Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a kutyámmal?

Mit lehet csinálni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy yorki kutyám(kan).2 -hónapos kora óta velem van.3 hét és fél éves lesz már!És sajnos még nem szoba tiszta,de még egy picike esélyt sem látok,hogy az akarna lenni! Családi házba lakunk,szinte egész nap kint van az udvaron,folyamatosan visszük sétálni.Egyedül soha nincs mindig otthon vagyok! Egyszerűen bent pisil,udvaron ritkán.Hajnali 3 ig általában fent vagyok.Akkor még kiviszem az udvarra,hogy hátha elvégzi a dolgát! De reggel 6 kor már a pisire meg a kakira kellek az egész lakásba!Mit tegyek?
2014. nov. 1. 22:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
8%

dorgáld meg érte.

1. nyomd az orrát az ürülékéhez erősen, majd szidd le rendesen, hogy tudja, mi a gond.

2. tudtommal lehet kapni ilyen sprayt, amit oda kell fújni, ahova szeretnéd, hogy ürítsen.

3. ha az udvaron csinálja jutalmazd, dicsérd meg.

2014. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen ezeket mind csináltam! De sajnos semmi eredménye!

Kutya pelenkát is vettem neki. Egyszerűen nem akar szoba tiszta lenni.Sprét,cseppeket mindent próbáltam már!

Nagyon el vagyok keseredve! :( Azon gondolkodom,bár mennyire szeretem,de oda adom másik gazdinak.Mert már nem bírom.

2014. nov. 1. 23:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy yorki bolognese mixem volt aki sajnos már nincs velem :-( ő is nagyon soká lett szobatiszta. De végül is sikerült fél éves korára de balesetek még utànna is történtek.
2014. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez így 99%, hogy nevelési hiba. Keress fel egy jó kutyasulit, ahol segítenek rendberakni a dolgaitokat.
2014. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Nekem ő második kutyám előző is yorki volt,nőstény.4 hónapja elhunyt,mert epilepsziás volt :( 8 évet élt! 4 éves korába került hozzám. Nagyon okos volt. Olyan kutyám többet nem lesz :(
2014. nov. 1. 23:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Nevelési hiba? :O Mégis mit csinálhattok rosszul? Napi 24 órába vele vagyok!
2014. nov. 1. 23:26
 7/14 anonim ***** válasza:
A vele levés önmagában nem nevelés :) Elég sokmindenen elcsúszhat ez a dolog, alapvetően rangsorprobléma szokott lenni, az elég sok viselkedési probléma okozója. De az is lehet, hogy simán csak nem voltál elég következetes vagy elég kitartó, bár nem hiszem, mert egy egészséges lelkivilágú kutya azért magától is igyekszik szobatiszta lenni. Mindenesetre azért kéne felkeresni egy sulit vagy kiképzőt, hogy kiderítsétek, mi a gond és hogyan lehet megoldani.
2014. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, sorry, valamiért 3,5 évest olvastam először, késő van :) Akkor simán lehet csak a szobatisztaságra nevelés technikája a ludas, de azügyben is érdemes valakivel konzultálni, ha eddig nem sikerült jól csinálni. 5 hónapos korára már legalábbis valami haladásnak kéne lennie. Viszont olyankorra már a rangsorproblémák is megnyilvánulhatnak, szóval akárhogy is, de kutyasuli! :)
2014. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,tanácsokat! De már tudom mit fogok csinálni.
2014. nov. 1. 23:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak csalódás lenne számára ha eladnád. Azt érezné haszontalan, lehet, hogy onnan elszökne biztos, hogy nagyon szeret téged!
2014. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!