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Az nem úgy működik Csabika! Német juhászom nemhogy maximálisan tiszteletben tart, de túlzottan is fél tőlem. Pedig soha nem bántottam, mindig csak határozott voltam vele szemben. Rám ennek ellenére mégis gyakran felugrál örömében. Mert a többi kutyámmal ellentétben ő egy izgatott alaptermészetű. Meg kell nyugtatni, más nem használ. A kutyának egyébként nem kell a lábára lépni, mert azt nem tudja értelmezni. Határozottan mellbe kell bökni, úgy ahogy azt a falkaállatok egymással is teszik figyelmeztetésül. De egy túl izgatott ebnek általában az sem használ. Csak a nyugalmi állapot mielőbbi elérése a megoldás. De ahhoz neked is maximálisan nyugodtnak kell ám lenni!
2014. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 csabika1971 ***** válasza:
Alex J. minden kutyából kinevelhető ez a felugrálás, mindegyik kutyám csinálta örömében kb egy hétig. Pillanatok alatt leszoktattam róla őket rám utána soha többet, a családban aki viszont nem tudod parancsolni nekik, azokkal folytatták. Ezért ez nevelés kérdése, és a tiszteleté. Amelyik kutyád meg csinálja veled szemben, azzal nem voltál elég határozott.
2014. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is egy izgatott, magas energiaszintű, munkavonalú németjuhászom van, mégsem ugrál rám!!!
2014. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
azért érdekes, hogy egyesek itt osztják azt észt, mégis csak úgy tudják leszoktatni a kutyát az ugrálásról, h a hátsó lábára tapos. Ha egy kutya tisztel, elég rászólnod, hogy "nem!" Ha nem tisztel, akkor nem az ugrálás a legnagyobb probléma!
2014. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Javaslok egy kutyaiskolát- ami jelen esetben a gazdinak fontosabb lenne, mint a kutyusnak!


Kedves kérdező, van, akinek "zsigerből" jön az "értés" a kutyákhoz, van, akinek meg kell tanulnia. Egyik sem jobb a másiknál, de ezek szerint te az utóbbi csoportba tartozol. Ezt el kell fogadni, nem kell belőle büszkeségi kérdést csinálni :)

Viszont, ha a van, akire felugrál a kutya, neki sem "árt" a kutyasuli.


Ők szerintem sokkal szakszerűbb, és sokkal jobban hozzátok illő megoldást (mert lehet, hogy itt sok az okos, és "hozzáértő" emberke, de minden kutya más nevelést kíván) tudnak találni.

Nem a legolcsóbb megoldás, tudom, de erre megéri gyűjteni - mindkettőtöknek jobb lesz utána :)

Ha idősebb a kutya, az sem baj :)


Hajrá! :)

2014. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!