Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindenkinek meghágja...

A kutyám mindenkinek meghágja a lábát és szinte leszakíthatatlan! Hogyan értessük meg vele hogy ezt nem szabad?

Figyelt kérdés

Már 2 év alatt kb. hetedjére kezdi el azt hogy mindenkit meghág! Onnan jött rá újra ez a szokás hogy találkozott ma egy hím kiskutyával és pontosan attól a perctől kezdve lett ilyen "fiús". Nem tudok vele semmit csinálni mert sehogy nem akar leszakadni a lábamról, fájdalmasan szorítja, teljesen összekarmol! Az nekem világos már hogy tuti nem én vagyok a falkavezér és én ezt szeretném megváltoztatni! De nem csak engem idegesít vele, hanem a vendégeket is! Szó szerint annyira erősen szorítja mások lábát is a kutyám hogy szinte sehogy nem bírom leszedni! Már félek a közelébe menni mert így is tiszta vér meg folt a lábam a sok karmolásától. Régebben még nyugodt volt! Nekem ott kezd sandítani hogy ezt azóta csinálja mióta bejött az udvarunkba a hím kiskutya és ott játszottak. Mellesleg egy 2,5 éves hím labrador a kutyám.


Kutyaiskolák - szakértők

Hát még ezek is szóba jöttek de szerintem kizárt hogy egyikbe is eljutunk! A kutyaiskola egy és fél órára van tőlünk és hetente 1x kéne menni az első hónapban. Túl nagy az időhiányunk, szinte sosem érünk rá! Szüleim korán reggel elmennek és csak késő este jönnek haza addig otthon vagyok az állatainkkal. Még túl fiatalnak tartanak, kutyával együtt nem engednek buszozni és más alkalmat nem igen látok kutyás szállításra. A szakértőt meg túl drágának vélték hiszen + pénzt kér érte ha vidékre jön ki és még így is 8000 ft 1 órás alkalom.



2013. aug. 25. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani kell a hágást, illetve a vezető szerepedet erősíteni.
2013. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítás: nem szünteti meg teljesen a problémát, de nyugodtabb lesz tőle
2013. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
1%

Az enyém is sokszor hágott, persze nem ilyen kényszeresen, de az is kényelmetlen volt.


Azt tanácsolta valaki, hogy elmúlik mindez, ha egyszer végre párosodik egy nősténnyel.

Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de az első kufirc után lenyugodott és teljesen leszokott a hágó mozdulatokról.


A másik megoldás az ivartalanítás.


Harmadik a nevelés.

2013. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 gergo1998 ***** válasza:
53%
ha csinálja akkor öntsd le, vagy csapj vmi hirtelen zajt amitöl megied, és 6-7 alkalom után összekapcsolja hogy ha csinálja akkor meg fog ijedni, és abba hagyja, a viz sztem a legjobb, mindenképp a fejére önts, akkor eléggé meglepödik, és abbahagyja Sok sikert hozzá, (végsö megoldá az ivartalanítás 10 000 - 13 000 ft körül van)
2013. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

1es vagyok. Eszedbe se jusson pároztatni! Ez egy nagy baromság, amit a harmadik írt!


Egyszerűen le kell tiltani és a vezető szerepet erősíteni. Az ivartalanítás sem fogja megszüntetni a dolgot.

2013. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az nekem világos már hogy tuti nem én vagyok a falkavezér és én ezt szeretném megváltoztatni!"

[link]

2013. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyik ismerősöm azt mondta üssek rá újságpapírral. Egyszer kipróbáltam és nagyon elkomolyodott tőle. Akkor már egyáltalán nem jutott eszébe felugrani rám. De viszont sajnálom őt! De nem rossz mód ez az újságpapíros módszer?

2013. aug. 25. 20:59
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Ivartalanítsátok, akkor sokkal nyugodtabb lesz, nem fogja igényelni a párzást! Ráadásul meg lehet előzni vele egy csomó betegséget, kanoknál egyszerűbb és olcsóbb is :)
2013. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sippara ***** válasza:
71%

Na most... van egy kutyád, aki jelen pillanatban a következőt kommunikálja feléd: "Na mi van, te utolsó kis senki? Mi van, te gagyi sz@r? Mit képzelsz, ki vagy te itt? Itt én vagyok a főnök, és te, undorító kis senki, kizárásos alapon maximum a szolgám lehetsz.". Erre te komolyan nem mondasz/teszel semmit? Hágásról a legtöbb normális ember még az idegen kutyát is letiltja, mert egyszerűen olyan mocskosul hatalmas tiszteletlenség mindenkivel szemben, hogy hihetetlen. Ivartalaníttatni, ÉS N-E-V-E-L-N-I kéne, mielőtt végighugyozza az egész családot és/vagy elkezdi eldönteni magának, ki mikor miből eszik - ugyanis falkavezérként, főnökként ez is az ő feladata. El nem tudom képzelni, hogyan fajulhattak a dolgok idáig egy olyan kutyával, aki kölyökkora óta nálatok van. Hallottatok ti már egyáltalán a kutyáról, mint fajról? Érdemes lenne utánanézni (google: "kutya"), akár még hasznos dolgokra is bukkanhattok. Mondjuk:

[link]

Jan Fennel - Kutyapszichológia

Cesar Millan könyvei és sorozata és weboldala és "Emberképzés kutyákhoz" című videója

2013. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Én bekalibrálnék egy pontot úgy 2-2 és fél méterre a kutyától, megfognám a grabancát, és szépen a kiszemelt pontra hajítanám. Elég hatásos szokott lenni.
2013. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!