Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmatáról vélemény? Tapasztalat?

Dalmatáról vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 19:09
1 2
 1/19 ebek lantja válasza:
Elvileg makacs,de jó házőrző.
2014. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%

Rokonomnak sokáig volt. Talán mintha rotti is lett volna benne a fejformája alapján. Néha sétáltattam. Rendkívül ostobán viselkedett, átszaladt az út oldalára, ha hívtam vissza, nem jött. Viszont ha az úton megjelent egy autó, akkor eszébe jutottam és szaladt át az úton, kiugorva PONT a kocsi elé. Jó párszor csak a szerencséjén múlt, meg az autók jó fékjein, hogy a sofőrök nem ütötték el.

Érdekes, de elég harapós, őrző-védő hozzáállású volt.

Kicsiként nagyon aranyos, de összeségében az én tapasztalataim alapján nem ajánlom. A rokonom a németjuhászai után, azokhoz viszonyítva ostobábbnak tartotta.

Azért kedveltem.

2014. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
A nagymamámnak, anyukámnak, és most nekem is van dalmatám. A világ leghűségesebb kutyája. Makacs, és nehezebb beoktatni, de ha ez sikerül, egy életre társak lesztek. Én személy szerint csak ajánlani tudom!
2014. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is dalmatám van, imádom.

Örök gyerek, sokaknak ez nem tetszik, hihetetlen szeretetéhsége van és nagyon hűséges.

Tény, hogy nagyon makacs, de kitartással bármire meg lehet tanítani, mert okos, csak öntörvényű. Pontosan tudja, mikor csinál rosszat.

Nagyon jó házőrző, de nem harap meg senkit, csak ugat, mint az őrült, és tud ijesztő lenni, nevelés kérdése, én harapós dalmatát még nem láttam. Ha veszélyt érez, minden kutya harap.

2014. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tapasztalatot írok, csak olvastam sokat róla. Megőrizték azt a hihetetlen mozgásigényét, ami a legtöbb show kutyára már nem jellemző. Így igen megfontolandó a tartása. Amellett nagyon kedves kutya, de némileg keményebb, mint a 101 kiskutyában.
2014. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Rendkívül ostobán viselkedett, átszaladt az út oldalára, ha hívtam vissza, nem jött. Viszont ha az úton megjelent egy autó, akkor eszébe jutottam és szaladt át az úton, kiugorva PONT a kocsi elé. Jó párszor csak a szerencséjén múlt, meg az autók jó fékjein, hogy a sofőrök nem ütötték el."


Esetleg nevelni kellett volna...

2014. nov. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos sok, és egyre több köztük a beteges egyed.
2014. nov. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

6-os: Gondolod, hogy a rokonom nem próbálta? Addigra legalább 2 németjuhász és félig-meddig 1 pumi volt a háta mögött. Az egyik ném. (keverék) olyan okos volt, hogy amikor elcsavargott (ez volt a gyengéje) ,mindig a zebrán ment át. Azok mesélték, akik látták. A lámpaszínek jelentésére viszont nem jött rá. Sajnos pár év után elcsapták.

Az utca túloldalára valamilyen okból átrohanó és a visszahívásra addig különösebben nem figyelő dalmata hihetetlen időzítéssel általában pontosan az úton jövő 1 db autó elé ugrott ki, a lehető legkisebb távolságon belül. Ha viszonylag lassan jött a kocsi, akkor is úgy időzítve indult vissza, hogy pont előtte fusson ki...

Emlékezetem szerint a támadó természetéből adódóan is akadtak gondok, nagy kellemetlenségek.

2014. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyon elfuserált nevelésben részesülhetett az a dalmata. Vagy értelmi fogyatékos volt szegény. Egy dalmata nem hülye, ne általánosíts, egyik kutya sem az.
2014. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Elcsavargott, mert az volt za gyengeje??? A neveles elso lepese, hogy megtanitsuk a kutyanak: kertet elhagyni csak gazdival! Ezek alapjan az ismerosod annyit erthetett a kutyakhoz, mint kecske az atomfizikahoz.
2014. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!