Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen, ha: -...

Milyen kutyám legyen, ha: - kicsi az udvarunk és kennelbe lenne - nem szeretnék nagyon hosszú szőrűt ( de igazából mindegy) - nem szeretném ha nagy lenne a mozgásigénye, de 1 nap minimum 1 órát foglalkoznék vele?

Figyelt kérdés

#kutya #áállatok
2014. nov. 1. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Kennelbe zárással nincs probléma akkor ha pl kint vagytok a kertben akkor a kutyát is kiengeditek illetve naponta minimum 1x 1,5-2 órás sétát biztosítani kell neki.


Ismerősömnek is van két boxerje. De mivel a ház egyik része ki van adva így kennelben vannak a kutyák. De amikor kint van ismerősöm,meg takarítja a kennelt,a kutyák ki vannak engedve illetve minden nap 3 órára kiviszi őket a parkba/mezőre/erdőbe plussz hétvégente kutyasuli.


Szóval normális keretek között nem káros a kennel. Csak ne az legyen,hogy napi 1x 1 órára ki van engedve és kész. Abba megbolondulnak a kutyák!


Én egy menhelyi közepes méretű,szőrű kutyát javasolnék.

2014. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Egy kutyának a kaján, vízen kívül a következő szükségletei vannak: Fizikai fárasztás, szellemi/agyi fárasztás, illetve SZOCIÁLIS igényei is vannak. Ez azt jelenti, hogy nyugodtan hagyhatod a kennelben, ha amennyiben napi 2-3 órát mellette futtatod, tehát összesen legalább ennyi időre elviszed sétálni póráz nélkül lefárasztod, foglalkozol vele szellemileg is, és nem zárod ki az életedből, tehát legalább ha otthon vagy beengeded a lakásba, hogy veled lehessen. Ez a szociális igény. Napi 23 órára egyedül hagyni egy kutyát bezárva egy kennelbe állatkínzás!
2014. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én főleg azt a részét nem értem hogy ha már egész életében kint kell laknia, akármilyen hideg van , akkor miért nem akarsz hosszúszőrűt? Még ettől is szenvedjen szegény...
2014. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább semmilyen. Azt el tudom képzelni, ha egy kutya alkalmanként van bezárva, de azt nem, ha alkalmanként van kiengedve.....
2014. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Attól, hogy a kerti kutyák legnagyobb része egyedül, séták, foglalkozás és játék nélkül éli életét, JÓ esetben szabadon, attól még ez nem követendő példa. Az egész napos kenneltartás meg végképp nem.

Persze, ha az ember naponta sokat dolgozik, családja van, stb, akkor nehéz összehozni a megfelelő foglakozást a kutyával. De nekem ne mondja senki, hogy nincs napi 2 órája...és ha a kutya a kertben, gazda meg a meleg lakásban van, még ez a 2 óra is NAGYON kevés szerintem...

Sok sport-és munkakutya él kennelben elzárva, ha nincs otthon a gazda, de ha otthon van, akkor ki van engedve, sétáltatva van és sokat DOLGOZNAK vele, tréningeznek. Így a kennelben pihen, alszik.

Nekem az a véleményem, hogy kerti kutyának is lehet jó dolga, ha naponta legalább 2-3 órát foglalkoznak vele

2014. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
a menhelyeken vannak olyan nagyon öreg ,nagyon beteg kutyák akiknek talán elég a napi 1 óra foglalkozás. mozgásigényük 0 ,mivel még wc-re is ölbe kell kivinni. a szőrük is olyan amilyen. nincs semmi más dolgod,mint óránként 2-3 percet töltesz vele. az kb napi 1 óra. ez amolyan kutya-hospice . de más,élő normális fizikai állapotú kutya neked nem megfelelő. azokkal többet kell foglalkozni,sőt felelősséget kell vállalni,sőt néha bizony mindenféle undorító dolgot kell felszedni utána! és soha ,senki nem várná el ezeket a dolgokat tőled! hiszen a mobiltelefonod nyomkodása,és a tv műsorok nézése amúgy is kitöltheti minden szabad idődet. ha ,viszont mindenáron kutyát szeretnél,én szívesen kölcsönadom az enyémet napi 1 órára. ingyen ! igaz hosszú-szőrű,és nem kicsi,és szeret fürödni mindenben ami folyékony ( víz, sár,elfolyósodott állati tetem,stb :) és lehet,hogy nem lesz megértő veled. de 1 óra az semmi. saját kutyát neked ??? hát ,lehet ,hogy te még erre nem vagy megérve. még kicsit zöld vagy :)
2014. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!